Yazıcıları etkileyen bir virüs var mı? [Çözüldü]

Kodla Büyü

Srebrenitsa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar müdür başka bir okuldan bellekle word, excel dosyaları getirmiş. Açtıktan sonra bilgisayarda bağlı olan iki yazıcıyı da kullanılamaz hale getirmiş. Ben baktım işin içinden çıkamadım. Müdür al bunu formatla dedi, yeniden kurdum tertemiz. Yazıcıları da kurdum ama müdür aynı dosyaları açınca bilgisayar eski haline döndü. Yazıcılar bilinmeyen aygıt olarak görünüyor. Acaba bilgisi olan var mı, yardımcı olur musunuz?

ÇÖZÜLDÜ:
- Birden çok antivirüs ve anti malware programı ile taradım, sonuç çıkmadı.
- Yazdırma Biriktiricisi hizmetinin başlatmama rağmen birkaç saniye içinde durduğunu fark ettim.
- C:\Windows\System32\Spool\Printers dizinindeki SHD ve SPL uzantılı dosyaları sildim.
- Yazdırma Biriktiricisini yeniden başlattım.
- Sorun düzeldi.

Re: Yazıcıları etkileyen bir virüs var mı?

Hocam bizimde başımıza geldi böyle bir durum yazıcı kablosunu değiştirdik yazıcıyı değiştirdik falan düzelmedi, PC'yi yenden formatladık, dosyaları da malware temizleyici ile temizledik, ESET 5.0 ile temizledik bazılarını sildi:( Meğer civar okullardan birinden gelmiş bize de bu firüs.

Re: Yazıcıları etkileyen bir virüs var mı?

Eset ile ben de taradım, bir şey çıkmadı. Bir de malware programları ile deneyeyim. 2 günümü yedi, bıktım ya.

Sorunu buldum ve çözümünü ilk iletiye ekledim. @Enterprise, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Geri