yazıcı hazır ama cıktı vermiyor?

Kodla Büyü

aydinx

Aktif Üye
arkadaşlar merhaba kyocera fatih yazıcı birkaç cıktı verdikten sonra cıktı vermiyor pc yi kapatıp açınca çıktı vermeye başlıyor fakat daha sonra yine çıktı vermeyi durduruyor her defasında pcyi tekrar kapatıp açtığımda çıktı veriyor.Nasıl bi yol izlemeliyim?

Benim sorunum daha farklı. Fatih Projesi Kyocera yazıcısı fotokopi çekiyor, tarama yapıyor ama bilgisayardan çıktı alamıyorum hiç.

Hizmetlerden yazdırma biriktiricisini otomatik başlangıca ayarlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Tekrar deneyin.

arkadaşlar merhaba kyocera fatih yazıcı birkaç cıktı verdikten sonra cıktı vermiyor pc yi kapatıp açınca çıktı vermeye başlıyor fakat daha sonra yine çıktı vermeyi durduruyor her defasında pcyi tekrar kapatıp açtığımda çıktı veriyor.Nasıl bi yol izlemeliyim?
Hocam, problemi çözebildiniz mi?
Okulumuzda, Win 10 yüklü bir bilgisayarda aynı sorun var şu an.
Driver'ı kaldırıp tekrar kurmak, sorunu çözmedi.
Çalıştır - services.msc komutu ile kontrol ettim; Yazdırma Biriktiricisi özelliği otomatik olarak ayarlı ama sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Çalıştır - services.msc komutu ile kontrol ettim; Yazdırma Biriktiricisi özelliği otomatik olarak ayarlı ama sorun devam ediyor.
yazıcının usb kablosunu değiştirin sorun büyük ihtimalle hallolur

Hocam win10 'a gelen bir güncellemeden dolayı sıkıntı oluyor. En son güncellemeyi kaldırırsanız sorununuz hallolur.

Benim sorunum daha farklı. Fatih Projesi Kyocera yazıcısı fotokopi çekiyor, tarama yapıyor ama bilgisayardan çıktı alamıyorum hiç.
Bu sorun bizde de var. Kablo değiştirdim. driver tekrar yükledim. Açıp kapatınca yazdırıyor. Sonra yine gidiyor Servis çağırdık onlar da yapamadı. Çözüm bulan varsa bildirirse sevinirim.

Yazdırma biriktiricisi 1.problem
ve usb den kurulumlarda aygıt listesindeki usb yi kaldırın (Windows 10 kuruyor) orjinal üretici driver kurun. 32 bit 64 bit hangisi uyumlu ise onu kurun.

Ayrıca eleman anlatmış bir bakın derim

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Daha önce aynı kablo ile Win 7 yüklü bilgisayarda hiç böyle bir sorun yaşamamıştık. Windows 10 yüzünden olduğunu düşünüyorum ben de.
İnşallah çözebilirim. Sağ olun.

Son düzenleme:
Aynı sorun bizde de var maalesef, bilgisayarda win 10 yüklü ve yazıcı bir süre sonra çalışmıyor, bilgisayarı kapatıp açınca sorun çözülüyor.sonra bir süre sonra yine aynısı.

** win 10 un son güncellemelerinden dolayı değil bence , çünkü win 10 u yazıcıda sorun olmasın diye uzun zamandır güncellemedim, son güncellemede sorun var yazmıştı arkadaşlar..
**usb kablosu ile ilgili değil ,daha önce aynı kablo ve başka işletim sisteminde sorun olmuyordu.
**driverlerini kendi web sitesinden ve kendi sistemine uygun bir şekilde yüklemiştim zaten ama yine de kaldırıp yeniden yükleyeyim.
**sorun bana göre win 10 ve bu yazıcı arasında , benim bilmediğim bir ayar mı var acaba, sorun yaşamayan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum,öğretmenlerin serzenişinden çok yoruldum artık :(

Sorun yaşayan arkadaşlar acaba windows 7 sürücülerini windows 10'da denedi mi? Windows 7 den windows 10'a güncelleme yapıldığında yazıcı sorunsuz çalışıyor. Ancak sıfırdan windows 10 kurduğumuzda yazıcı tam olarak çalışmıyor.

Güncellemeden sonra aynı sorunu bizde sık yaşıyoruz. Yazıcı güç durumundan çıkmıyor. Bağlantı noktaları ayarlarından tiki kaldırıp seç yaptık sorun düzeldi. Umarım işe yarar kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 3040.jpg
    3040.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 30
Teşekkürler Hocam...

Arkadaşlar, ben de şöyle bir çözüm denedim: ToolWiz Time Freeze programını kurup ilk olarak devre dışı bıraktım. (Stop Time Freeze) Bilgisayar yeniden başlatılıyor.

Yazıcıdan çıktı aldım. (Eğer çıktı vermezse bildiğiniz gibi bilgisayarı kapatıp yeniden açmak gerekir, yazıcı çıktı verecektir).

Bu durumda iken (yazıcının sorunsuz çalıştığı anda) Time Freeze programını etkinleştirdim. (Start Time Freeze)

Bu şekilde sorun çözülmüş görünüyor. Birkaç kez yazıcıdan çıktı aldım, sorun olmadı.

Şimdilik geçici bir çözüm olarak düşünülebilir.
Yine de kalıcı bir çözüm bulmak gerekir tabii...

Son düzenleme:
Teşekkürler Hocam...

Arkadaşlar, ben de şöyle bir çözüm denedim: ToolWiz Time Freeze programını kurup ilk olarak devre dışı bıraktım. (Stop Time Freeze) Bilgisayar yeniden başlatılıyor.

Yazıcıdan çıktı aldım. (Eğer çıktı vermezse bildiğiniz gibi bilgisayarı kapatıp yeniden açmak gerekir, yazıcı çıktı verecektir).

Bu durumda iken (yazıcının sorunsuz çalıştığı anda) Time Freeze programını etkinleştirdim. (Start Time Freeze)

Bu şekilde sorun çözülmüş görünüyor. Birkaç kez yazıcıdan çıktı aldım, sorun olmadı.

Şimdilik geçici bir çözüm olarak düşünülebilir.
Yine de kalıcı bir çözüm bulmak gerekir tabii...

hocam bizde de zaten yüklü deepfreeze var, ama yine ilk açıldığında çıktı alıyor bir süre sonra almıyor, bilgisayarı kapatıp açınca yine alıyor.Anlamadım gitti.
son çare artık ara tatil sonrası bilgisayar sınıfından win 7 yüklü bilgisayar getirip win10 yüklü bu bilgisayarla değiştireceğim.

hocam bizde de zaten yüklü deepfreeze var, ama yine ilk açıldığında çıktı alıyor bir süre sonra almıyor, bilgisayarı kapatıp açınca yine alıyor.Anlamadım gitti.
son çare artık ara tatil sonrası bilgisayar sınıfından win 7 yüklü bilgisayar getirip win10 yüklü bu bilgisayarla değiştireceğim.
Doğrudur Hocam... Windows 10 yüzünden böyle oluyor.
Ama bahsettiğim şekilde Time Freeze'i devre dışı bırakıp sorunsuz çıktı alındığı anda Time Freeze'i etkinleştirince sorun olmamıştı. (Birkaç kez denedim, yazıcı çıktı verdi).
Tatil dönüşü tekrar kontrol edeceğim inşallah, yazıcı yine sorun çıkarırsa sizin de yazdığınız gibi çözüm Win 7 yüklü bilgisayar...

Son düzenleme:
Arkadaslar sorın cozulmedi tam 3 defa kendi sitesinden driver kaldırdım tekrar yukledim sorun bir kac gun sonra tekrar başladı win 10 dan kaynaklı meselenin cozulecegini sanmıyorum cunku benim sistemim win 7 32 bit .Usb kablosu kaynaklıda olacagını sanmıyorum cunku hem kablolu hemde ağdan bağlantıyle denedim aynı sorun cıkıyor ,servis geldi oda cozum bulamadı.Aklıma 32 bitten mi kaynaklı olabilir sorusu geliyor ek bilgi deep freeze kullanıyorum aynı pc de senelerdir hiç sorun yaşamıyorken cok ilginç böyle bir sorunla bu sene cebelleşmek . son care pc yi degiştirecegim ama onda da aynı sorun olacagını dusunuyorum??

Arkadaslar sorın cozulmedi tam 3 defa kendi sitesinden driver kaldırdım tekrar yukledim sorun bir kac gun sonra tekrar başladı win 10 dan kaynaklı meselenin cozulecegini sanmıyorum cunku benim sistemim win 7 32 bit .Usb kablosu kaynaklıda olacagını sanmıyorum cunku hem kablolu hemde ağdan bağlantıyle denedim aynı sorun cıkıyor ,servis geldi oda cozum bulamadı.Aklıma 32 bitten mi kaynaklı olabilir sorusu geliyor ek bilgi deep freeze kullanıyorum aynı pc de senelerdir hiç sorun yaşamıyorken cok ilginç böyle bir sorunla bu sene cebelleşmek . son care pc yi degiştirecegim ama onda da aynı sorun olacagını dusunuyorum??
Hocam, bu durumda Kyocera yazıcı driver'ı ile ilgili bir problem mi soruna sebep oluyor acaba? Ya da yazdığınız gibi 32 Bit, 64 Bit ile ilgili bir sorun...
Hem Windows 7 hem Windows 10 işletim sistemlerinde sorun görülüyor; Usb, ağ fark etmiyor. Yazıcı kaynaklı desek aynı yazıcıya bağlı diğer bir bilgisayardan çıktı alabiliyoruz.
İnşallah bir çözüm bulunur.

Bu sorunu ben win 7 bilgisayarda yaşıyorum, windows 10 ile alakası yok sanırım. Bir türlü çözemedik. teknik servis bilgisayarda virüs var dedi gitti, onlarda çözemedi. Bu soruna çözüm bulan var mı?

Geri