YAZICI SORUNU..

Kodla Büyü

gamzerkan

Site Gezgini
Arkadaşlar hp laserjet 1020 yazıcıyı masaüstü bilgisayara kurmaya çalışıyorum önce "usb tanınamadı" hatası veriyordu. ( Bu arada yazıcıda ya da kablolarda arıza yok.) Tüm usb ye takılı olan cihazları çıkardım ve tekrar taktım bu sefer yazıcıyı kurdum yazdırdı sorunsuz. Flash bellek taktım onu tanımad bilgisayar bu seferde. Neyse flashı çıkardım yazan yazıcı tekrar yazdırmadı.usb tanınmıyor demiyor ama yazdırmıyor. Sorun ne ben anlayamadım .Usb çakışması mı sizce bu ? Öyle ise bunun çaresi nedir? USB ler ayrı ayrı çalışıyor .Lütfennnnnnn yardım mm edinnn.

Hocam yazıcıyı kaldırıp tekrar kurun. Olmazsa internetten en güncel driverını bulup kurun.

Hocam ilk başta anakartın sürücülerini ve bios u güncelleyin. Onlardan yapabiliyor. Kullandığınız işletim sistemi de bazen bu tür problemler çıkartabiliyor. Önemli bilgilerinizi yedekleyip, windowsu yeniden kurun. Anakart, bios ve yazıcının sürücülerini resmi internet sitelerinden indirerek kurun. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Eğer bilgisayar masaüstü ise power supplyden de yapabilir. Güç kaynakları zamanla anakarta yeteri kadar güç sağlayamıyor. Doğal olarak da usblerde yeteri kadar güç olmuyor. Usblere Yazıcı ile beraber usb flash bellek veya harici disk taktığınızda doğal olarak ikiside çalışmıyor.

Hocam yazıcı özelliklerinden bağlantı noktalarını kontrol edin, ordan usb'nin seçilip seçilmediğini kontrol edin.

Geri