Yazıcıyı her bilgisayar açılışında tekrar kurmak gerekiyor?

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Hp1102 yazıcı var. Bilgisayara kurduktan sonra kapanıp açılınca tekrar kurulum istiyor. Kurduktan sonra kapatana kadar sorunsuz çalışıyor.
Bilgisayardaki ayarlarda sorun var ama bir türlü bulamadım. Fikri olan var mı?

Eğer deepfreeze gibi bir yazılım yoksa usb bağlantı noktasında sorun olabilir.Okulumda hp nin 1015 1018 1020 serisi yazıcıları var.Hepsinde de zamanla usb portunun bağlantı uçlarında lehim çatlakları oluşmuş.Bu yüzden bilgisayarlar yazıcıyı bazen görüyor,bazen görmüyor.Bazende hp 2 , hp 3 diye tekrar tanımlıyor.Yazıcının kasasını çıkarıp usb girişinin lehimlerini tazelediğinizde sorun çözülecektir.

Bazı durumlarda deepFreeze programının simgesi kayboluyor. Ctrl+shift+alt+f6 tuşları ile de ulaşılamıyor. Masaüstüne bir dosya kopyalayıp koruma olup olmadığını kontrol edin hocam.

Yazıcılar başka bilgisayarda tıkır tıkır çalışıyor. Hatta başka bir yerden aynı model (hp1102) yazıcı getirdim. aynı sorun ama bendeki yazıcıyı başkasına taktığımda sorun yok.. Başka yacılarda da aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisayarda ayarlarla alakalı bir sorun var ama bir türlü bulamadım. (win7)
Ben format çekmeden uzun süre kullananlardanım ve idaremde benzer.. Sonu format gözüküyor..

Geri