yazıcıyı kablosuz kullanma-usb cıktı

Kodla Büyü

gokceb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar fatih projesi ile gelen konica minolta yazıcımızı kablosuz olarak nasıl paylaşıma açıyoruz, bir de usbden cıktı alamıyorum neden olduğu hakkında bi fikri olan var mı?

Arkadaşlar önce makinadan bir IP adresi tanımlıyorsunuz. Ethernet kablo ile ağa bağlıyoruz. Daha sonra bilgisayardan bağlantı noktasını tcp ıp olarak makinanın ip adresini tanımlayıp çıktı alabiliyorsunuz.

Bu sorunu biz de yaşadık, 2 hafta uğraştım ama bir türlü usb den bağlantı ile çıktı alamadım. İstanbul Konica Minolta dan yardım istedim onlar da eğer usb porta yeterli güç gelmezse çalışmayabailir dediler, baya da ilgilendiler. Biz de usb portun birine yazıcı bağlıyken diğerlerine flash bellek takınca çakışma yapıyordu.

Çözüm: Ağ kablosu ile bağlayıp sorunsuz bir şekilde kullanmak.

kullanma kılavuzunda her hangi bir bilgi yer almıyor kablosuz kullanmayla ilgili. konica servisini mi çağırmak gerekiyor mutlaka nasıl yapıldığnı gösteren bir video yada yazı yok mu.

makinaya sabit IP ata, bilgisayara yazıcı ekle, ağ yazıcısı olarak, ıp sini girerek , cd den de driver'ini göstererek ekle bu kadar basit. usb sorun yapıyor.

Geri