Yazılı kağıdında not değişikliği ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yaziliyi okudum ama okuduktan sonra bazi ogrencileri eksik puanlayarak okudugumu fark ettim. Sonradan yazili kagitlarini tekrar okudum ve artı puan ekleyerek düzelttim. Ayrıca duzeltirken aldıkları notların uzerini cizip paraf attım. Yeni notlarini da hem rakam hem de yazi ile yazdim. Bazı kağıtlarda aldiklari toplam puan kismi karalanmis gibi çok çirkin bi görüntü oldu. İleride bir gün mufettis falan incelediginde rast gelirse sıkıntı olur mu?

Hocam hatırladığım kadarıyla zaten 1 yıl saklanıyor. Not düşürmüş olsaydınız belki şikayet falan olurdu da öyle incelenebilirdi. Öyle bir sıkıntı da yok. Daha hiç bir sınavımı müfettiş incelemedi. Kafanıza takmayın hocam. Ama kırmızı kurşun kalemle okumak en iyisi sınavlar için...

Arkadaşlar yaziliyi okudum ama okuduktan sonra bazi ogrencileri eksik puanlayarak okudugumu fark ettim. Sonradan yazili kagitlarini tekrar okudum ve artı puan ekleyerek düzelttim. Ayrıca duzeltirken aldıkları notların uzerini cizip paraf attım. Yeni notlarini da hem rakam hem de yazi ile yazdim. Bazı kağıtlarda aldiklari toplam puan kismi karalanmis gibi çok çirkin bi görüntü oldu. İleride bir gün mufettis falan incelediginde rast gelirse sıkıntı olur mu?
Hiçbir şey olmaz hocam, müfettiş gelecek yazılı kağıtlarını inceleyecek ve sizin sınıfın, sizin dersinize ait sınav kağıtlarına denk gelecek. Zor ihtimal 1 sene sonra kanıtlar yok olacak zaten

Sorun yok, gayet doğal bir durum. Olması gereken bu. Görüntü hoşunuza gitmediyse bir daha karalama yapmadan + 4 gibi yazıp altına yeni sonucu yazın.

Bişey oomaz hocam. En fazla şu şekilde yapın diye bir kaç nasihat verirler müfettişler sever çünkü bildigini göstermeyi. Ben de çok yapıyorum o hatayı o yüzden kırmızı kurşun ile okuyorum ama doğrusu +(artı) koyup eklemek

Bişey oomaz hocam. En fazla şu şekilde yapın diye bir kaç nasihat verirler müfettişler sever çünkü bildigini göstermeyi. Ben de çok yapıyorum o hatayı o yüzden kırmızı kurşun ile okuyorum ama doğrusu +(artı) koyup eklemek

Teşekkürler hocam

Kırmızı kalemle işaretlemenin hangi yönetmelikte ya da yönergede geçtiğini bir arkadaş paylaşabilir mi? Yıllar önce ben bunu mdr yardımcısına sormuştum, o gösteremedi, ama yönerge gelmişti diye söylemişti. Tecrübeli arkadaşlardan bekliyorum. Yoksa oturmuş bir teamül olarak mı bakmak lazım?

Olur böyle vakalar.
İnsanlık halidir. Bir sıkıntı olmaz Hocam. Siz izahını yapabildiğiniz hiç bir şeyden korkmayın.

Arkadaşlar zaten ders ve ogretmen denetleme gorevi artık müdürlere verilmis. Müfettişler okula geldiğinde sadece yöneticileri denetlermis. Eğer müdür bir ogretmen hakkında öğretmenlik vasiflarini tasimiyor diye olumsuz rapor sunarsa müfettişler denetliyormus.

Geri