Yazılımcıların yaş kriteri?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Allah'a şükür öğretmenim ve bırakmayı düşünmüyorum ama yazılım ile ilgili sitelerde dolaşırken çokca rastlıyorum. Sizce Yaş olarak 35i geçmiş bir yazılımcının iş bulabilme imkanı azalır mı? Ve Ayrıca Tecrübesi olmasa ama ciddi projeler yapmış olsa bilgi birikimi az olan daha genç yazılımcılara göre avantajlı olmaz mı?

Yas kriteri önemli değildir.Belki sahada el becerisi gerektiren network yada donanım işlerinde gençleri isteyebilirler.Oyun programlama tasarım, sektöre yönelik yazılım geliştiren şirketler diplomalı özellikle YL ve doktoralı yabancı dili olan 40 yaş üstü insanları kabul edecektir.

Hocam bu yaşlara gelen yazılımcılar tahsili de uygunsa genelde yönetici kademelerine geçmiş oluyorlar artık. Ve yazılım sektöründe veya akademik tarafında bir geçmişiniz yoksa veya yaptığınız sunmaya değer projeleriniz tecrübeleriniz yoksa olay biraz size kalıyor. MEBde geçen tecrübenizi malesef dikkate almayacaklardır. Bu yüzden eğer diyorsanız ki ben kod yazma aşığıyım 35-40 demem en az bir 5 yıl junior pozisyonda da olsa çalışırım gocunmam, iş imkanı her daim var.

Hocam turkiyedeki şirketler şirketi zora zarara sokmayacak fazla maaş istemeyecwk idmanları öne alıyorlar.Akrabamdan 55 yaşımda ve 60 yaşında 2 kişi Ankarada çok meşhur biri elektronik şirkete girdiler ve çalışıyorlar.Artik kimse çoluk çocukla değil diplomalı ve proje yönetim işini iyi bilenleri alıyorlar.

Geri