Yeğitek Başvuruları

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar az önce mesaj geldi yegitekte çalışmak isteyenlerin başvurularını alıyorlarmış, peki bunun için Ankarada mı ikamet etmek gerekir?

banada geldi.3 farklı iş tanımı var. biri ankarada sürekli diğeri kendi bölgenizde sonuncusu yine geçici uzaktan diyor. Ben yeğitek ankaradakine başvurmayı istiyorum ama detay yok. dijital içerik geliştirmek için ekip üyesi arıyorlar anladığım kadarıyla. Bilgisi olan varsa lütfen detay versin. özellikle ücret konusunda.

banada geldi.3 farklı iş tanımı var. biri ankarada sürekli diğeri kendi bölgenizde sonuncusu yine geçici uzaktan diyor. Ben yeğitek ankaradakine başvurmayı istiyorum ama detay yok. dijital içerik geliştirmek için ekip üyesi arıyorlar anladığım kadarıyla. Bilgisi olan varsa lütfen detay versin. özellikle ücret konusunda.
hocam 18 saat ücret karşılığında köle gibi kullanacak öğretmen arıyorlar. özetle. eğer istedikleri kriterlerde bilginiz varsa, öğrenciyle uğraşmam ama geçenin bilmem kaçı da olsa düzeltmeleri yapıp sabaha yetiştiririm diyorsanız ve hiç beklemediğiniz bir anda ışık hızıyla sonuç istediklerine şaşırmayacaksanız başvurun.

As kadronun zaten onceden belirlendigini dusundugum ve su an onlar yatarken calisacak amelelerin arandigi diyebilecegimiz birsey bence. Nasil modul yaziminda tam donanimli ogretmene sen al sunlari worde gecir dedikleri gibi.

hocam 18 saat ücret karşılığında köle gibi kullanacak öğretmen arıyorlar. özetle. eğer istedikleri kriterlerde bilginiz varsa, öğrenciyle uğraşmam ama geçenin bilmem kaçı da olsa düzeltmeleri yapıp sabaha yetiştiririm diyorsanız ve hiç beklemediğiniz bir anda ışık hızıyla sonuç istediklerine şaşırmayacaksanız başvurun.
Hocam bütün şevkimi kırdın. Fakat muhtelmelen dediğin gibi olacaktır.

http://yegitek.meb.gov.tr/www/bilis...-ekibi-ogretmen-gorevlendirilmesi/icerik/3067

BİLİŞİMLE ÜRETİM PROJESİ DİJİTAL İÇERİK GELİŞTİRME EKİBİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLMESİ

Millî Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) koordinesinde yürütülen Bilişimle Üretim Projesine Millî Teknoloji Hamlesinin mimarları olacak genç nesiller yetiştirmek hedefiyle ve yenilikçi uygulamalarıyla aralıksız devam etmektedir.

2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen "Öğrencilerimizle birlikte, kendilerine bilişimle üretim becerileri kazandırmaya yönelik olarak, kodlama ve 3D tasarım etkinlikleri yürütülecektir." hedefi doğrultusunda 2019 Şubat ayında küçük ölçekli pilot proje olarak başlatılan Bilişimle Üretim Pilot Uygulaması, 2019-2020 eğitim öğretim yılında orta ölçekli olarak 81 ilde 27 ilkokul ve 112 ortaokul olmak üzere toplam 139 okulda eş zamanlı yürütülmektedir.

Pilot uygulamada eğitimler, uygulamanın yürütüldüğü sınıf seviyeleri için geliştirilmiş "Bilişimle Üretim Öğretim Programına" uygun ve sosyal sorumluluk kapsamında bedelsiz olarak temin edilen dijital içeriklerle yapılmıştır. Ayrıca pilot okullara eğitim kitleri, 3D yazıcılar ve öğrenme materyalleri sağlanmıştır. Proje tanıtım sunumu Ek-1'de yer almakta olup küçük ölçek pilot uygulama raporuna buradan erişilebilir. Orta ölçek pilot uygulama raporu Temmuz ayı içerisinde yayınlanacaktır.

Bu doğrultuda 2020-2021 eğitim öğretim yılında devam etmesi planlanan Proje kapsamındaki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik pilot uygulama kazanımlarıyla uyumlu, öğrencilere bilişimle üretim becerileri kazandırmaya yönelik dijital içeriklerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedefle YEĞİTEK bünyesinde kurulan "Bilişimle Üretim İçerik Geliştirme Ekibine" öğretmen görevlendirmesi yapılması planlanmaktadır. İçerik geliştirme ekibine dâhil olacak öğretmenler merkezden ve uzaktan olmak üzere aşağıda yer alan üç ayrı grupta çalışacaktır.

1. YEĞİTEK'te daimi süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri YEĞİTEK merkeze yapılacak olup, merkezi ekiple sürekli çalışacaklardır.

2. YEĞİTEK'te geçici süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak olup, içerik geliştirme sürecinde görev alacaklardır.

3. Uzaktan içerik geliştirme ekibinde çalışacak öğretmenler, içerik geliştirme sürecinde içerik geliştirme yazılımları ile görsel dokümanlar merkezi ekip koordinesinde temin edilecek olup, ekip üyeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan çalışacaklardır.

Bilişimle Üretim İçerik geliştirme ekip üyelerinin hepsinin 13-17 Temmuz 2020 tarihleri arasında yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılacak çalıştaya katılması gerekmektedir.

Bu doğrultuda Bilişimle Üretim İçerik Geliştirme Ekibine dâhil olmak isteyen adaylar içerisinden öncelikli olarak Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinden olmak üzere aşağıda belirtilen kriterlere göre ekip üyeleri seçilecek olup, adayların https://www.eba.gov.tr/basvuru adresinden 01 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bileşimle Üretim İçerik Geliştirme Ekibinde dâhil olacak ekip üyelerinin, öncelikle dijital içerik geliştirme konusunda deneyimi olması kaydıyla aşağıdaki kriterlerden en az ikisine sahip olması beklenmektedir.

1) Dijital okuryazarlık konusunda etkin,

2) Dijital içerik senaryo yazımı konusunda deneyimli,

3) Araştırma ve analiz yapma konusunda tecrübeli,

4) Aşağıda yer alan yazılım, donanım ve tasarım teknolojilerinden en az birini iyi derecede kullanabilen:

· Tinkercad

· Micro:Bit

· Scratch

· S4Arduino

· Arduino

· mBlock

· Small Basic

· SketchUp

· Articulate

· Adobe After Effects

bilisimleuretim@eba.gov.tr e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurdum YEGİTEK daimi içerik geliştirme ekibi için bakalım ne olacak sonuçlar ne zaman belli olacak.

Yukarıda anılan Bakanlar Kurulu Kararı hükümlerine göre her yıl yeniden onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, görevlendirme onayına adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi yazılarak Genel Müdürlüğümüzde görevlendirilen öğretmenlerin 27 saat ek ders ücreti almaları Bakanlık Makamının İlgi (c) Onayı ile uygun görülmüştür.

Valla daimi olarak kabul edilebilir. Ama daimilikte oradaki kadroların değişmesine bakar. Genel müdür değiştiği zaman tüm kadroları değiştiriyorlar. Bu riski göze almak lazım.

Görevlendirmelerden 2 tanesi kısa süreli. Merkez de çalışacaklar için bir şey diyemem ama okulunda BTR olmak ve 18 saat ( 3 nöbet + 2 klüp = 23) ek ders almak varken bence değmez.

Amannn okulum yıkılıyor uzağa gidecek sene içinde 1 yıl bari projede görev alırsam yerim belli olur dedimdi işime yaramadı benim eylüle kadarmış☹️

Görevlendirmelerden 2 tanesi kısa süreli. Merkez de çalışacaklar için bir şey diyemem ama okulunda BTR olmak ve 18 saat ( 3 nöbet + 2 klüp = 23) ek ders almak varken bence değmez.
Merak ettiğim için soruyorum, hiç BTR olmadım çünkü. Bazı il ve ilçelerde hatta hiç yok diye duydum ama, olanlarda bile BTR olmanın garantisi var mı? Artı gelen 10 Şubat tarihli yazı ile sosyal kulüp ve nöbet ücreti alınıp alınmayacağı da garanti değil mesela. Benim okulumdaki BTR o yazıdan sonra ne sosyal kulüp ücreti alabildi ne de nöbet ücreti...

Ek ders yönetmeliği:

(07/11/2013 tarih ve 28814 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik ile eklenen 3. fıkra). (3) Bakan veya yetkili kıldığı makam tarafından (Değişik ibare: RG–24/04/2015–29336) Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Elektrik/Elektronik) alan öğretmenleri arasından Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile alanlarına bakılmaksızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde soru hazırlamak ve değerlendirme yapmak üzere geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, her yıl yeniden onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dâhil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi veya görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 27 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez.

As kadronun zaten onceden belirlendigini dusundugum ve su an onlar yatarken calisacak amelelerin arandigi diyebilecegimiz birsey bence. Nasil modul yaziminda tam donanimli ogretmene sen al sunlari worde gecir dedikleri gibi.
Ozetlemissin hocam.fazlasi yok eksigi var hatta.bu isler gorevlendirme mantigi ile.olmaz ayrica al adamin kadrosunu ile ilceye bakanliga en azindan mevcut kadrolar bosalsin atama yap sende herkesin isi gorulsun.ktuk degistimi tum kadrolar degisir arkadaslar

Malesef tam olarak böyle, aksi olsaydı böyle bir duyuru göreceğimizi sanmıyorum.

Bir büyüğümden vaktinde şöyle bir şey duymuştum;
"MEB'de biri sana bir görev teklif ediyor ya da sen istemeden görevlendiriliyorsan, o iyi bir görev değildir. Çünkü iyi bir görev olsa sana duyurmazlar."
Bu söz benim için milat oldu. Size de milat olsun.

@yakuphan hocamızın bu gönderisi benim görevlendirmelere karşı bakış açımı netleştirdi. Belki güzel bir görevdir, bilmiyorum işin aslı. "Yapacak bundan daha iyi bir şeyim yok." diyenlere hitap ediyor bu tür görevlendirmeler. Bu yüzden ben başvurmayacağım. Ancak şunu da eklemeliyim ki, bizim bölüm için çalışan en etkin insanlardan biri Prof. Selçuk Özdemir. Eğer zamanım olsa, parası için falan değil, Selçuk hocanın hatrı için bu projeye dahil olurdum. Dersimiz hak ettiği yere gelecekse Selçuk hocanın bunda büyük payı olacak. Buna eminim.

Son düzenleme:
2. YEĞİTEK'te geçici süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak olup, içerik geliştirme sürecinde görev alacaklardır.

Bu görevlendirme türünde 11 eylül kadar Ankara da mı ikamet etmek gerekiyor acaba?
Yoksa kendi görev yaptığın ilde mi 11 eylül e kadar onu anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Bu görevlendirme türünde 11 eylül kadar Ankara da mı ikamet etmek gerekiyor acaba?
Yoksa kendi görev yaptığın ilde mi 11 eylül e kadar onu anlamadım. Yardımcı olur musunuz?
Bir alt maddeye bakılır ise evet. Ankara'ya gitmeniz ve çalışmanız gerekiyor. Çünkü; alt maddede özellikle uzaktan şeklinde belirtilmiş.

Biraz önce yazdığım soruyu daha ayrıntılı olarak tekrar soruyorum. Kusura bakmayın.

1. YEĞİTEK'te daimi süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri YEĞİTEK merkeze yapılacak olup, merkezi ekiple sürekli çalışacaklardır.

3. Uzaktan içerik geliştirme ekibinde çalışacak öğretmenler, içerik geliştirme sürecinde içerik geliştirme yazılımları ile görsel dokümanlar merkezi ekip koordinesinde temin edilecek olup, ekip üyeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan çalışacaklardır.
Bu maddeye göre 2. grup görevlendirmede belirtilen "2. YEĞİTEK'te geçici süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar yapılacak olup, içerik geliştirme sürecinde görev alacaklardır." ibaresinde 11 Eylül2 e kadar çalışacak öğretmenler Ankara YEĞİTEK MERKEZ BİNASINDA mı çalışacak? Yoksa kendi kadrosunun buluınduğu İLDE İL MİLLİ EĞİİTM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE mi çalışacak?

Bir diğer sorum da bu 3 tip görevlendirme için ödenecek ekders ücreti nasıl olacak?

Bir diğer sorum da "1. YEĞİTEK'te daimi süreyle çalışacak öğretmenlerin görevlendirmeleri YEĞİTEK merkeze yapılacak olup, merkezi ekiple sürekli çalışacaklardır." bu maddede belirtilen daimi süreyle çalışacaklar sanırım ANKARA YEĞİTEK MERKEZ 'de çalışacak olup görevlendirme süresi ne kadar olacak? Görevlendirme süresi en fazla 1 yıl mı olacak?

Kusura bakıyorum, hocam. Bazı bölümleri neden büyük harflerle yazdığınızı anlamlandıramadım açıkçası! Sorularınızın sadece bir tanesinin cevabı metinde yok. O da "daimi(sürekli) süreyle" ifadesinin kapsamı. Belli ki onu kendileri de çizemedikleri ya da işlerine geldiği için öyle yazmışlar. Yoksa 1 yıl süreyle v.s. yazarlardı "daimi" değil.

3. Uzaktan içerik geliştirme ekibinde çalışacak öğretmenler, içerik geliştirme sürecinde içerik geliştirme yazılımları ile görsel dokümanlar merkezi ekip koordinesinde temin edilecek olup, ekip üyeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan çalışacaklardır. Bu maddeye göre ek ders ödenecek mi acaba....ve Ankaraya gitmemiz gerekiyor mu?

3. Uzaktan içerik geliştirme ekibinde çalışacak öğretmenler, içerik geliştirme sürecinde içerik geliştirme yazılımları ile görsel dokümanlar merkezi ekip koordinesinde temin edilecek olup, ekip üyeleri 11 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan çalışacaklardır. Bu maddeye göre ek ders ödenecek mi acaba....ve Ankaraya gitmemiz gerekiyor mu?
Ankaraya gitme yok daire başkanın verdiği bilgiye göre ek ders ödenecek.

Bilişimle Üretim Pilot projesi var uygulanan arkadaşlar 2 yıldır. Bu Pilot uygulama başarı ile sonuçlanırsa ders saatlerinin artması gibi sonuçları olacak. İçerik olarak bilişim garajı kullanılıyordu, şimdi bakanlık eba üzerinden kendi içeriğini oluşturmak için kolları sıvadı. Yeni eğitim öğretim yılına yetiştirmek istiyor. Projenin devamı ve sürekli olması için ekip oluşturuluyor. Hep dert yandığımız eba da bilişimde içerik yok sıkıntısı ortadan kalkacak hamleler atılıyor. Belirtilen alanlarda çok değerli çalışmaları olan arkadaşlarımız mutlaka vardır. Umarım sürece destekte bulunurlar.

Eğer uygun olsam kesin başvuruda bulunurdum. Bilişimle üretim projesi ve bilişim garajı gerçekten çok güzel bir proje başlattı. Bizimde destek olmamız lazım. Bilişimle üretim projesi olan okullarda 5. sınıflarda 3 saat , 6.sınıflarda 2 saat bilişim teknolojileri dersi olması planlanıyor.
Şu anda birçok okulda 5. sınıflarda ingilizce hazırlıktan dolayı ders yok ve çoğumuz norm fazlasıyız.
Özellikle forumda arduino konusunda çok bilgili arkadaşlarımız var. Lütfen bizim bölümle ilgili bu projeye vaktiniz varsa uygunsanız destek verin.

Geri