Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yemekhqne icin kart okuyucu sistem i in neler gerekir

Konu, 'Eğitim Haberleri - HABER' kısmında klmno tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

kartı nereden temin edeceğiz arkadaşlar. kart yazıcı ile birlikte kartları da almak istiyoruz

2. klmno

Yok mu okulunda uygulayan

3. kargasa1982

kargasa1982 Seçkin Üye Seçkin Üye

kendi projemde kantin uygulaması olarak koymuştum, sizin mesajınızdan sonra yemekhane ihtiyacını da göz önüne alarak o modülü de eklemeyi düşünüyorum. Hocam program kısmını hallettiyseniz, geri kalan kısım basit. Sadece 45-50 tl ye bir kart okuyucu alacaksınız, birde her öğrenci için anahtarlık veya kart. zaten kart okuyucular barkod okuyucular ile aynı mantıkta çalışıyor, text alanına kart bilgisini okuyup yazıyor ve enter a basıyor. Kartları yazdırmak için de internette bir çok kod var, almış olduğunuz kartları kendi bilgileriniz ile yeniden kodlayabilirsiniz.

Piyasada 125khz kart okuyucular yaklaşık 50 TL, Manyetik kartlar ise 1 tl civarında

http://www.direnc.net/index.php?do=cata ... lts&q=rfid bu adresten 125khz olan ürünleri inceleyebilirsin.

4. klmno

1000 tl verdi okul

Duvara monteli kart okuyucu almami, fotografli kart almami istediler. Tabi kart yazici

Bunlari nereden alabiliriz.

5. kargasa1982

kargasa1982 Seçkin Üye Seçkin Üye

kart yazıcıdan kastınız, manyetik kartlar üzerine baskı yapan cihazlardan sa, 1000 tl ile o işi yapamazsınız. çin fiyatları bile 1200$ dan başlıyor. 1000 liraya ancak kart okuyucu ve bol miktarda boş kartları alabilirsin.

6. ziyaunal

ziyaunal Seçkin Üye Seçkin Üye

ben öğrencilere kare kodlu bir çıktı alıp pvc kaplayıp veriyorum. c#da bir uygulama yaptım laptop kamerasından okutuyorum öğretmen gözetiminde oldu bitti :D

7. anl38

anl38 Üye

Hocalarım konuyu hortlatıp yardımınızı almak istiyorum bir yemekhane sistemine ihtiyacım var ağ üzerinde olmasını istemiyoruz . Ve c# da yapmak istiyoruz .
    Temin etmem gereken materyaller nelerdir ? Arduino kullanmam gereklimi ? arduino kullanmadan kart okuyucu direk olarak visual studio ya bağlayıp rfid kartın idsini alabiliyormuyuz ? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal