Yeni başlayan birisi sizce ne makina almalı?

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
fotoğraf işine Yeni başlayan birisi sizce ne makina almalı? Bütçem belli yaklaşık 1500 tl civarında bu fiyata ne tür bir makina alınabilir.Başlangıç seviyesinde bir kullanıcı olarak neler tavsiye edersiniz?

Hocam bence yeni baslayan biri olarak degil de kullanim amaciniz ve ne kadar ilgilisiniz ona gore makine alin.
Ben fotograf cekmeyi seviyorum, hobi olarak cekiyorum. ayrica kendi okulumda ve diger kurumlarda yapilan organizasyonlarda da fotograf cekiyorum.
600 d makinem var iki de lensi var gayet memnunum.
Tavsiye ederim gayet kaliteli fotograf ve video cekiyor...

sahininces' Alıntı:
Hocam bence yeni baslayan biri olarak degil de kullanim amaciniz ve ne kadar ilgilisiniz ona gore makine alin.
Ben fotograf cekmeyi seviyorum, hobi olarak cekiyorum. ayrica kendi okulumda ve diger kurumlarda yapilan organizasyonlarda da fotograf cekiyorum.
600 d makinem var iki de lensi var gayet memnunum.
Tavsiye ederim gayet kaliteli fotograf ve video cekiyor...
bende sizin gibi bi merak oluştu bir yerlerden bu işe başlamak istiyorum güzel çekilmiş fotoğrafları görünce bende çekmek istiyorum böyle değişik fotoğraf :)

en kötü dslr en iyi kompakttan iyidir felsefesi ile ne alsan olur ancak seni mutlu edecek LENS tir
istersen makineyi 5d mark 3 al farketmez öncelik lens hoşuna gitmeli..

bence makineyi bırak, ne çekeceğine karar ver uzak mı çekecen yakın mı portremi, gece mi , hepsi mi vs... sonra ona göre en uygun lensle birlikte kalan parana da bir makine alabilirsin

ama makinede fiyatlar aynı olursa bir seçim yaparsın,
örneğin ikinci el bir 40 d makine 700-800 lira ,canon 450d fiyatıda aynı
iki makinada her türlü foto işini görür, ama 40d almalısın vs..

ben 3 sene önce ikinci el almıştım halen taş gibi, istersen sende ikinci el bakabilirsin..

şuan alsaydım ikinci el canon 7d makine , 17-50 tamron lens ile kullanırdım,

ama get olmasına dikkat edersin yada elden alırsın

kolay gelsin..

hocam canon 60d + 50mm 1.4 ilk etapta işinizi fazlası ile görecektir. daha sonra ihtiyacınıza göre lens alırsınız. ikinci el alın derim..

hocam satürn de 600d canon garantili kampanya var 18-55 lens kit ile birlikte 1550 TL hafıza kartı ve çanta hediyesi de var. hafta içi arkadaşım aldı yakınlarında satürn varsa bir bak derim. media markt ta kampanya yapacaktı bu aralar. canon türkiye garantili olmasa da olur dersen gold eos 650d yi 1600 tl ye veriyordu internetten hafta içi hafıza kartı ve çanta hediyeli gene.

600d yeter hocam ama lens 18 55 değil 18 135 al sahibindenden güvenilir satıcılardan alırsan daha uyguna alırsın

aslında hem yakın hem uzak çekimi yapmak istiyorum ikinci el işine de pek girmek istemiyorum çünki makinayı kredi kartı ile taksitli alacağım

1100D de işini görür yeni başlıyorsun sonuçta hepsiburadada kampanya vardı 1399 75-300 lensli

Geri