Yeni bir ağ virüsü mü? Yoksa IE açığı mı?

Kodla Büyü

bibiku

Aktif Üye
Son zamanlarda sürekli internet hızının yavaşlığından şikayet ediyorduk. Bu durum sadece BT sınıfındaki bilgisayarlarda değil okudaki bilgisayarların yanı sıra bazı öğretmen arkdaşların ve bizim evdeki internet için de geçerli.

Bugün bir şey dikkatimi çekti. Yerel Ağ Bağlantısı Durumuna baktığımda internetle ilgili hiçbir işlem yapmadığım halde Giden paket sayısı ve gelen paket sayısı sürekli artmaya devam ediyor. Hatta bazı öğrenci bilgisayarlarında giden paket sayısı gelenden çok daha fazla. Okuldaki ağdan mı kaynaklanıyo diye düşünerek evdeki bilgisayara baktım, onda da durum aynı.
Okuldaki bilgisayarlardan birine format attım, formattan önce virüs taraması yaptırdım, formattan sonra ilk işim (bilgisayarı henüz internete bağlamadan önce güncel bir antivirüs programı kurmak oldu. Ama internete bağladığım anda durum yine aynı.
Bu durumu gözlemlediğim bilgisayarların hepsinde avast antivirüs programı yüklü ve taramalrda bilgisayarlar temiz çıkıyor.

Sizce bu durum neden kaynaklanıyor? Sizde de böyle bir durum var mı? Yani giden dosya boyutu gelen dosya boyutuyla birlikte sürekli artmaya devam ediyor mu?

Geri