YENİ BİR SENDİKA KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar yeni bir sendika kuracağız. Bildiğiniz gibi 5 yıl dır devam eden EĞİTİM SÖZ-SEN 'den ayrıldım.
bazı nedenlerden dolayı. İstanbul merkezli yeni bir sendika kuracağız isim konusunda fikirlerinizi alalım. Bilişim Teknolojileri
anımsatan olursa iyi olur. Malum her an MEB bizi gözden çıkarabilir. Kendimizi ifade etme açısından Sendika en iyi çözüm biliyorsunuz

hocam bu iş sendika ile ilgili değil insanımızda iş yok

herkes benim gibi değil ki Erdoğan:"öğretmenler 15 saat çalışıyor" dediği zaman istifa etsin. Üstüne de tüm memurlar ek zam aldı sadece öğretmen alamadı ama kimse gık demedi. Bunun hak arama ile ilgisi yok hocam.

Bence gereksiz. Çünkü, zaten 30 tane var.

Bu arada, sendikadan niye ayrıldığınızı açıklamanız bizim için önemli :?:

Sendikal mücadele demokrasi ve hukuki gelişmesini tamamlamış ülkeler için vazgeçilmez bir oluşumdur.
Günümüzde iktidar yakalağı ile milletvekili yolu açmak için bir adım, bir basamaktan öteye geçmemektedir.
Bunu görmeyen yüzbinleri de anlamak ayrı bir sosyolojik araştırma gerekir. (Aziz Nesin'in bu araştırmaya başlamış,hipotezi bile insanlarda ışık yakmaya yetmiştir.)

İşverenle İşçinin aynı partiyi desteklemesi, herşeyin yolunda olduğunu gösterir. Mesela İsveç, mesela Norveç gibi butik ve medeni ülkelerde olduğu gibi
Bizde ise bu durum akıllara zarar bir durum. İşveren vermicem diyor, işçi yetmez ama evet diyor :) bu nasıl bir ironidir anlaması güç.

Tüm bu ahval ve şerait içinde arkadaşım, gittiğiniz yol yol değil :)
Az ve öz olanın geçerliliği vardır. haftada en az 3 kişinin bir araya gelip kurduğu sendika mı olur allah aşkına...
Emperyal düşüncenin ürünü olan 70-80 nesli bölünmeye,boş vermeye alışkın bir nesil.
Okumayan,sorgulamayan hayata dogmalarla bakan din ile uyutulmuş, milli değerlerinden yoksun,biat etmeyi kendince meziyet sanan bir ÖĞRETMEN neslinden ne bekliyorsun ki SENDİKA'DAN bahsediyorsunuz hala. (Bu kategoriye uymayan arkadaşlar alınmasın.)
Bu kadar bölünmek yerine, tolere edilebilir bir paydada yer alan sendikalara katılıp mücadele edilmelidir.
her mesleğin adından Sendika olmaz ayrıca. Bu durum anca kantonlarda olur.:)
saygılar

Din ile unutulmuş ne demek insanların hataları ve yanlışları olabilir bunun kaynağı din değil tam tersine dini doğru anlayamamaktır

alitevetoglu34'nun sözleri alkışlanır. :alkis: :idea: :idea:

eğitimde çok sendika o kadar bölünme demektir. Emperyallerin taktiğidir. Böl-parçala-yönet. O yüzden olumlu bakmıyorum. Fikirlerinizi gerçekleştirme olanağını mevcut sendikalarlada yapılabilir. Hatta yönetime girilebilir.

!
Yeni bir sendika kurulur ve öğretmenler de o sendikada yerini alır!

Özel okullarda çalışan meslektaşlarımız acaba neden kendilerini bu anayasal haktan mahrum ederler! Neden bi sendika kurmazlar ya da mevcut sendikalardan birine üye olmazlar!

Onların hakkı hak değil de Patlıcan mi :!: yoksa meb deki öğretmenler mi en çok mağdur!

Değerli arkadaşım;

Buradaki sorunun insan temelli olduğunu zaten sendika gibi sosyal bir olgudan yola çıkarak anlatmak istemiştim.

Din insanların dünyayı anlamaları,birbirileri arasındaki ilişkileri düzenlemelerinde yardımcı olan, yaratan ulaşmak için bir aracıdır. Kişisel bir olgudur.
Bunu toplum üzerinde kitlesel bir olgu gibi kullananlar ülkemizde görmek hiç de zor değil. Dine verdikleri zararından ne denli fazla olduğunu da görmemiz gerekiyor.

Dini bildiğini zanneden zati muhteremler, bu coğrafya'da hep birilerine hizmet etmiştir,insanları iyiye güzel ulaştırmak yerine anadolu'nun ücra
köşelerinde köyler kasabalar, büyükşehirlerin Anadolu'dan göç almış yoğun bölgelerinde külliyeler kurmuş; ilim irfan öğretiyoruz diye sadece milyon dolarlık mercedeslerle gezmiştir, gezmektedir.

Kağıt üzerinde üniversite mezunu (?) yüzler binler akıllara zarar şekilde bu kitleleri oluşturmaktadır. Kapılarında kul köle olmaları
Buralarda biat kültürü ile kolayı seçenlerin, bireysel özgürlük ve haklarını koruması beklenemez.
Bu kitlelerin sendikal mücadelenin parçası olması maalesef davranışsal öğrenme noktasında mümkün değil.

Keşke gerçekten dünyayı anlayan nesilleri yetiştiren gerçek( hakiki,öz :) ) öğretmenler yetiştirebilseydik de eğitim sistemimizi bu hale getirmeseydik.
(Burada gerçekten mesleğini en iyi şekilde yapan fedakar arkadaşları ayrı tuttuğumu da belirtmek isterim :))

Sendika bir sonraki aşama, bilinçli fedakar öğretmenlerin sayısı arttığında...
Değerli arkadaşımız inş bu sendikal çalışmalarında başarılı olur ama ben pek umutlu değilim.
saygılar

ofkar' Alıntı:
Din ile unutulmuş ne demek insanların hataları ve yanlışları olabilir bunun kaynağı din değil tam tersine dini doğru anlayamamaktır

aten kaynak din dememiş hocamız.din ile uyutulmak tam doğru kelime.başka türlü bu kadar haksızlığa, adaletsizliğe, bütün ağır sözlere rağmen nasıl hala bu kadar destek olur bu gruptan anlamak mümkün değil...

Bu sistem de isterseniz binlerce sendika kurun hiç bir şey ifade etmez. Sendikalar şu an öğretmenlerin kanını emen parazitlerdir. Beş para etmezler

Konunun dinle alakası yoktur. Amerika Norvecten daha az dindar degildir. Veya kuzey koreyi mollalar yonetmemektedir. Velhasıl bizim ulke aydını, sorunu ve çözümü tespit edemedi mi dine veya kültüre sarmaktadır. Hani ne yapalim bizim mayamız bozuk bu yüzden bir çözüm üretemiyorum demeye getirir. Özünde bircok sorunu dahi tespit edemez. Tabi biz geriye kalan avam sınıfı da bu goygoydan sıkıldık açıkçası. Birileri problem din desin bir digeri problem dini yanlis anlamak desin...Eştlik mucadelesinin, özgürlük arayisinin veya teknolojik gelismelerin dinle dogrudan bir alakasi yoktur. Bknz sunniligin en cok tabi olunan mezhebinin, mezheb imami imami azam in yasami.

atayizlerde çok ezberci yahu, nerde birisiyle konuşsam hep aynı ağız başka bir çeşitlerini görmedim

2. çeşit bir ateist gören var mı?

Acıyorum la size :) bize mal diyorsunuz ama siz ahmaksınız

Daha bir birbirinizle tartışmayı bilmiyorsunuz. Hakaret aşağılama sonra gidip sendika kuracakmışsınız.. Ya yürüyün gidin kumda oynayın... size bu sistem müstehak yok sayılmak müstehak... Daha doğru dürüst hakaret etmeden ergenler gibi laf sokmadan tartışmayı bilmiyorsunuz gelmişsiniz burada dinden bahsediyorsunuz...

Benim Önerim şu isimler;

-Bağımsız Öğretmen-Sen
-Tam Bağımsız Öğretmen-Sen

ve bunlar da olablir;
-Eğitim Dik-Sen (Dik duran sendika)
-Eğitim Nil-Sen (Fenerbahçenin eski danimarkalı futbolcusundan yola çıkılmıştır)
-Eğitim Kimsin Lan-Sen (İşverenlere uyarı şeklinde iyi olur)

Eğitimciler için dik duran bir sendika var zaten TÜRK EĞİTİM-SEN ayrı bir sendika kurulacağına öğretmeninin hakkını savunan (olması gereken) sendikayı destekleyin bence....

sefa hocam yapmayın daha önceki sendikanın memlkete ne hayrı oldu ki şimdi kuracağınızın ne hayrı olacak. en fazla 100 kişi toplacaksınız 100 kişi ile sendiacılık olmaz ama 12 tl kesinti olduğu için sizin cebinize her ay 1200 tl para girer yoksa artık küçük sendikaların sedikacılık yapması mümkün değil.

Gulu Gulu Sen veya Geh Bili Bili Sen olabilir. İşin şaka kısmı. Şimdiden özür dilerim.
Önemli olan sendika kurmak değil bulunduğun sendikada (Ki bu sendika 4 büyük sendikanın içinde olursa daha etkili olur) haklarını sonuna kadar arayıp sendikayı çalışmaya zorlamaktır. Sendikalar etnik, dini ve siyasi ayrışmaları yaşayıp bölünmüşler ve inanın en temel haklarımızda bile bir araya gelemiyorlar, çünkü kendilerini açıkça olmasa bile düşman olarak gören bir anlayış içindeler. Yazıklar olsun haklarımızı aramayıp siyasi figüranlık yapan sendikalara. Sanki öğretmenlerin tüm haklarını kazanmışlarda gidip başka konularda eylem yapıyorlar. Bu konu hakkında çok şey yazılır.

Bilişim öğretmenlerinin eğitim bakanlığındaki konumundan rahatsızlık duyanlar varsa;
yapılacak ilk ve en önemli iş sevdiklerinizi Böte bölümlerinden korumak olur gerisi hava civa...
Böte mezunları böte bölümlerinin kapatılmasını istemedikçe desteklemedikçe huzur bulamayacaklar....
İşte buraya yazıyorum.....................

AMAAN -SEN olabilir. Okadar yamuk yumuk işler yapılıyordu hangisini duzeltecegiz.
Öğretmene rotasyon var ne düşünüyorsun ---- aman boşver
BT sınıfları dökülüyor sendika olarak ne düşünüyorsunuz ---- amaaan boşver
En iyi cevap olacaktır

Geri