Yeni BT Sınıfım

Kodla Büyü
Valla helal olsun hocam bir ara bende düşünmüştüm ama yapmadım şimdi senden güç alarak bende bu işe girişeyim bakalım bana ne gönderecekler :))

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Diğer arkadaşlarımızdan da fotoğraf bekliyoruz. :) Ortam çok güzel gözüküyor hocam.
okulumuz yeni bina olduğu için bt sınıfı var ama içi boştu hocam. bizim bt sınıfının öncesi ve sonrasını paylaşıyorum. biz hocam kadar şanslı değildik valla eski 10 yıllık pcleri sağdan soldan toplayarak 26 çalışan pc oluşturdum ve her öğrencinin bir bilgisayarı olmasını sağladım..hayalim buydu gerçekleşti çok şükür.eski meski idare ediyoruz ne yapalım. ama hocamın sınıfını çok kıskandım... :D :D :D

Ekli dosyalar

• ncesi1.jpg
    ncesi1.jpg
    456.4 KB · Görüntüleme: 745
  • ncesi2.jpg
    ncesi2.jpg
    401.3 KB · Görüntüleme: 745
  • sonrası.jpg
    sonrası.jpg
    414.4 KB · Görüntüleme: 746
elrond' Alıntı:
Diğer arkadaşlarımızdan da fotoğraf bekliyoruz. :) Ortam çok güzel gözüküyor hocam.
okulumuz yeni bina olduğu için bt sınıfı var ama içi boştu hocam. bizim bt sınıfının öncesi ve sonrasını paylaşıyorum. biz hocam kadar şanslı değildik valla eski 10 yıllık pcleri sağdan soldan toplayarak 26 çalışan pc oluşturdum ve her öğrencinin bir bilgisayarı olmasını sağladım..hayalim buydu gerçekleşti çok şükür.eski meski idare ediyoruz ne yapalım. ama hocamın sınıfını çok kıskandım... :D :D :D

Sayın hocam, daha ne olsun, 10 numara 5 yıldız olmuş. Ellerinize sağlık.

elrond' Alıntı:
okulumuz yeni bina olduğu için bt sınıfı var ama içi boştu hocam. bizim bt sınıfının öncesi ve sonrasını paylaşıyorum. biz hocam kadar şanslı değildik valla eski 10 yıllık pcleri sağdan soldan toplayarak 26 çalışan pc oluşturdum ve her öğrencinin bir bilgisayarı olmasını sağladım..hayalim buydu gerçekleşti çok şükür.eski meski idare ediyoruz ne yapalım. ama hocamın sınıfını çok kıskandım...

Hocam eline emeğine sağlık :alkis:

Nacizane bir kaç görüşüm olacak.

1- Sınıf duvarları tertemiz mis gibi. Şöyle güzel ve güncel panolar, afişler ve ufku genişleten yazılar yazabilirsin.
2- o tabureler demir ayaklı herhalde. zemini mahvederler. en iyisi plastik tabureler alman. zaten o klasik kırmızı tekerlekli kırmızı koltuklarının kıymetlerini bilmiyorlar. Hem temizlik yaparken büyük kolaylık olur.
3. Kabloları mutlaka plastik klipslerle kelepçele bence.
4. Köşelerdeki kör noktalara da eğer mümkümse dolap konulabilir :+1:

Selamlar

kafkas' Alıntı:
elrond' Alıntı:
okulumuz yeni bina olduğu için bt sınıfı var ama içi boştu hocam. bizim bt sınıfının öncesi ve sonrasını paylaşıyorum. biz hocam kadar şanslı değildik valla eski 10 yıllık pcleri sağdan soldan toplayarak 26 çalışan pc oluşturdum ve her öğrencinin bir bilgisayarı olmasını sağladım..hayalim buydu gerçekleşti çok şükür.eski meski idare ediyoruz ne yapalım. ama hocamın sınıfını çok kıskandım...

Hocam eline emeğine sağlık :alkis:

Nacizane bir kaç görüşüm olacak.

1- Sınıf duvarları tertemiz mis gibi. Şöyle güzel ve güncel panolar, afişler ve ufku genişleten yazılar yazabilirsin.
2- o tabureler demir ayaklı herhalde. zemini mahvederler. en iyisi plastik tabureler alman. zaten o klasik kırmızı tekerlekli kırmızı koltuklarının kıymetlerini bilmiyorlar. Hem temizlik yaparken büyük kolaylık olur.
3. Kabloları mutlaka plastik klipslerle kelepçele bence.
4. Köşelerdeki kör noktalara da eğer mümkümse dolap konulabilir :+1:

Selamlar
Önerilerin için teşekkür ederim hocam... 3 ve 4. Maddeleri uygulamaya sokacağım inşallah... Var olasın

Başkalarına da örnek olacak bir çalışma, tebrik ediyorum.

Fotoğraflarda dikkatimi çeken birşey var; masanızın yanındaki Fatih Projesi ile verilen fotokopi makinesi değil mi? Onun öğretmenler odasında olması gerekmiyor mu normalde? 1. Fazdakilerin öyle ama 2. fazdakilerin durumunu bilmediğim için soruyorum.

sınıfınız çok güzel olmuş elinize sağlık.
öğretmen masasının karşı duvarındaki dolapların arasında bilgisayar kalmış ya o biraz değişik durmuş tek kalmış gibi. ya dolaplar ya da bilgisayar oradan başka yere alınabilir ya da bir dolap azaltılabilir(dolabı sınıfta koyacak yer yok ama) Nacizane fikrim :)
Laptopların olduğu masa güzel düşünülmüş :)

erkantuzcu' Alıntı:
Başkalarına da örnek olacak bir çalışma, tebrik ediyorum.

Fotoğraflarda dikkatimi çeken birşey var; masanızın yanındaki Fatih Projesi ile verilen fotokopi makinesi değil mi? Onun öğretmenler odasında olması gerekmiyor mu normalde? 1. Fazdakilerin öyle ama 2. fazdakilerin durumunu bilmediğim için soruyorum.

Öğretmenim 2. faz kapsamında gelen yazıcıyı müdür bey BT sınıfında durmasının daha iyi olacağını söyledi. Malum öğretmenlerimiz pek dikkat etmiyorlar ve çabuk bozulabiliyor. BT sınıfımızda öğrencilerimiz istediği takdirde çıktı alıp verebiliyoruz. Öğretmenler odasında daha büyük bir fotokopi makinemiz mevcut.

HOCAM BİZLERDE MEKTUP YAZDIK. AMA İŞ BANKASI ARAMIŞ SADECE 5 BİLGİSAYAR GÖNDERECEĞİNİ SÖYLEMİŞ. ONUN DIŞINDA DA DİĞER FİRMALARDAN SES ÇIKMADI.... ÜZGÜNÜZ

MEKTUP GÖNDERDİKLERİNİZ SİZİNLE DİREK İLETİŞİME GEÇTİLERMİ YOKSA DİREK OKULA GÖNDERDİLER Mİ
BENDE MEKTUP GÖNDERDİM Bİ YER DIŞINDA SES ÇIKMADI. ACEP GÖNDERİR LER Mİ

ben de böyle bir talepte bulunmuştum bir bankaya 5 adet bilgisayar gönderdiler ama kullanmış oldukları bilgisayarlar bir kaçına da ancak XP kurabildim yani beklediğim gibi olmadı :(

hocam okulunuzun çevresinde fatih projesi kapsamında olan liseler varsa oralara muhakkak uğrayın..tabletler geldikten sonra bilgisayarları depoya kaldırıp çürümeye bırakıyorlar..eğer isterseniz vereceklerini düşünüyorum..ayrıca halk eğitim merkezleride uğranması gereken yerler arasında...

Emeğinize sağlık. Umarım kıymet bilirler. Gerçi Halk bilmezse Hâk bilir.
Emek-Zaman-Maliyet üçlüsünü başarılı yürütmüşsünüz belli ki... Tebrikler

Hocam merhaba, bu yazıyı ilinizdeki kurumlara mı yazdınız yoksa merkez kurumlara ?

karalev' Alıntı:
MEKTUP GÖNDERDİKLERİNİZ SİZİNLE DİREK İLETİŞİME GEÇTİLERMİ YOKSA DİREK OKULA GÖNDERDİLER Mİ
BENDE MEKTUP GÖNDERDİM Bİ YER DIŞINDA SES ÇIKMADI. ACEP GÖNDERİR LER Mİ

arkadaşlar biz bu lab ı kurabilmek için yüzlerce mektup gönderdik hala da gönderiyoruz(çevre okullarımız için), yılmayalım sürekli her yere gönderelim. sadece bilgisayar değil sınıfımız için masa sandalye vs isteyebilirsiniz.

Ben de mektup gönderenlerdenim. Arkadaşın burada paylaştığına biraz ek yapıp yaklaşık 17-18 kuruma gönderdim. Halkbank 15 pc gönderdi, Yapı Kredi 5 pc +1 adet lazer yazıcı, Vehbi Koç Vakfı 1 adet 24000 BTU luk klima gönderdi.Diğerlerinden haber bekliyoruz... :)

fantasio' Alıntı:
Ben de mektup gönderenlerdenim. Arkadaşın burada paylaştığına biraz ek yapıp yaklaşık 17-18 kuruma gönderdim. Halkbank 15 pc gönderdi, Yapı Kredi 5 pc +1 adet lazer yazıcı, Vehbi Koç Vakfı 1 adet 24000 BTU luk klima gönderdi.Diğerlerinden haber bekliyoruz... :)

hocam bende yazdım bana yok dedi halkbank ile yapı kredi, bunlar neye göre olumlu olumsuz cevap veriyorlar :(

zodiac' Alıntı:
fantasio' Alıntı:

hocam bende yazdım bana yok dedi halkbank ile yapı kredi, bunlar neye göre olumlu olumsuz cevap veriyorlar :(

Valla hocam bilmiyorum mektubu gönderdim 1 hafta sonra genel merkezden aradılar, 2-3 gün sonrasına da geldi. Ben direk yönetim kurulu başkanı adına yazdım belki onun etkisidir. Hatta Halkbank Genel Müdür yardımcısı pc lerle öğrencilerin fotoğrafını istemiş halkbankın aylık dergisine koyacaklarmış.

Yapı Kredinin gönderdiği yazıcı HP P3005 LaserJet Printer amazon.com fiyatı 700 dolar

Hocam hayırlı olsun diğer arkadaşların da önü açılmış. Umarım her isteyen okula gönderirler. :+1:

marach_46' Alıntı:
fotograflar görünmüyor.

BT sınıfını elden geçirip bi dahaki seneye dolu dolu başlamayı düşündüğümden şu an için bişey yapmadım. Klima takılacak, boya badana işleri var, sandalye ve masa aldırıcam.
Kale kapıdan da çelik kapı istedim. İsteyenin bir yüzü dedik. :)

Bir hafta önce başka bir arkadaşımız halkbankasın dan 5 bilgisayar için örnek dileçe paylaşmıştı.bbnet te aradım ama bulamadım nasıl ulaşabilir o dilekçeye.

Geri