Yeni Ders programı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Ortaokuldaki arkadaşlar yeni yazıdan sonra bu haftaki ders programını nasıl yaptınız örnek olması açısından paylaşabilir misiniz?

Salı günü bir yazı gelmiş sanırım ebada ders saatiniz arttırıldı falan diye içeriğini tam ben de bilmiyorum

Salı günü bir yazı gelmiş sanırım ebada ders saatiniz arttırıldı falan diye içeriğini tam ben de bilmiyorum
Yazı felan gelmedi hocam inan, sadece EBA daki ders saatleri ve sayıları değişti, bizde bunu EBA ya girince fark ettik, ben aynı ders programı yapar gibi program yaptım, arkadaslar da programa göre derslerini yapmaya çalışıyorlar, Ebanın izin verdiği ölçüde.

Ortaokuldaki arkadaşlar yeni yazıdan sonra bu haftaki ders programını nasıl yaptınız örnek olması açısından paylaşabilir misiniz?
Eba izin vermediği için sınıfları birleştirdik her kademeyi 4 sınıfa düşürdük. ders saatlerini de azalttık çünkü 5,6,7 ler 24 saatten fazla olmuyor. normal progmatikten program dağıttık. Haliyle en fazla ders alan öğretmenimiz 12 saat ders alabildi..

Normalde mufredat.eba.gov.tr deki 6 derse ders tanımladık biz pandemi sürecinde 21 eylülden itibaren nasıl yaptınoz peki hepsine ders vermediniz yine dimi

Bizim okul büyük olduğu için dağılım biraz sıkıntılıydı ama Belki sınıf sayısı az olan okullarda normal haftalık programdaki gibi ders dağıtılıp işlenebilir.

Normalde mufredat.eba.gov.tr deki 6 derse ders tanımladık biz pandemi sürecinde 21 eylülden itibaren nasıl yaptınoz peki hepsine ders vermediniz yine dimi
Hocam ana derslerin hepsine ders tanımladık. Ama bazılarında saatlerini azalttık. Mesela bilgisayarı 5 ve 6 larda 1 er saate düşürdük. Türkçeyi 4 e düşürdük gibi

Tam olarak kaçar saat verdiniz Hocalarım rica etsem yazabilirmisiniz burda her okul farklı şeyler yapmış ne yapacağımızı şaşırdık

Bizim okul yarisini eba yarisini zoomdan yapimcak sekilde ayarladi. Sinif birlestirmiyoruz. Ebaya 5 10 dk giremezsek hemen cocuklari zoom a yonlendirip dersi ordan da olsa isliyor ve idareye bildiriyoruz

Hocam ilkokul harici zoom üzerinden yapılanlar kabul edilmeyecek, ücret ödenmeyecek dendi. Siz bunu nasıl aştınız. Benim normalde 30 saat dersim vardı sınıf birleştirip kirpip 8e düştü. Ama dağıtım eba harici yapmadık biz.
Merhaba hocam "ilkokul harici zoom üzerinden yapılanlar derslere ücret ödenmeyecek" bilgisinin kaynağı nedir acaba?

Son düzenleme:
Merhaba hocam "ilkokul harici zoom üzerinden yapılanlar derslere ücret ödenmeyecek" bilgisinin kaynağı nedir acaba?
hocam bakanlıktan gelen canlı ders genelgesinde
"EBA üzerinden sunulacak alt yapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecek." ibaresi var.
Yani okullar kendileri insiyatif alıyorlarsa bir şey diyemem. Ama bakanlık bu yazıya istinaden verdiği ekdersi isteye de bilir.

5.sınıflar imam hatip ortaokulu için
arapça-1 beden-1 bilişim-1 din-1 fen-3 görsel-1 ingilizce-2 kuran-1 matematik-4 müzik-1 okuma-1 siyer-1 sosyal-2 türkçe-4 şeklinde iki şube birleştirerek asc den programı yaptık ve ebaya bu şekilde giriyoruz.5-6 ve 7 ler 24 saat tüm derslerini alıyorlar ama azaltılmış şekilde zoom dan ders yapmıyoruz şu anda ama çoğu okul zoomdan 36 saate tamamlıyormuş bu ayı beklemeyi düşünüyoruz.Ek derslerde sıkıntı olmazsa ekim ayından itibaren bizde 36 saate tamamlayacağız.Ama ne yazık ki katılım oranlarımız çok düşük en iyi sınıf dediklerimizde bile yüzde 40 ları geçemiyoruz.yüzde 10 olan sınıfımız bile var

Geri