Düşük Sistemler için Windows 7 x86 - 2022

Kodla Büyü
Hocam emekleriniz için çok teşekkürler, hakkınızı helal edin.

Hocam ellerinize sağlık.
Programları özelleştirebilir miyiz biz yüklemeden önce mesela whatsapp ve telegramı kaldırıp python yüklemek istesem mümkün müdür ?

Hocam ellerinize sağlık.
Programları özelleştirebilir miyiz biz yüklemeden önce mesela whatsapp ve telegramı kaldırıp python yüklemek istesem mümkün müdür ?
Hocam iso dosyası üzerinde o düzenlemeyi yapamazsınız. Ancak yükledikten sonra bu işlemleri alıp yeniden imajını alabilirsiniz.

Ventoy ile usbye kopyaladim iso dosyasini. Bios ayarlarini kontrol ettim, biraz da kurcaladim. Sanirim usb'yi goruyor. Peki format atarken sistem ilk acilisinda hangi tusa basmaliyim? F7? Hangi tusa basarsam basayim windows baslatiliyor otomatikmen

Son düzenleme:
Ventoy ile usbye kopyaladim iso dosyasini. Bios ayarlarini kontrol ettim, biraz da kurcaladim. Sanirim usb'yi goruyor. Peki format atarken sistem ilk acilisinda hangi tusa basmaliyim? F7? Hangi tusa basarsam basayim windows baslatiliyor otomatikmen
Bilgisayardan bilgisayara farklılık gösteriyor o tuş hocam. F12 oluyor genelde.

Olmadi hocam. F12 de olmadi.
F2, F9, F10 veya ESC tuşu olabiliyor. Fakat öncelikle Biosa girip nereden (Flash Disk veya CD Rom) yükleme yapacaksanız, orayı en başa alıp, F10'la kaydederek, bios ekranından çıkmanız gerek. O ayarlamayı yapmazsanız, hangi tuşa basarsanız basın, (muhtemelen varsayılan olarak seçili bulunan) işletim sistemini açar.

F2, F9, F10 veya ESC tuşu olabiliyor. Fakat öncelikle Biosa girip nereden (Flash Disk veya CD Rom) yükleme yapacaksanız, orayı en başa alıp, F10'la kaydederek, bios ekranından çıkmanız gerek. O ayarlamayı yapmazsanız, hangi tuşa basarsanız basın, (muhtemelen varsayılan olarak seçili bulunan) işletim sistemini açar.
Tesekkur ederim hocam, evet bios ayarlarindan 1. Secenek usb hatta ilk 4 secenek usb olarak gorunuyor. F10 a basip kaydetmistim. Ventoy islemim mi yanlis bilemedim. Ventoyu acinca usb bellegimi bicimlendirdim ve iso dosyasini sadece kopyala yapistir yontemiyle usb bellege kopyaladim. Nerede yanlis yapiyorum acaba.

Ayarlara bir bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20211230_122156.jpg
    20211230_122156.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 18
  • 20211230_122216.jpg
    20211230_122216.jpg
    132.5 KB · Görüntüleme: 16
Ayarlara bir bakabilir misiniz?
Ayar seçimini USB olarak ayarlamışsın. Niye USB'den başlatmıyor anlayamadım.
Ben Asus dizüstü bilgisayarı, ESC tuşuna basarak açtım. Küçük bir pencere geldi, en üstte USB seçeneği vardı. Onu seçtim ve yükledim. Senin markayı Google'da arattır. Boot ekran hangi tuşla geliyormuş, ona göre yükle. Olmadı CD Rom'dan yüklemeyi dene.

Tekrar merhaba, baska bir eski laptopta denedim. Baslangicta usbden basladi ve imaj sifresi sorup, onayladi ancak hedef disk cok kucuk uyarisi ile sonlandirdi. Imaj atmadi. C surucusu 39 GB, D surucusu 35 GB. Disk kucuk de degil aslinda.

@doganytu hocam, ekran goruntulerini gonderdim, surekli onarma penceresinde takili kaliyor imajdan sonra. Tekrar tekrar imaj attim, hep ayni.
Bu arada, bir turlu usbden acilmayan bilgisayar acildi ve imaj fotograflari buna ait. Yardimci olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20211230_134325.jpg
    20211230_134325.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 41
  • 20211230_134303.jpg
    20211230_134303.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 38
  • 20211230_134222.jpg
    20211230_134222.jpg
    130.7 KB · Görüntüleme: 38
Hocam teşekkürler, ancak kullanmayacağım program çok içerisinde. Sadece Windows olanı var mı acaba?

Tekrar merhaba, baska bir eski laptopta denedim. Baslangicta usbden basladi ve imaj sifresi sorup, onayladi ancak hedef disk cok kucuk uyarisi ile sonlandirdi. Imaj atmadi. C surucusu 39 GB, D surucusu 35 GB. Disk kucuk de degil aslinda.
Hocam imajın minimum disk kapasitesi 110 GB. O yüzden yükleme yapmaz maalesef.
@doganytu hocam, ekran goruntulerini gonderdim, surekli onarma penceresinde takili kaliyor imajdan sonra. Tekrar tekrar imaj attim, hep ayni.
Bu arada, bir turlu usbden acilmayan bilgisayar acildi ve imaj fotograflari buna ait. Yardimci olabilir misiniz?
Windows 7 imajlar açısından çok esnek bir işlev sunmuyor hocam. Çok farklı donanım değişikliklerinde bu hatayı verebiliyor. Çözüm olarak da herhangi bir windows 7 format isosu ile sistemi açıp yükleme aşamasında "Bilgisayarı Onarın" seçeneğini seçerek başlangıcı onarmaktır.
https://7.enpedi.com/2010/06/windows-7-baslangc-onarm-startup-repair.html

Selam şimdi yükledim ama windows başlatıliyor yazısından hemen sonra reset atıyor. Yüklerken dikkat etmemiz gereken bir yer var mı imaj yüklerken falan

Selam şimdi yükledim ama windows başlatıliyor yazısından hemen sonra reset atıyor. Yüklerken dikkat etmemiz gereken bir yer var mı imaj yüklerken falan
İlk mesajda belirtmiştim bunu hocam. Windows 7, Windows 10 gibi donanım esnekliğine sahip değil. Açılışta bazı donanım taramalarında bu sorunu verebiliyor. Siz Windows 7 için başlangıç onarma işlemlerini yapmalısınız(Google). Onarmadan sonra düzelecektir.

Geri