YENİ DYNED KURULUMU ÖZET ANLATIM

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar forumda bazı arkadaşların dyned kurulumunda problem yaşadığını gördüm.benzer sıkıntıları bende yaşadığım için yardımcı olmak için paylaşımda bulunmak istedim.

1.http://dyned.eba.gov.tr/EBA_Dyned/eba/index.xhtml sitesine girelim.
ilk giriş olduğu eba şifreniz olmayabilir.Mebbis girişinden girelim giriş yapıldıktan sonra size eba şifresi oluşturma sayfasına yönlendirecek.
artık eba kullanıcı adınız tc niz şifreniz ise o an oluşturduğunuz şifredir.(Tabiki burda giriş yapılan tc ve şifre ingilizce öğretmeninin tc si olucak yani siz onun adına işlem yapacaksınız.)

2.bi kaç deneme ile dyned sayfasına yönlendirileceksiniz.sınıfların tümünü seçip kaydede basın. ve allatan sınıfları seçip güncelleyin.bazen bu güncellemeyi bi kaç kez denemeniz gerekebilir.çünkü 15 öğrenciniz varsa ilkinde 5 sonrasında 10 tanesini kaydedebiliyor.

3.ebada sizin adınıza oluşmuş dyned kullanıcı adı ve şifresini not edin.

4.dyned record meneger programına ihtiyacınız var.
http://www.fullprogramlarindir.com/dyne ... indir.html
tüm cd yi bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

5.burda kurulumdan sonra dyned record meneger kısayolunda kullanıcı adı olarak ebada verilen kullanıcı adını yazınız ve sonuna @meb.edu.tr yazınız örneğin abc@meb.edu.tr ve şifrenizi giriniz.

6.sizin şuan öğrencileriniz var sıfır yazıyo ise üstlerine tıklayın güncellensin.dediğim gibi öğrencileriniz var onların kullanıcı adları ve şifreleride oluşturulmuş durumda kendiliğinden.

7.öğrenci girişi yapmaya çalıştığınızda dersler kapalı görülecektir.çünkü öğrenci o testten geçip otomatik olarak kendi düzeylerine göre yönlendirilmeleri gerekiyor.o testin adı placement test.bu testte il girişte kapalı durumda yani kilitli.record menegerdan bu testi açmamız gerkiyor.

8.bu testi nasıl açarız sınıflara çift tıklarız ctrl+A yapıp tüm öğrencileri seçeriz düzenleye tıklatız placement test(general)'ın altından ctrla ye basılı tutarak üc testi de seçip kilidi aç deyip tamam deriz.bu işlemi tüm sınıflar için yaparız. (kilit açmada problem yaşayan arkadaşlar sınıftaki tüm öğrencileri seçtikten sonra en üsteki yazılımlardan placemant testi seçip sonra düzenle demeli.)

9.şimdi kullanıcı adları ve şifrelerini dışarı aktarmaya geldik.bunun için sınıfa çift tıklarız. öğrenci adlarınız dışarı aktar deyip masaüstü dışında bi yere kaydederiz.

işlem bu kadardır.Kolay gelsin....(ibrahim YILMAZ)

teşekkürler de arkadaşlar ebaya girdiğimde bir sorun ile karşılaştım. hala eski okulum görünmekte olaki (şu an okulumda kullanılmıyor da) nereden güncellenecek acaba bilgiler.
not: bilgilerimi güncelle seçeneğinden değişmiyor bilgiler.

ferdison' Alıntı:
teşekkürler de arkadaşlar ebaya girdiğimde bir sorun ile karşılaştım. hala eski okulum görünmekte olaki (şu an okulumda kullanılmıyor da) nereden güncellenecek acaba bilgiler.

hocam o işle ilçe milli eğitimde yetkili arkadaş ilgilenir.bi kaç hafta önce sorumlu öğretmenlerin tcsi e postası vs istenmişti sizin okulun orda bi eksiği yada ilçe memdekilerin bi yanlışı olabilir.

ferdison' Alıntı:
yeni okulunuzdan tekrar mebbis ve eokul şifresi alınız.

Açıklama için teşekkürler. Her şey tamam. sınıflar öğrenciler ama ÖĞRENCİLERİN ŞİFRELERİ OTOMATİK ATANMIŞ. BU ŞİFRELER NEYE GÖRE BELİRLENMİŞ. BUNLARI NASIL BİLECEĞİM.BU KONUDA YARDIM EDERMİSİNİZ?

ibrahim_hoca' Alıntı:
7.öğrenci girişi yapmaya çalıştığınızda dersler kapalı görülecektir.çünkü öğrenci o testten geçip otomatik olarak kendi düzeylerine göre yönlendirilmeleri gerekiyor.o testin adı placement test.bu testte il girişte kapalı durumda yani kilitli.record menegerdan bu testi açmamız gerkiyor.

8.bu testi nasıl açarız sınıflara çift tıklarız ctrl+A yapıp tüm öğrencileri seçeriz düzenleye tıklatız placement test(general)'ın altından ctrla ye basılı tutarak üc testi de seçip kilidi aç deyip tamam deriz.bu işlemi tüm sınıflar için yaparız.

Hocam öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler.
8. madde de anlattıklarınızı yapmaya çalıştığımda alttaki ekran geliyor. bu ekranda da kilit açma yeri yok. Acep nedendir?

Eski dyned'de (yani 3-5 sene önce kullandığımızda) dediğiniz giibi oluyordu ama şimdi ekran eksik çıkıyor bende. Sorun nerde olabilir?

Ekli dosyalar

• dyned-4.png
    dyned-4.png
    6.6 KB · Görüntüleme: 1,040
Diğer taraftan ben Dyned programını Meb'in İngilizce öğretmenlerine verdiği cd'den kurdum ve güncelleme işlemlerini yaptım. Okulum da Lise. Acaba lise veya ilköğretim arasında işlem kısmında fark olma ihtimali var mıdır?

şimdi hocam sınıfların görünmemesi durumunda eba dynedde sınıflarınızı tekrar tekrar güncelleyin.ve kilit açma olayıda şu şekilde dyned record meneger programında sınıfa çift tıklayın tüm öğrenciler listelenince tümünü ctrl+a ile seçin ve o durumdayken düzenleye basın.kilit açma menüsü açılacaktır.

Hocam öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler.
8. madde de anlattıklarınızı yapmaya çalıştığımda alttaki ekran geliyor. bu ekranda da kilit açma yeri yok. Acep nedendir?

Eski dyned'de (yani 3-5 sene önce kullandığımızda) dediğiniz giibi oluyordu ama şimdi ekran eksik çıkıyor bende. Sorun nerde olabilir?[/quote]

Hocam tüm eğitim yazılımları yazan yerde sırayla First English, Placement Test ve English For Access seçip kilitleri açmamız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• 2014-11-10 10-59-53 Ekran görüntüsü.png
    2014-11-10 10-59-53 Ekran görüntüsü.png
    28.8 KB · Görüntüleme: 1,003
dyned.eba ya öğretmen hesaplarıyla girince sınıf güncelleme yapamıyoruz.
bu sorunun sebebi ve çözümü hakkında bilgisi olan var mı?

müsait bir vakitte öğrencilere toplu şifre vermeyi yazacağım..

Arkadaşlar sınıf güncelleme yapılıyor, ancak sayı 0 gözüküyor ise sınıfın üzerine tıklayın, sınıf öğrencilerini otomatik alır o zaman.

Geri