YENİ DYNED KURULUMU ÖZET ANLATIM

Kodla Büyü
Re: Ynt: YENİ DYNED KURULUMU ÖZET ANLATIM

Arkadaşlar dyned kurulumu dışında bir göreviniz yok. İngilizce öğretmeni bir zahmet kendi işini kendi yapsın. Okusun, araştırsin. Valla kimse bizim işimizi yapmıyor.

Re: Ynt: YENİ DYNED KURULUMU ÖZET ANLATIM

oguz-han' Alıntı:
Arkadaşlar dyned kurulumu dışında bir göreviniz yok. İngilizce öğretmeni bir zahmet kendi işini kendi yapsın. Okusun, araştırsin. Valla kimse bizim işimizi yapmıyor.

Hata bizde alıştırdık :oops:

sınıf listesindeyken DÜZENLE butonu pasif

üst menüden placement testi seçiyoruz ama aktif olmuyor?

ne önerirsiniz?

ÇÖZÜM : tkurumkodu@meb.edu.tr ile giriş yapınca düzenle aktif oldu

Öğrencilere toplu şifre verme yok mu? Onların şifrelerini nereden vereceğiz? Onlar da EBA dan girecekse yandık ki ne yandık....

bizde dyned den bahseden yok. bizdekilermi umursamıyor yoksa sizdekiler mi gereksiz iş çıkartıyor. anlamadım

Bir İngilizce forumunda okudum Placement testinde Practise ile Part1 açılacak Part2 açılmayacakmış. Part2, Part1 in sonucuna göre otomatik açılacakmış. Son durum böyle. :)

kullanıcı adı ve şifreyi eba dan aldım. Fakat dyned e giriş yapmak istediğimde "geçersiz oturum hatası" almaktayım. sorun ne olabilir

DotCom' Alıntı:
sınıf listesindeyken DÜZENLE butonu pasif

üst menüden placement testi seçiyoruz ama aktif olmuyor?

ne önerirsiniz?

ÇÖZÜM : tkurumkodu@meb.edu.tr ile giriş yapınca düzenle aktif oldu

İngilizce Öğretmeni veya her kimse sınıfa yetkili hale getirilince (dyned.eba.gov.tr'de Öğretmen Girişi)
ve o kişinin bilgileri ile DynEd programına girince aktif olacak.

ugurlum' Alıntı:
Öğrencilere toplu şifre verme yok mu? Onların şifrelerini nereden vereceğiz? Onlar da EBA dan girecekse yandık ki ne yandık....

Toplu şifre almak için sınıfa girip
Dosya > Öğrenci adlarını dışarı aktarma

İngilizce öğretmeninden dyned eba modülüne giriş yaptığımızda şubeleri güncelle dediğimde işlem yapıyor gibi bekletiyor ama herhangi bir şey açığa çıkmıyor. 1 haftadır deniyorum ama sonuç aynı. Yardımcı olursanız memnun olurum.

(okulun dyned kurum modülünde şube listesini güncelle diyorum onda da herhangi bir işlem olmuyor.)

kastamonu' Alıntı:
daimon45 hocam önce kurum işlemleri bitecek sonra öğretmene sıra gelecek. Bakın gece geç saatte bu işlemler yapılırsa kesinlikle sıkıntı çıkmaz.

http://kastamonu.meb.gov.tr/www/dyned-i ... cerik/1047

adresimizdeki dosyaları inceleyin tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Hocam kurum modülünde şube listeleri göründü. Sanırım "gece geç saatte bu işlemler yapılırsa kesinlikle sıkıntı çıkmaz" kısmı benim sorunum için cevaptı. Teşekkürler hocam.

akoluacik' Alıntı:
ibrahim_hoca' Alıntı:
4.dyned record meneger programına ihtiyacınız var.
http://www.fullprogramlarindir.com/dyne ... indir.html
tüm cd yi bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

hocam daha önce dyned kullanmadım. cahilliğimi affedin. bu programı her pc ye kurayımmı yoksa çocuklar eba üzerinden mi kullanıcak ?
Hocam programı bütün bilgisayarlara kuruyorsun, eba sadece kurum ve öğretmenlerle ilgili siz kullanıcı adı ve şifrelerini verip programı kuruyorsunuz kolay gelsin..

btrci' Alıntı:
akoluacik' Alıntı:
ibrahim_hoca' Alıntı:
4.dyned record meneger programına ihtiyacınız var.
http://www.fullprogramlarindir.com/dyne ... indir.html
tüm cd yi bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

hocam daha önce dyned kullanmadım. cahilliğimi affedin. bu programı her pc ye kurayımmı yoksa çocuklar eba üzerinden mi kullanıcak ?
Hocam programı bütün bilgisayarlara kuruyorsun, eba sadece kurum ve öğretmenlerle ilgili siz kullanıcı adı ve şifrelerini verip programı kuruyorsunuz kolay gelsin..

sağolun hocam teşekkür ederim bütün pcleri imajlıyorum öğrenci için kurulması gereken programı kurup

eba dan guncelleme işlemlerini bitirdiği halde, dyned e sınıf listelerini tam olarak çekebilen var mı arkadaşlar?

aydansiii' Alıntı:
eba dan guncelleme işlemlerini bitirdiği halde, dyned e sınıf listelerini tam olarak çekebilen var mı arkadaşlar?

Hocam gece geç saatte deneyiniz. Sorun çözülecektir. En fazla 1-2 öğrencide sorun yaşarsınız. O da ihtimal.

Dyned Record ile giris yapmaya çalıştığımda böle bi mesajla karşılasıyorum.
pcde deefrezee yüklü kapatıp açtığımda düzeliyo ama bikaç kez sistemden çıkıp girdimde yine aynı mesaj.
modifiyeli xp kullandığım için olabilrmi?
yada sıkıntı nedir fikri olan arkadaşlar cevap verirse çok ii olur..

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    16.3 KB · Görüntüleme: 771
Sınıflar bir türlü güncellenmiyor dynede girip çıkıyorum yine aynı, bazı sınıflarda 8 kişi bazılarında 3 kişi

hakanotuken' Alıntı:
Sınıflar bir türlü güncellenmiyor dynede girip çıkıyorum yine aynı, bazı sınıflarda 8 kişi bazılarında 3 kişi
Sınıf güncellemelerinizi dyned.eba.gov.tr üzerinden yapmalısınız hocam. Öğretmene atadığınız sınıfları seçip güncelleye tıklayın ve tamamlanmasını bekleyin
Sonrasında Dyned Record Manager programına öğretmen şifresi ile giriş yapıp sınıfları çift tıklayın, güncellenecektir bu şekilde

Geri