(Yeni) Eba Giriş Yöntemi Değişti

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu geceden itibaren Eba Şifresi yerine Mebbis, Eokul, Açıköğretim Şifresi ile girilebilecek.

Öğrenci şifresi verme derdinden kurtulmuş olduk bu sevindirici bir durum ancak öğretmenin mebbis şifresi ile akıllı tahtadan öğrencilerin önünde Eba'ya girmesi demek biraz abartmış olacağım ama atama döneminde haberi olmadan Giresun Şebinkarahisar'a kararnameniz geldi buyrun hocam denmesine kadar vahim durumlara yol açabileceğini düşünüyorum. Kişisel kanaatim; Eba şifresi öğretmenler için tekrardan aktif edilmelidir.

ErWPlg.jpg

Ben mi yanlış görüyorum ya da yanlış mı anladım.

Kesinlikle katılıyorum. EBA iletişimden mutlaka arkadaşlar bu konuda geribildirim sağlamalı.

Kaç bin tane Btr var, hangisine sorulmuş da bu karar alınmış? Arkadaşların dediği gibi öğretmen sınıfta dokunmatik ekranda şifresini nasıl girecek? Zaten öğretmenlerin teknoloji kullanımı konusunda büyük önyargıları var, zırt pırt sistem değiştirerek insanları Eba'dan daha da soğutmanın manası ne? Adam gibi çalışmayan, test etmediğin sistemi neden yayına alırsın? Aklımda deli sorular...

Ekli dosyalar

• ebahata.jpg
    ebahata.jpg
    25.5 KB · Görüntüleme: 8,177
şifre vermeden kurtulmuşuz ama
bence şifre vermeli yöntem daha iyiydi
gereksiz olmuş
hadi biz mebbis şifresi ile gireriz ama öğrencilerin e-okul şifresi cüzdan cilt numarası falan çok gereksiz
sonrada vay efendim kullanım oranı niye düştü

Mebbis şifresi yerine e okul şifremi yazınca da kabul etti . Hem mebbis şifremle hem e okul şifremle girebildim. (Mebbisle giriş kısmından) İkisi de son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir:eek: :eek:

ALP_ACELYA' Alıntı:
Mebbis şifresi yerine e okul şifremi yazınca da kabul etti :eek: :eek:
Eba Şifresi yerine Mebbis, Eokul, Açıköğretim Şifresi ile girilebilecek.

şifreleriniz aynı olmasın hocam :D

Ben hala e okul şifremle de mebbis şifremle de girebiliyorum. Şifrelerim arasında hiç bir benzerlik yok üstelik.

ALP_ACELYA' Alıntı:
Ben hala e okul şifremle de mebbis şifremle de girebiliyorum. Şifrelerim arasında hiç bir benzerlik yok üstelik.
bu da sizin ayrıcalığınızdır belki hocam :D :puhaha:

Bence öğretmen için tahta konusu dediğiniz gibi sıkıntı olabilir ancak öğrenci için iyi olmuş her gün şifresini unutan öğrencilerle uğraşıyorduk. Belli bir süre sonrada çocuk artık şifre sormaya çekiniyordu
Öğrenci kısmı iyi olmuş bence :+1:

Güvenlik zafiyeti doğmuş durumda. Sıkıntılar çıkar. Değiştirilmeli.

Hiç iyi olmadığını düşünüyorum.

Öğretmen sınıfta giriş yaparken bir dert.
Öğrenci eba şifresini anca aklında tutuyorken şimdi cilt no vb bilgileri ezberleyecek... Zamanla bu da oturur ama benim aklıma gelen ilk sorulardan biri tablet dağıttıktan sonra aktivasyon hangi şifre ile yapılacak???
Hatta şimdi derste ebaya giriş yapabilirsiniz dedim çocuklar ne yapacaklarını şaşırdı. Kimi mebbisle giriş yapmayı kimi açıköğretimle giriş yapmayı deniyor. Eski sistem şifre unutanlar açısından bir sorun olarak görülse de bu sistemden daha kullanışlıydı...

Öğretmen mebbis bilgileri ile başka bir sayfa uzerinden belirleyeceği bir mail adresi ile kayıt olsa.
Mail adresi ile giriş yapsa.
Telefona kod gelse
o kodla giriş yapsa iyi olur

Böylelikle dev gibi tahta üzerinde önemli bilgiler yazılmamış olur.

Eokul yada mebbis bilgilerimi, telefon numaramı, sosyal medya için kullandığım mail adresimi öğrencilerin önünde yazmak istemem.

Mebbis şifresi ile girilemiyor

Eğitim Bilişim Ağı Giriş Hatası

HATA!

Sistemde teknik bir aksaklık meydana gelmiştir.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Öğrenci girişi yapılıyor.

Öğretmen giriş yapmak istendiğinde hata veriyor.

Hizmetiçi eğitimim var ve 2 gündür yükleyemediler. Şimdide sisteme giriş yok. :verymad:

Bence mantıklı bir yol buldum ben Mesala Steam Kullanan Hocalarımız Varsa (Bknz:Ben :++: ) Steam Guard'ı Bilir Öğretmen Telefonuna Bir Sitem Her 20 Saniyede Değişen 5-7 Haneli Bir kod ve bunu girebileceğimiz bir panel bence olabilir hazır mb uygulama çıkmışken ???

hakanotuken' Alıntı:
Bu geceden itibaren Eba Şifresi yerine Mebbis, Eokul, Açıköğretim Şifresi ile girilebilecek.

Öğrenci şifresi verme derdinden kurtulmuş olduk bu sevindirici bir durum ancak öğretmenin mebbis şifresi ile akıllı tahtadan öğrencilerin önünde Eba'ya girmesi demek biraz abartmış olacağım ama atama döneminde haberi olmadan Giresun Şebinkarahisar'a kararnameniz geldi buyrun hocam denmesine kadar vahim durumlara yol açabileceğini düşünüyorum. Kişisel kanaatim; Eba şifresi öğretmenler için tekrardan aktif edilmelidir.

ErWPlg.jpg

size yazılan cevapları okumadan direk yazayım hocam korkmayın okulunuz mebbis modülünden başvurunuz onaylanmadığı sürece doğuya gönderemezler :) trajik boyutta şeyler düşünmeyin lütfen!

Şahsi kanaatim iyi olmuş sürekli öğrenciye şifre verme derdi sıkıntısı yok.
Lütfen Atak Kullanın öğretmenim içerisinde şifre tanımlama bölümü bulunmakta şifrenizin gözükmesini istemiyorsunuz bu size avantaj sağlar. sadece şifre kopyala özelliği ile yapıştır yapacaksınız.

MEB Şifre verme derdinden kurtardığı gibi şifreyi tüm sınafa vermiş :puhaha: :puhaha: :puhaha:

gizemkar' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

ErWPlg.jpg

size yazılan cevapları okumadan direk yazayım hocam korkmayın okulunuz mebbis modülünden başvurunuz onaylanmadığı sürece doğuya gönderemezler :) trajik boyutta şeyler düşünmeyin lütfen!

Şahsi kanaatim iyi olmuş sürekli öğrenciye şifre verme derdi sıkıntısı yok.
Lütfen Atak Kullanın öğretmenim içerisinde şifre tanımlama bölümü bulunmakta şifrenizin gözükmesini istemiyorsunuz bu size avantaj sağlar. sadece şifre kopyala özelliği ile yapıştır yapacaksınız.

Hocam ben abarttığımı belirttim, elbette ki okul idaresi onaylamadan tayin başvurusu onaylanmaz ancak mebbis şifresinin öğrencinin eline geçmesi tüm bilgilerimizin öğrenciler tarafından görülmesi demektir.

Öğrenci şifre kalkması olumlu diye yazdım o konuda sıkıntı yok.

Atak iyidir hoştur ama her okul için gerekli değildir, biz atak kullanmıyoruz, gerek duymuyoruz.

Hep yeni giriş sistemine dikkat çekiyoruz ama bu sistemden çıkış da sıkıntılı. Çıkış yapsanız bile başka sayfadan tekrar eba yazdığınızda çıkış yapmadığınızı görüyoruz. Mebbis şifresini öğrencinin bilmesi yine de hoş değil şimdiki öğrenciler cin gibi.

Geri