(Yeni) Eba Giriş Yöntemi Değişti

Kodla Büyü
ben ve öğrencilerim de bugün fark ettik durumu. 1-2 tanesi dışında kimse giremedi ebaya. cilt no, tc no hangi birini akıllarında tutsun bu çocuklar..özellikle küçük olanlar :-1:

Eğer bu yönteme devam edilecekse MEBBİS'e girişte şifrenin yanı sıra ek olarak sistem üzerinden SMS kodu da gönderilebilir.

Kimlik numarası yerine kullanıcı adı ve kendi belirlediğimiz şifre ile girmek çok mu zor acaba? Kullanıcı adı ve şifre ile girilirse hiç bir sorun kalmazdı aslında. Özellikle meslek liseslerindeki öğrenciler şifre ezberleme konusunda profesyonel.

erkna' Alıntı:
...Zamanla bu da oturur ama benim aklıma gelen ilk sorulardan biri tablet dağıttıktan sonra aktivasyon hangi şifre ile yapılacak???...

Nerden aklıma gelen ilk soru bu olur... Gününde başıma geldi. Öğrencinin tabletini formatladık. Aktivasyonu yapmadı şifre istedi. Öğrenci şifre kalkmamıştır herhalde dedim Eba'ya girdim. Öğrenci şifre ekranı da kalkmış. Neyse dedim mdm'ye bir e-posta göndereyim onlar çözer bu işi. Ordan da EBA'dan öğrencinize şifre verebilirsiniz diye cevap geldi :eek:
yukarda neler olduğunu anlayamıyorum :?

ebaya öğretmen girişi yaptıktan sonra menüler arasında dolaşın hatta eba ders e gir orda isminizin yazdığı hesap adı olan yerde öğrenci şifre çıkacaktır. tekrar şifre verip deneyin aktivasyonu

http://www.eba.gov.tr/iletisim sayfasına aşağıdaki gibi yazdım. Siz de yazın ki hatalarından dönsünler...

yada destek@eba.gov.tr adresine okul ve kimlik bilgilerinizi de ekleyerek yollayabilirsiniz.

öğretmen ve öğrenciler için tekrar "eba şifre"yi aktif hale getirebilir misiniz?
Derste Etkileşimle Tahtalarda giriş yaparken tüm sınıflarda, öğrencinin gözü önünde bir öğretmenin mebbis veya e okul şifresini girmesi güvenli olabilir ki?
mebbis şifesi, tüm mesleki ve birçok ailevi bilgimize ulaşabilinen bir şifre, e okul şifresi okulla ilgili işlemlerimiz için çok önemli bir şifre..

İsteyen yine mebbis veya eokul şifresiyle girsin, sıkıntı olmaz ama onlar "eba şifresiyle" de girmenin yanında alternatif olmalı... Aksi halde meydana gelecek sıkıntılar artar ve insanları eba.gov.tr den soğutur..

Son yapılan değişiklikle EBAkod oluştur özelliği getirilmiş.Yapılan öneriler dikkate anılmış görünüyor.

Siteye giren yoktu e-kurs ve tablet aktivasyonu olmasa.

Bu sistemle banka sitelerinden zor olmuş şifre inşallah tablet dağıtmazlar....

conquest014' Alıntı:
Son yapılan değişiklikle EBAkod oluştur özelliği getirilmiş.Yapılan öneriler dikkate anılmış görünüyor.
eba kodu nereden alacaz bir de onu deseler di iyiydi

Giriş yaptıktan sonra 15 dk geçerli EBAKOD oluşturabiliyoruz. :D . Yakında telefon uygulaması yapıp girip kod üretmeye yarayan bir uygulama geliştirecekler. (İyi niyetli tahmidir.)

elrond' Alıntı:
conquest014' Alıntı:
eba kodu nereden alacaz bir de onu deseler di iyiydi
kendim sordum kendim cevaplayayım :lol:
önce mebbis girişiyle ebaya gireceğiz, ardından profilden eba kod oluştur diyeceğiz. sonra da çıkış yapacağız. tekrar ebaya gireceğiz eba kodu kullanarak. oluşturduğumuz kod 15 dk geçerli o kod ile ebaya giriş yapacağız...ölme eşşeğim ölme

dipnot:ben bankama daha kolay giriyorum :)

Öğretmenler için şöyle bir resim oluşturup whatsapp gruplarından paylaşmıştım. Beğenirseniz siz de gönderirsiniz
429721663_86254_14534979522329712684.jpg

eba anaht,ar isimli usb üzerinden çalışan program var arkadaşlar işe yarıyor, şifrede +- vs olmasın yeter...bilginize..

Geri