Yeni ehliyet yasası, stajyerlik hakkında bilgisi olan?

Kodla Büyü

eya

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Yıllardır ortalıkta dolanan yeni ehliyet yasası yasalaştı mı arkadaşlar. Şöyle bir araştırdım ortalığı adam gibi bilgi yok, bilgi kirliliği hat safhada. Ortada sadece yasa taslığı var.

Özellikle stajyerlik mevzuu tam olarak nedir? Nasıl uygulanacak? Ne zaman uygulamaya konacak?

Ehliyet kursları bu işi fazlasıyla 5 yıldır suistimal etmişler, ediyorlar.

Bilgisi olan varsa lütfen bizi aydınlatsın. Bu zamana kadar ehliyet almaya bir türlü fırsat olmadı. Düşünmeye başladım. Acele etsek mi etmesek mi?

Hocam açıkçası ben bu söylentilerin kurslar tarafından piyasayı tahrik amaçlı yaptıklarını düşünüyorum. Bahsedilen kanun çıkabilir, ama ben eminim ki bu yeni yasa ehliyet almayı zorlaştıran birşey değil aksine kolaylaştıracak birşey. Çünkü dünya değişiyor, ehliyet gibi meseleyi zorlaştıracaklarını sanmıyorum. Avrupada bazı üleklerde kurslara bile gerek kalmadan ehliyet veriliyor, kaldı ki bizde halihazırdaki durumun gerisine (yani zorlaşma olayı) gidileceğini hiç sanmıyorum.

Ehliyet zorlaştırılacak diye yaygarayı basıyorlar ve de çok iyi öğrenci kapıyorlar...

ofkeli82' Alıntı:
Hocam açıkçası ben bu söylentilerin kurslar tarafından piyasayı tahrik amaçlı yaptıklarını düşünüyorum. Bahsedilen kanun çıkabilir, ama ben eminim ki bu yeni yasa ehliyet almayı zorlaştıran birşey değil aksine kolaylaştıracak birşey. Çünkü dünya değişiyor, ehliyet gibi meseleyi zorlaştıracaklarını sanmıyorum. Avrupada bazı üleklerde kurslara bile gerek kalmadan ehliyet veriliyor, kaldı ki bizde halihazırdaki durumun gerisine (yani zorlaşma olayı) gidileceğini hiç sanmıyorum.

Ehliyet zorlaştırılacak diye yaygarayı basıyorlar ve de çok iyi öğrenci kapıyorlar...

Aynen.

Isıtıp ısıtıp yediriyorlar millete. Ara gazı veriyorlar.

Söylediklerinizle hemfikirim. Ben gitmedim, eşim kurs çalışanına sormuş, yasa taslağını vermişler sanırım, mevzuat konusunda çok fazla bilgisi yok eşimin, ben de araştırdım, internet üzerinde de adam gibi bilgi yok. 2006'ya kadar resmi gazete kayıtlarında ehliyet kelimesi geçen kayıtlara da baktım bu konuda bir şey yok.

Ortalıkta dolanının yasa taslağımı, bir kısmının yasalaşmış bir şey mi, belirli tarihte uygulanmaya başlanacak yasalaşmış birşey mi bunu bulamadım?

Sanırım sadece yasa taslağı gibi duruyor.

Lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın.

Geri