Faz-1 Imaj - Win10 - Mart2021 (Uzaktan Eğitime Uyumlu)

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
FAZ-1 SSD'li etkileşimli tahtalar için oluşturduğum Windows 10'lu güncel sürümlü imajdır.

Özellikleri:
* 7 Mart 2021 tarihi itibarıyla sistem ve tüm programlar günceldir.
* Faz-1 SSD (240 GB ve üstü) tahtalar ile uyumludur. HDD tahtalar için indirin
* Imaj boyutu 9.5 GB'tır.
* Tüm disk sıfırlanır.
* Etkinleştirme için;
- Daha önce Windows 10 kurulmuş ve etkinleştirme yapılmış ise 'Sorun Gider' tıklanarak etkinleştirme yapılır.
- Daha önce Windows 10 kurulmamış ise;
--> Tahtaya imaj atılmadan önce ProduKey yazılımı ile Product Keyi kopyalanıp flash belleğe o sınıfın ismi ile kaydedilerek alınır.
--> İmaj atıldıktan sonra Seri numarası girilerek etkinleştirilir. (Internet gereklidir)
* Yönetici yetkili kullanıcı vardır ve şifresizdir.
* Uzaktan eğitim yazılımları yüklü ve ayarlanmıştır. (Yüklü program listesi için görseli inceleyiniz)
* USB belleğe yükleme işlemleri için;
- Universal USB Installer: Clonezilla seçilip NTFS ile formatlanır.
- WinSetupFromUsb: Program ekranında ilk aşamada NTFS ile formatlanır. Sonra 4. seçenek olan Linux ISO ile imaj dosyası seçilip eklenir.
- Ventoy: Rahat bir yükleme işlemi vardır. Forumda bir çok videolu anlatımı mevcut.
- Rufus: Rufus ile hata yapmamak için birkaç alternatif kurulum imkanı vardır
-> MBR - BIOS - NTFS (syslinux dosyasını indirip sağlıklı bir şekilde yapar)
-> GPT - UEFI - NTFS (seçimden sonra iso mod seçilerek devam edilmeli, Secure boot kapatılmalı)
-> GPT - UEFI - FAT32 (seçiminden sonra DD mod seçilerek devam edilir.)
* Google Drive linki paylaşıyorum ve maalesef kısa sürede kota dolumu oluyor. Elimden geldiğince alternatif linkler ekliyorum.

Link
Alternatif 1

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Hocam bu imajda telefondan ekran paylaşımı yapmak için hangi programı kullanalım? Win10 daki bağlantı menüsü çalışmıyor. Faz 2 de problem yok direk teli tahtaya bağlayabiliyorum. Faz 1 tahtada problem oldu

Hocam buradaki linke tıkladığımda dosya ismi "FPSiirt_Faz1HDDWin7_Eylul2019.iso" görünüyor. yani windows 7 imajı sanırım. linkte mi sorun yok yoksa isime takılmayayım mı
Halen HDD takılı olan tahtaların imajıdır hocam. HDDye en uygun sistem Windows 7'dir. En az SSD kadar hızlı çalışan stabil bir sistemdi.

herhangi bir gmail hesabı açtıktan sonra iso yu indirince hata vermeyecektir. aynı durumu bu şekilde çözdüm.

Çalışıyor hocam. Windows 10, ssd varsa rahat çalışır.
Emeğinize sağlık... "Faz 1 HDD tahtalar için de Win 10 kurulumu yapsak nasıl çalışır?" diye soracaktım. Ama yukarıda Win 7 önerdiğinizi yazmışsınız Hocam. Bizim HDD takılı bir tahtamız çok yavaşladı ve öğretmenler, özellikle İnternet üzerinden çalışan uygulamaları zor çalıştırdıklarını söylüyorlar. Yine Win 7 ile kurmak en iyisi sanırım. Teşekkürler...

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık... "Faz 1 HDD tahtalar için de Win 10 kurulumu yapsak nasıl çalışır?" diye soracaktım. Ama yukarıda Win 7 önerdiğinizi yazmışsınız Hocam. Bizim HDD takılı bir tahtamız çok yavaşladı ve öğretmenler, özellikle İnternet üzerinden çalışan uygulamaları zor çalıştırdıklarını söylüyorlar. Yine Win 7 ile kurmak en iyisi sanırım. Teşekkürler...
HDDli imaj işinizi görecektir hocam:
https://drive.google.com/file/d/1PpOSm4IWF_urPUejUQ5BbHlJXw80Pntd/view?usp=sharing

Geri