Faz-2 Imaj - Eylül 2021

Kodla Büyü
BIOSa girip varsayılan ayarlara çekin ve yeniden başlatın hocam.

İmajda timefreeze programı yüklü değil hocam. Yerel Disk D, Araçlar klasörü içinde setup dosyası var; isteyenler kurabilir diye.
E-Kilit programını kurduktan sonra timefreezi kurun.

Doğan Hocam,
Faz 3 akıllı tahtalar için dual boot imaj çalışmanız bitti mi? Bitti ise indirme linkini alabilir miyim?
Saygılarımla...

Mart 2021 imajınızdaki masaüstü resmi daha güzeldi. Şu ağaçlı olan resim. Eylül sürümünde program güncellemeleri dışında, önemli bir değişiklik yok sanırım.

Kurulumu yaptım. Akıllı tahtaya şifre nasıl atayacağım. yani windows şifresi koymam lazım. öğrenciler kurcalamasın diye nasıl yapabilirim.

Doğan Hocam,
Faz 3 akıllı tahtalar için dual boot imaj çalışmanız bitti mi? Bitti ise indirme linkini alabilir miyim?
Saygılarımla...
Hocam çalışmayı güncelleyip paylaşmak istiyorum fakat Faz-3 tahtam olmadığı için zaman alıyor. Büyük ihtimalle 2. dönem paylaşmış olacağım.
Mart 2021 imajınızdaki masaüstü resmi daha güzeldi. Şu ağaçlı olan resim. Eylül sürümünde program güncellemeleri dışında, önemli bir değişiklik yok sanırım.
Sistem ve program güncellemeleri dışında ufak tefek ayarlamalar var hocam.

masaüstüne kapat kısayolu ekledim.atak kurduktan sonra kısayol çalışmamaya başladı.bu durumla karşılaşan var mı

Cahilliğimi bağışlayın.
Akıllı tahtayı cep telefonuna bağlayıp neden etkinleştiriyoruz. Windowsumu etkinleştiriyoruz.
Eğer windowsu etkinleştirirsek neden güncellemeleri kapatıyoruz. Time freeze den dolayı öı?

Hocam çalışmayı güncelleyip paylaşmak istiyorum fakat Faz-3 tahtam olmadığı için zaman alıyor. Büyük ihtimalle 2. dönem paylaşmış olacağım.

Sistem ve program güncellemeleri dışında ufak tefek ayarlamalar var hocam.

Üstadım belki çalışmayı windows 11 yaparsın. Ne de olsa yarın ( 5 Ekim ) çıkıyor. İlginiz ve emekleriniz için çok teşekkür ederim

Açılışta usb belleğim iki şekilde gözüküyor. 1. sandisc , 2. uefi sandisc hangisi imaj yüklemem gerekiyor. Farkı nedir acaba? Birde deepfreeze programı haricinde koruma programı kullanmadım. timefreeze programında C'yi koruyup D yi açık hale getirebilmek için hangi ayarı açmam gerekiyor? Birde deepfreeze kullansam sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
masaüstüne kapat kısayolu ekledim.atak kurduktan sonra kısayol çalışmamaya başladı.bu durumla karşılaşan var mı
Evet hocam böyle bir durum var. Atak kurulunca güvenlik nedeniyle olabilir mi bilmiyorum ama Kapat kısayolu devre dışı kalıyor.
Cahilliğimi bağışlayın.
Akıllı tahtayı cep telefonuna bağlayıp neden etkinleştiriyoruz. Windowsumu etkinleştiriyoruz.
Eğer windowsu etkinleştirirsek neden güncellemeleri kapatıyoruz. Time freeze den dolayı öı?
Hocam eğer daha önce tahtaya windows 10 kurulmadıysa mobil internette etkinleşiyor çünkü meb sunucularında sorun çıkıyor. Daha önce Windows 10 o tahtaya kurulmuş ve etkinleştirilmişse o zaman mobil internete gerek kalmıyor. Windows etkinleştikten sonra güncelleme kapatılır; aksi taktirde etkinleştirme sunucusuna olan ulaşımı da kapatmış olursunuz. Güncelleştirmeler kapatılır çünkü TimeFreeze yüklüdür, tahta her açılışta bir yığın güncelleme alacaktır.
Üstadım belki çalışmayı windows 11 yaparsın. Ne de olsa yarın ( 5 Ekim ) çıkıyor. İlginiz ve emekleriniz için çok teşekkür ederim
2. Döneme inşallah öyle bir çalışma yapmış olurum.
Açılışta usb belleğim iki şekilde gözüküyor. 1. sandisc , 2. uefi sandisc hangisi imaj yüklemem gerekiyor. Farkı nedir acaba? Birde deepfreeze programı haricinde koruma programı kullanmadım. timefreeze programında C'yi koruyup D yi açık hale getirebilmek için hangi ayarı açmam gerekiyor? Birde deepfreeze kullansam sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler.
İstediğiniz seçeneği seçin, kuracaktır. TimeFreeze sadece Cyi korur zaten, Dyi korumaz; kurulum sırasında ayarlaması gelir. DeepFreeze kullanmadım daha önce.
teşekkürler indirmeye başladım. sade ve gereksiz ağırlık yok gibi görünüyor.
Genelde buna dikkat ederim hocam.
flashı takınca otomatik mi yüklüyor yoksa manuel kurulum mu gerekir?
Otomatik yükleme, siz bir şey yapmıyorsunuz.

Hocam öncelikle elinize sağlık, teşekkürler. Faz 2 tahtaya yükledim ancak dokunmatik çalışmıyor. Windows etkinleştirme falan yapmadım henüz. Dokunmatik sorununu nasıl çözebilirim fikriniz var mı acaba?

İmajı denedim çok güzel olmuş elinize sağlık. Ancak bir sorum olacak swf dosyaları açabilmek için ayrıca bir program kurmak gerekiyor galiba? Öneriniz var mı?

Hocam öncelikle elinize sağlık, teşekkürler. Faz 2 tahtaya yükledim ancak dokunmatik çalışmıyor. Windows etkinleştirme falan yapmadım henüz. Dokunmatik sorununu nasıl çözebilirim fikriniz var mı acaba?
Hocam dokunmatik çalışmama sebebi nedir? İmajı yükledikten hemen sonra mı çalışmamaya başladı?
Tahta tuş paneli kısmında dokunmatik tuşuna basın. Herhangi bir ses çıkıyor mu? Dokunmatik yüzey hiç tepki vermiyorsa servisi çağırmanız gerekebilir.
İmajı denedim çok güzel olmuş elinize sağlık. Ancak bir sorum olacak swf dosyaları açabilmek için ayrıca bir program kurmak gerekiyor galiba? Öneriniz var mı?
Tarayıcı ile açmaya çalışın hocam. Olmazsa ayrıca bir program kurmanız gerekebilir.

Benim de bir tahtada dokunmatik çalışmadı. Başka imaj yükledim gene çalışmadı. Başka bir tahtanın OPS modülünü söküp bu tahtaya takınca çalıştı. Tekrar kendi modülünü taktım sorun düzeldi.

Hocam öncelikle paylaşım için çok teşekkür ederim. Okulumda 32 tahtaya yükledim sorunsuz bir şekilde çalışıyorlardı ancak 3 tahtada dokunmatik çalışmamaya başladı sürücü yüklenmedi hatası vererek. Önereceğiniz bir çözüm yolu var mıdır?

Hocam öncelikle paylaşım için çok teşekkür ederim. Okulumda 32 tahtaya yükledim sorunsuz bir şekilde çalışıyorlardı ancak 3 tahtada dokunmatik çalışmamaya başladı sürücü yüklenmedi hatası vererek. Önereceğiniz bir çözüm yolu var mıdır?
Hocam yeniden imaj atmanızı öneririm. Eğer sorun devam ediyorsa servislik bir durum olabilir demektir.

Hocam öncelikle emeğinize sağlık.
1-Yönetici hesabının aktif olması, öğretmenin oturumu açık unutması durumunda öğrencilerin rasgele program yüklemelerinin önünü açmaz mı?
2-Sistemi tüm tahtalara ağ üzerinden yükleme işlemi yaptınız mı ? diğer türlü hayli yoracaktır..
Teşekkürler

Hocam öncelikle emeğinize sağlık.
1-Yönetici hesabının aktif olması, öğretmenin oturumu açık unutması durumunda öğrencilerin rasgele program yüklemelerinin önünü açmaz mı?
2-Sistemi tüm tahtalara ağ üzerinden yükleme işlemi yaptınız mı ? diğer türlü hayli yoracaktır..
Teşekkürler
Teşekkürler hocam. Cevaben;
1- Evet bu durumda öğrenciler program yükleyip ayar değişiklikleri yapabilirler. Bu açıdan TimeFreeze vb. programların kullanımını öneriyorum.
2- Okulumda kablolu altyapı kurulumu yeni yapıldığı için daha önce test etmedim. Yakın zamanda test etmeyi düşünüyorum.

Merhaba. Öncelikle emeğinize sağlık. Bu imajı okulumdaki 25 adet Faz2 ET'de bir aydır kullanıyoruz. Ancak bazen dersin ortasında bir anda kapatıp tekrar açıyor. Böyle bir Sorunla karşılaşan var mı? Neden kaynaklı olabilir?

Merhaba. Öncelikle emeğinize sağlık. Bu imajı okulumdaki 25 adet Faz2 ET'de bir aydır kullanıyoruz. Ancak bazen dersin ortasında bir anda kapatıp tekrar açıyor. Böyle bir Sorunla karşılaşan var mı? Neden kaynaklı olabilir?
İmajı kurduktan sonra nasıl bir ayarlama veya program yüklemesi yaptınız hocam?

İmaj için teşekkürler.

5 cihaza kurdum.

Gözlemlediğim hata.

Kurulum sonrası, Restart işlemi yapmakta. Bu sebeple o anda tahtanın yanında değilseniz yeniden kuruluma gelçemektedir.

Reboot işlemi yapılsa tahtanın yanında olmasak bile işlem biter ve kapanır.

Geri