Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

[YENİ]Faz1/Faz2/Faz3 Windows 10 İmaj -Hepsi Tek İSO'da - Türkiye’de İlk ve Tek

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında Emsile tarafından paylaşıldı.

1. Emsile

Emsile Seçkin Üye Seçkin Üye

Okullardaki tahta çeşitliliğinin artması birden fazla iso dosyası ve birden fazla usb bellek taşıma gibi bir zorunluluğu kaçınılmaz hale getirmiş durumda. Bende bu soruna çözüm olarak 4 farklı donanım özelliğine sahip bilgisayara uygun bir imaj oluşturarak çözüm buldum.

Tüm etkileşimli tahtalara uygun sürücüler iso dosyası içinde mevcut, hangi tip makineye yüklerseniz ona uygun sürücü devreye girip sorunsuz bir kullanım sunacak İnşallah.
    Dosya MEB'de kullanılan 4 farkı tip, faz1, faz2 intel-amd ve faz3 arçelik tahtada test edildi herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Burda hiç bir şekilde Faz3 Arçelik tahtaya Windows 10 yüklemek yasal mı değil mi tartışmasına girmek istemiyorum, lütfen hiç kimse de bu başlık altında böyle bir tartışmaya mahal vermesin, sitede bu konu ile ilgili başlık açılmış, tartışmak isteyen o başlık altında devam edebilir tartışmaya.
    Sistem Faz3 Arçelikte sorunsuz çalışıyor, isten Arçelikte Pardus ile devam eder isteyen gerekli yerlerden bilgi alıp windows 10 yükler devam eder

Ben her zamanki gibi eğitim camiasına faydalı olabilmek adına böyle bir çalışma hazırladım.

Videoda sistem hakkında kısa öz bilgi vermeye çalıştım.
    2 yıldır burda farklı sepebleden dolayı dosya paylaşımı yapmıyordum bu yeni bir başlangıç olsun.
    Videonun altına şimdilik 1 adet indirme bağlantısı ekliyorum, ihtiyaca göre yeni yüklemeler yapıp paylaşım yaparım vakit dahilinde.
    Yükleme yapılacak Etkileşimli tahtanın disk türünün (SSD yada nornal HDD) ve disk boyutunun bir önemi yok, sistemin diskte kapladığı alan 30 gb cıvarında, bu boyut üstündeki tüm disklere sorunsuz yükleme yapabilirsiniz.
    NOT: web sitem youtube kanalı, facebook grup ve asli görevim olan derslerim sebebiyle bu siteye haftada 1-2 defa girebilme imkanım olmakta. Burda sorulan sorulara geç cevap verirsem şimdiden bilin istedim. sorununuz acil ise youtube kanalım üzerinde yazarsanız daha hızlı cevap verebilirim.
    NOT:FAZ1-FAZ2-FAZ3-WINDOWS-10-EYLUL21-V2-Manuel-Hafizoglu.NeT isimli iso dosyalarında Faz3 Arçelik Ekran kartı ve Ses kartı sorunu giderilmiştir.

Dosyayı 15 Eylül 2021 Tarihinden önce indirenler kurulum sosrası bu adresteki çözüm yöntemini uygulamalı
    Faz1-Faz2-Faz3 Windows 10 İso Dosyası İndir
    İndirme bağlantısı bu siteye özel, kişisel web sitemde farklı indirme bağlantısı kullanıyorum. Bu bağlantısnın günlük indirme kotası 750 Gb.
    Dosyanın ana paylaşım adresi.
    İndirme Kotasına takılanlar, kişisel web sitemdeki anternatif indirme adreslerini deneyebilirler.

Son düzenleme: 15 Eylül 2021 09:07
    esra t, compteach06, S@mi ve 23 kişi daha bunu beğendi.
  2. caylakcekirge

caylakcekirge Süper Üye Süper Üye

Elinize emeğinize sağlık hocam...

3. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık Mahmut hocam. Çok güzel bir çalışma olmuş.

Emsile bunu beğendi.
  4. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam daha Perşembe günü Faz1-Faz2 30 a yakın tahtaya siteniz
    https://www.hafizoglu.net/faz1-faz2-windows-10-2004-mk-v2020-3-sistem-yedegi-11-kasim-guncel/
    adresindeki imajı yüklemiştim. Okulda hem Faz1 hem Faz2 tahta olduğu için bu imajı tercih etmiştim. Tüm tahtalarda sorunsuz çalışıyor, teşekkür ederim.
    Bu paylaşım artık bi dahaki yüklemeye kaldı. Çöken, virüs bulaşan tahtalar olursa onlara bunu yüklerim sanırım.

Çalışmalarınız için tekrar teşekkür ederim.

Emsile bunu beğendi.
  5. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Teşekkürler hocam.

Emsile bunu beğendi.
  6. Yusufbtr44

Yusufbtr44 Aktif Üye

Hocam eline, emeğine, yüreğine, özverine sağlık.

Emsile bunu beğendi.
  7. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler hocam. Tek sorum şu Faz 3 Arçelik tahtalara Pardus harici kurmak garantilerini bozar mı ? Herhangi bir arıza durumunda bunda Windows yüklü yapmayız deme hakları var mı ? Sonra idare ile papaz olmayalım

Emsile bunu beğendi.
  8. timeless

timeless Aktif Üye

Teşekkürler hocam

Emsile bunu beğendi.
  9. Emsile

Mantıken bakarsak yüklenen sistemle garantimiz alakası yok, Arçelik resmi Web sitesinde makinesini tanıtım sayfasında açık net bir şekilde makinenin Windows 10 destekli olduğu yazıyor. Burdan hareketle garantiyi ihlal etmiş olmayız derim. Her servis kendi kafasına göre işlem yapıyor. Bölgenizdeki servisten bilgi almak daha yararlı olur bu konuda. Benzer sorular vestel Faz2 içinde geliyordu, bazı servisler tahtada sıkıntı çıkınca ısrarla Windows 8 yüklü değil sıkıntı ondan deyip işin içinden sıyrılmaya çalışırken bazıları yüklenen sisteme bakmaksızın donanım arızalarını garantiden gideriyordu.
    Böyle tutarsız durumlar olabilmekte. Pardus yüklemeden il koordinatörünüze ve okul müdürümüz danışın mutlaka. Yapabiliyorsanız öğretmenler kurulunda tahtaların sisteminin Windows 10 a geçmesi ile ilgili karar aldırın.

doganytu bunu beğendi.
  10. faruks

faruks Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize emeğinize sağlık hocam...

Emsile bunu beğendi.
  11. SYSOP

SYSOP Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam elinize emeğinize sağlık.

Emsile bunu beğendi.
  12. zech

zech Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Emeklerine sağlık hocam. İmaj boyutu da küçük güzel olmuş.

Emsile bunu beğendi.
  13. julian41

julian41 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu güzel çalışma ve paylaşım için çok teşekkür ederiz. Emeklerinize sağlık.

Emsile bunu beğendi.
  14. h_dogan

h_dogan Site Gezgini

emeklerinize sağlık hocam

Emsile bunu beğendi.
  15. Emsile

Faz3'te bizzat test etme imkanım olmamıştı, test eden arkadaş sorun yok demişti ama ekran ve ses sorunu varmış, soruna çözüm buldum. mevcut iso dosyalarını yarın güncelleyeceğim, yükleme yapmış olanlar için 320 mb bir dosya ile sorunu çözmelerini sağlayacağım inşaallah.

alidogramaci ve junior_l3oss bunu beğendi.
  16. gokhan_keskin55

gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam elinize emeğinize sağlık teşekkür ederiz...

17. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok güzel çalışma. Teşekkürler hocam. Açıjlamada var ama emin olmak için hocam. Faz 1 de bazıları ssd ile değişti. Hdd de var. Diğer okulumda faz 2 ler var. Hepsine bu imajı atıyoruz di mi?

18. Emsile

Atabilirsiniz sorun olmaz, yanlız videodaki açıklamaları dikkate alarak işlem yapmanız daha iyi olacaktır. Sadece faz3 te, paylaşımdaki dosyada ekran kartı ve ses sorunu var, onu da hem paketi yenileyeceğim, hemde kurulum yapanlar için çözüm yolunu paylaşacağım.

19. Emsile

20. Emsile

Faz3 ekran ve ses sorunu çözülüp iso dosyası tekrar paylaşıma açıldı. 15 Eylül 2021 Öncesi dosyası indirenler bir üst mesajdaki çözüm yöntemini kullanmalı

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal