Yeni formatlanmış bilgisayarda virüs uyarısı!

Kodla Büyü

sehergin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şuanda 2 keredir üstüste format attığım makinaya hemen antivirüs programı kurdum ama bir ton trojen ve virüs buldu. Bunların birçoğu da c'den çıktıç D sürücsünde de buldu ama en çok c'de buldu. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Acaba nedeni nedir bilen varmı acaba?

kaanizm79' Alıntı:
format attığın cd yada driver ların orjinal mi? bence xp cd ni ve driver larıda bir taramadan geçir.
bence de hocam,çünkü bi arkadaşımda da aynı sorun olmuştu,virüs cd den bulaşmıştır

bazı virüsler formar atmakla silinmiyor.mesela hafıza virüsleri var.bunları virüs programlarıyla temizleyebilirsin.

Hocam virüs porgramıyla kastettiğiniz antivirüs programı mı? eğer o ise ben kayspersky kullanıyorum ve taramayı onunla yapıyorum.

offf ya offf! şimdi de ne c nede d sürücüsüne giremiyorum. Virüs taraması da bitti. Tüm trojen ve virüsleri sildim. Ama neden bu sorunlar hala :(

bir ihtimal de, sadece c yi mi formatlıyorsunuz... belki d sürücüsünden bulaşıyor da olabilir...

bence düzgün bir kurulum cd si bulup, bilgisayarın bütün sürücülerini formatlayın :)

bencede d sürücüsünden bulaşıyor olabilir bence c sürücüsünü formattan sonra hiç açmadan antivirüs programı kurup d sürücüsünü taratmanda fayda var

Geri