Yeni Kulaklıklardan neden ses gelmiyor

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pclerdeki kulaklıklar çalışmaz olunca 15 adet yeni kulaklık aldım.Hepsini önce öğretmen pc sinde denedim ve ses geliyordu.Sonra öğrenci pclere taktım yarıdan fazlasından ses gelmedi.Ses gelmeyen kulaklıkları öğretmen pc sinde deniyorumses var.Bu pclerin her şeyi normal.ses driverları.ses simgesi....gibi.Birde yaklaşık 4 yıldan beri hiç sistem kurulmadan ilk geldikleri halleri ile kurulu.sadece 2 tanesine yeniden kurulum yapıldı.
Ben bu işi nasıl çözebilirim.

Kulaklığı kasanın ön paneline mi takıyorsunuz ?
Bazı anakartlarda ön panelden ses alabilmek için BIOS tan Front Panel Audio benzeri isimli bir ayarı değiştirmek gerekebiliyor.
İlave olarak da denetim masasından ses kartının yazılımdaki ayarları inceleyin. Hangi jaklardan çıkış alacağınızı ayarlamanız gerekbilir.

fahrican' Alıntı:
Kulaklığı kasanın ön paneline mi takıyorsunuz ?
Bazı anakartlarda ön panelden ses alabilmek için BIOS tan Front Panel Audio benzeri isimli bir ayarı değiştirmek gerekebiliyor.
İlave olarak da denetim masasından ses kartının yazılımdaki ayarları inceleyin. Hangi jaklardan çıkış alacağınızı ayarlamanız gerekbilir.
Ön arka fark etmiyor.ses iki taraftanda gelmiyor.diğer dediğinize bakacağım.sağol.

hoparlör takıp deneyin hocam bi olmayan pclere eğer gene olmuyorsa aygıt yöneticisine bakın devre dışı kalbış olabilir sürücülerini yenilemek gerekebilir yada ses kartları yanmış bozulmuş olabilir

eemree' Alıntı:
hoparlör takıp deneyin hocam bi olmayan pclere eğer gene olmuyorsa aygıt yöneticisine bakın devre dışı kalbış olabilir sürücülerini yenilemek gerekebilir yada ses kartları yanmış bozulmuş olabilir
Geçen sene elektriğin ani gidip gelmesinden dolayı 7 power yanmıştı.2 ay sonrada aynı olay yine oldu;bu seferde yanmayan diğer 8 power supply yanmıştı.acaba bundan dolayı bir yanma olbilir mi?
diğer dediklerinizide bakacam.sağol.

samimi 75' Alıntı:
eemree' Alıntı:
Geçen sene elektriğin ani gidip gelmesinden dolayı 7 power yanmıştı.2 ay sonrada aynı olay yine oldu;bu seferde yanmayan diğer 8 power supply yanmıştı.acaba bundan dolayı bir yanma olbilir mi?
hocam o ara yanmış olabilirler

Geri