Yeni laptopta sorun

Kodla Büyü

impetus23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir teknoloji mağazasından aldığım laptop 5. ayında arızalandı. İşlem yaparken manyetik sensörü ısıdan kaynaklı bozuldu sanırım. Klavye ve ekran kilitliyor ama arka planda çalışıyor. Biraz araştırdım, sanırım bu modellerde kronik bir problem , tasarım hatası var çok ısınan bir yere konulmuş gibi. Neyse teknik servis raporu için gönderdim. Durumu bir cümleyle özetleyip böyle bir hata yaşamayacağım modelle değişim istedim. Sanrım sensörü değişip gönderirler. Aslında cihazdan memnundum ama yine aynı arıza oluşur çünkü değişen bir şey olmaz kanımca. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. İlk 6 ay olduğu için ayıplı sayılır mı ve iade mi istemeliyim. Fiyatlar kısmen de olsa arttı. Aynı paraya aynı özellikte zor alırım. Sadece tecrübeli ve konu hakkında bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Eğer tamir edip gönderme durumları olacaksa, sorun tekrarlanacaktır. Ben olsam iade ederdim. Görünen köy kılavuz istemez.

yani bu modellerin diğer serilerinde bile varmış sanırım aynı sorun, zarar etsem de iade istemek en mantıklısı, iade almak zorundalar mı sizce?

"MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz."
bu maddeye göre ayıplı mal olarak değerlendilir sanırım?

Ayıplı mal iade almak zorundadır. Olursa zorluk çıkarırlarsa tüketici hakları hakem heyetine başvurun .

Geri