Yeni Meb Şablonu ( Joomla 1.6 , 1.7 ve 2.5 uyumlu)

Kodla Büyü

erbay111

Site Gezgini
YENİDEN DÜZENLEDİM!!
Aşağıdan MEBJoomla1_7 temasını yükledikten sonra
Sırasıyla Tema Yöneticisi>stiller>MEBJoomla1_7 temasını tıklayın.
*Sağ tarafta Kurum adı alanını doldurunuz(T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YAZILMAYACAK..sadece; DEMO İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ yazılacak.)

*Modül Yöneticisine girin ve Main Menü Modülü dışındaki tüm menü modüllerini yayın dışı yapın.
*Main Menüyü tıklayın yerleşim (modül pozisyonu )olarak left yazın,sağ taraftaki temel seçeneklerde menü seçimini main menü yapın,Alt menü öğelerini göster (evet)işaretleyin,BURASI HAYATİ ÖNEMDE:SAĞ TARAFTA gelişmiş seçenekleri tıklatın Modül sınıf Son eki alanına erby111-vmenu yazın(dikkat arada alt çizgi değil düz çizgi olacak)
*Durum: yayınlanmış seçin.
*Modül atamasını tüm sayfalarda olarak seçin ve kaydedin.

*JOOMLA 1.6, 1.7 VE 2.5 SÜRÜMLERİYLE UYUMLU
YENİ MEB ŞABLONUNUZ HAZIR GÜLE GÜLE KULLANIN

-üst menü (mebden çekiyor)temaya entegre edildi.
-sol menü (main menü) kendiniz düzenleyebilirsiniz.
-istatistik modülünü modül yöneticisi>yeni modül ekle>özel HTML seçip oluşturabilirsiniz (bunun için ilinizin haritasını ekleyip,altına istatistiklerini yazabilirsiniz.(modül pozisyonu yine left olacak ama 2. sırada)
-Banner2 pozisyonuna slide haber modülü ekleyebilirsiniz(yalnızca anasayfada gösterilecek)
-user1 modülünde linkleri,user2 modülünde de duyuruları yayınlayabilirsiniz.(yalnızca anasayfada gösterilecek)
_site arama seçenekleri için tema yöneticisi>MEBJoomla1_7>temalar>Tema ana sayfasını düzenleyi tıklatıp meb.gov.tr linkini kendi linkinizle değiştirip kaydebilirsiniz.
_Yine aynı yolla tema anasayfasından sağ üst menü linklerini düzenleyebilirsiniz.

evet güzel görünüyor denemek lazım

bu arada okullar için bir çalışma var mı biliyor musunuz? çıkar derler ki işte martın 20 sine kadar da okulları değiştireceksiniz olur mu olur herşey beklenir....

Sanırım yılın paylaşımı budur. Ellerine sağlık. Canlı demosu var mı? :+1: :+1: :+1:

Hocam ben ilk defa site yapıcam buraadan bu temayı aldım ama nasıl düzenlemem gerek bide sağ üst tarafataki beyaz düğme neyin nesi?

mcxxxyyy' Alıntı:
Hocam ben ilk defa site yapıcam buraadan bu temayı aldım ama nasıl düzenlemem gerek bide sağ üst tarafataki beyaz düğme neyin nesi?
Öncelikle joomla hakkında bilgin olmalı. Joomlayı kurduktan sonra eklentilerden temayı yüklemelisin. Sonra temayı varsayılan yapmalısın. Daha sonra temayı tıkladığınızda sağ taraftaki kutulardan ilkine MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ikincisine ise İL/İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ yazmalısın. Daha sonra temanınvertikal menüsünü etkin kılmak için menu modülünü tıklayıp Modül Sınıf Soneki alanına art-vmenu yazmalısın. Top menü için mebin zorunlu linklerini eklemelisin (eğer bilginiz varsa yeni modül ekle-özel html seçip) ana dizine bir klasör açarak meb in hazır link dosyasına bağlantı modülü oluşturabilirsin.Aynı şekilde yine sol menü için de özel html modülü eklemek mümkün.Footer linklerini değiştirmek için temayı seçip index ten değiştirebilirsin. Anasayfa için manşet haber modülü yüklemen gerekir. İlk sayfada verdiğim modülü editleyebilirsin. Duyuru modülü zaten joomlada var onu aktif edebilirsin.Beyaz düğmeden neyi kastettiniz (!!) anlamadım. Meb Arama kutusunu mu yoksa..

Ben zorunlu meb linkleri tamamen joomla içinden oluşturup ,modülleri de kurup anlatımı ve .sql dosyasını eklemeye çalışacağım. Zaman bulduğumda..

Yapmış olan birisi web adresini verebilirse bir inceleyelim ona göre ben bu temaya geçeyim.

file.php

karıca :+1:

Arkadaşlar ben yükledim. Sorunum fish menüde. Bir türli meb şablondaki menüyü oluşturamadım.

Geri