Yeni modem kurulumu (wi-fi var ama kablolu bağlantı yok)

Kodla Büyü

cevher---

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yeni modem almıştık liseye airties 5650 , kurulumu normal bir şekilde gerçekleştirdim , wi-fi ayarlarını yaptım , laptoptan wi-fi ye bağlanıyorum fakat masaüstünden kablolu bağlanmaya çalıştığımda bağlanamıyorum, sorunu çözemedim bi türlü. fikirlerinize ihtiyacım var.

modem normal bilgisayara bağladınızda internete giriyor fatih projesinin swicin bağlayınca akıllı tahtalara ve diğer bilgisayarlara internet gitmiyor doğrumu anladım

yok hocam, sıradan bi modem var, o modemden zaten tüm sisteme internet dağılıyor, fakt tarife değişikliği yapmıştık, kablolu da sadece meb in sitelerine giriyor, wi-fi de ise sıkıntı yok.

hocam benzer bir sorunla karşılaşmıştım. modem teknik servisini aradığıımzda bize modem arayüzünden MTU değerini düşürttürmüştü ve düzelmişti.

Hocam bu problemi yaşayan arkadaşlar bir dönüş yapsanız problem çözüldü mü? Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Okulun bağlantı hızını artırdık modem verildi airties air 5650v2 modem verildi. bugün modemi değiştirdik bilgiler güncellendi. Kablosuz bağlantıdan İnternet giriş yapılıyor fakat kablolu bağlantı her şey düzgün görünmesine rağmen internet sayfalarını açmıyor. Problemin çözümünü bulduysanız eğer çözümü paylaşırsanız sevinirim

Modem MTU değerini 1492'den 1400'e düşürünce düzeldi bizimkisi. 2 Gündür bu sorunla uğraşıyoruz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa diye paylaşayım dedim

Hocam modemin mtu değeri dediğiniz "internet" ayarında mı yoksa "wan ethernet data" kısmındaki mi? 2 yerde mtu var.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    16.3 KB · Görüntüleme: 797
Bu gün aynı soru bende yaşadım. Modem Airtes 5341.
Forumtor' Alıntı:
Modem MTU değerini 1492'den 1400'e düşürünce düzeldi bizimkisi. 2 Gündür bu sorunla uğraşıyoruz. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa diye paylaşayım dedim
MTU ayarlarını nereden bulabilirim.

sdfdffsd.png

Geri