Yeni müfredat. Gitti seçmeli bilişim...

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Atladığınız nokta seçmeli bilişim diye birşey yok artık. Örneğin benim 4 saat zorunlu iki saat seçmeli vardı norm korunuyordu. Seçmeli seçilemeyeceğinden Benim gibi onlarca arkadaş norm fazlası şimdi.

Madem tasarım dersi ile becayiş yapmış olduk o halde 5 ve 6 ya bari seçmeli bilişim konmuş olsaydı

Kurul kararında yazmadığı için böyle söylüyorsan diğer derslerin kurul kararlarında da seçmelilerden söz edilmemiş yani bizim derse özgü birşey değil

Kurul kararında yazmadığı için böyle söylüyorsan diğer derslerin kurul kararlarında da seçmelilerden söz edilmemiş yani bizim derse özgü birşey değil
Hocam seçmeli derslerin de öğretim programı olması gerekiyor diye biliyorum. Baktığımızda seçmeli olsa önceki öğretim programımızda olduğu gibi seçmeli olan sınıfları ve programlarını belirtmesi gerekir

Kurul kararını dikkatli okuyunuz. 5.6.7.8. Sınıf müfredatları kaldırılmış sadece 7. Ve 8. Sınıf müfredatları getirilmis

evet bu kısmı herkes atlamış seçmeli ders yok 5 ve 6'larda. Geçmiş olsun

Herkesin dilinde bu.kalkacak deniyor büyük ihtimal.bir bakıma korunduk.daha iyi duruma geldik norm açısından.bunuda bize ihtiyaçları olduğu için yaptılar.bt rehberliğini yapacak adam kalmazdı ortada.hepimiz norm fazlası olurduk

Herkesin dilinde bu.kalkacak deniyor büyük ihtimal.bir bakıma korunduk.daha iyi duruma geldik norm açısından.bunuda bize ihtiyaçları olduğu için yaptılar.bt rehberliğini yapacak adam kalmazdı ortada.hepimiz norm fazlası olurduk
Hocam %100 katılıyorum size, eğer 5.sınıflar hazırlık olsaydı ki bu sene bile çok fazla kişi norm fazlası oldu, BTR olmadan FATİH projesi çöker, ben lisede çalıştım ben gittiğimde çoğu tahta çalışmıyordu, 2 haftalık çalışmadan sonra hepsi sorunsuz çalıştı ve derslerde işlenmeye başladı.

haftalık ders saati 30 a mı düşecek dersiniz? Tamda kitap seçimi yapılacağı dönemde haftalık ders çizelgelerinin güncellenmesi gerekiyor.
Hocam 30 a düşemez. 30 a düşerse imam hatip ortaokuluna kimse çocuğunu gönderemez. İmam hatip ortaokulları da mecburen 30 a düşeceği için din ve arapça derslerinden dolayi türkçe ve matematik gibi derslerden kısma yapılması gerekir bu da imkansız çünkü veli kabul etmez, eşitlik olmaz. 30 saate düşürme olayı imkansız bence.

hakanotuken hocam, imkansız diye bir şey var mı bu ülkede? 1 saate bakar hepsi de.

her okula bir bilişim rehber öğretmeni kadrosu verselerde kurtulsak artık bu ne yaw her sene kaplumbağa gibi okul değiştiriyoruz müdürlerin keyfine göre okulda kalıyoruz yada pılı pırtı topla yallah bu ne yaw bu ne yaw

Geri