Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

yeni müfredat ve kademeli geçiş?

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında tiditeyno tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. serhatdemir

serhatdemir Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar yazı geldi diyen arkadaşlar yazıyı paylaşabilir mi? Biz kademeli diye biliyoruz.

2. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Ben de kademeli diye biliyorum fakat toptan geçilecek şeklinde duyumlar bana da ulaştı. Gerçekten gelen yazı varsa arkadaşlar paylaşırsa çok iyi olur...

3. egunay

egunay Seçkin Üye Seçkin Üye

http://www.megep.meb.gov.tr/dokumanlar/Diger/Öğretim Programları.rar

Megep ana sayfa duyurular kısmı 4. maddede tüm alanlar için ÇÖP, ders bilgi formları, haftalık ders çizelgeleri mevcut. Hangi ders hangi sınıfta kaç saat okutulacak ayrıntılı verilmiş. Bu program bu yıl(2017-2018) 9. sınıflar, seneye(2018-2019) ise 9 ve 10. sınıflar olarak kademeli uygulanacak. Geçişin kademeli olmaması imkansız çünkü çok fazla ders farkı var.

4. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam kademeli geçiş olacağını kesin söylüyorum. Bakanlıkta yüzyüze görüşmede söylenen bu. Aynı zamanda megep te yazan da bu. Bunun dışındaki şeylere inanmayın. Aksini söyleyenlere de mesleki teknik genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığını aramalarını ve sormalarını söyleyin. Kademeli geçiş yapıldığı için yeni müfredatta ki mobil uygulama dersini secemiyorsunuz çünkü 11 ve 12. Sinif dersleri önümüzdeki yıl yürürlüğe girmiyor.

Son düzenleme: 13 Şubat 2018
  5. bilisimmeslek

Okula gelen yazı nereden gelmiş içeriği nedir o önemli. Meslek dersleri için yeni Mufredat 2018-2019 da sadece 10. Sınıflarda uygulanacak. 11 ler eski cizelgeye göre 18 saat. 2019-2020 de 11 ler de yeni cizelgeye göre olacak. Yani 22 saat. 2020-2021 de 12. Sınıflarda yeni çizelge uygulanacak yani 28 saat.

6. bilisimmeslek

7. zeranbula

zeranbula Üye

bu konu henüz netleşmedi sanırım. bt il koordinatörüne gelen bilgi meslek derslerinde de seneye tamamen geçiş yapılacak şeklinde. Mantıklı olan da o gibi zaten. çünkü kültür derslerinin sayısı ve meslek derslerinin sayısı değişiyor. Kültürler geçip meslekler geçmezse haftalık ders sayısı azalmış oluyor. yine birimler arası bir koordine eksikliği her zaman olduğu gibi.

8. yenersonmez

yenersonmez Seçkin Üye Seçkin Üye

henüz komple geçiş dedikodudan ibaret.
    ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz demiş atasözümüz, ,bir yazıya bakar.

9. bilisimmeslek

10. bilisimmeslek

Megep Anasayfaya bakın arkadaşlar. Yeni duyur eklendi ilk sirada. 10 lar yeni sistem 11 ler klasöründe meslek dersleri 18 saat eski Sistem. Yani kademeli geçiş var.

11. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Aktif Üye

12. bilisimmeslek

Hocam megep sitesindeki 10 11 ve 12 ler için ayrı ayrı çizelgelere bakacaksınız. Kademeli geçiş olduğu için tek bir çizelgeye göre işlem yapamazsınız. 10 ların cizelgesindeki 11. Sınıf sutunu 10. Sınıflar 11 e geçtiğinde yani 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanacak.

13. bilisimmeslek

Resimde çizili olan yere girip indirilen dosyadan 10 11 ve 12 lere ayrı ayrı bakılacak hocam
    Çelişki yok yani

Ekli Dosyalar:

Yılmaz YALÇIN bunu beğendi.
  14. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Aktif Üye

Ayrı ayrı baktım hocam. Evet 10. sınıflar için ikisi aynı ancak neden 11. sınıflarda ders saatleri farklı acaba.

15. bilisimmeslek

Hocam kademeli geçiş olduğu için 11 ler eski müfredat ile devam edecek. Bölüme basladiklarindaki program ile.
    10. Sınıflar ise 2017 eylülünde değişen yeni müfredata tabi. Onlar da 11. Sınıf olduklarında yeni müfredattaki saatlere tabi olacaklar . O yüzden saatleri farklı olacak.

16. memole

memole Seçkin Üye Seçkin Üye

megep teki bilgi ile talim terbiyenin kararları farklı sanırım megep henüz güncellenmemiş 1 ay öncesinde talim terbiyenin net kararı var 2018-2019 da uygulanacak ders saatleri ile ilgili sene başındaki karara göre kademeli olacaktı ama yeni karara göre kademeli falan değil seneye 22 saat ders var. Kararda dikkat ederseniz "2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde ekli örneğine göre uygulanması," şeklinde bir ifade var, bakan imzalı karar bu bunu dikkate almak lazım

17. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Aktif Üye

zaten 11. sınıf çizelgelerinde talim terbiye değişikliği uygulamış, megep kademeli olarak uygulamış. Çelişki burda zaten.

18. bilisimmeslek

Hocam daha önce de söyledim. Bakanlığın programlar ve öğretim materyalleri daire baskanligini arayıp sorun. Megepteki şekilde uygulanacak. Talim terbiyenin tüm sınıflarda uygulanacak dediği kültür dersleri için geçerli. Meslek dersleri kademeli. Önümüzdeki yıl sadece 10. Sınıflar yeni çizelgeye göre ders alacak. 11 ve 12 ler eski çizelgelerine göre.
    Bunu da bakanlığın sözünü ettiğin dairesindeki yetkililerden bizzat bilgi olarak aldık.

19. ademkenan

ademkenan Üye

Megep.meb.gov.tr de 2018-2019 eğitim -öğretim yılında kullanılacak ders çizelgeleri linki kaldırılmış.

20. bilisimmeslek

Arkadaşlar belki de dediginiz gibi hepsini kademesiz geçiş yaparlar. Ben çok fazla kademeli olacak dedim ama artık değişebileceğini de düşünmeye başladım. Bekleyip görelim artık. Son açıklama ne olursa ona göre yaparız eylülde. Eylüle kadar yorum yapmamak en iyisi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal