Yeni müfredata göre BTY ders saati

Kodla Büyü
Ama ilkokulda ve 7-8. sınıflarda zorunlu demiyor. Seçmeli de demiyor.

1-4. Sınıflar serbest etkinlik saatlerinde yapılması diye yazıyor.

5-7ve8. Sınıflarda 72 saat, 6. Sınıflarda 108 saat görünüyor. Buna bakarak 6. Sınıfların haftalık 3 saat dersi olduğu gibi bir durum çıkıyor ortaya

Eğer 1-4 serbest etkinliklerde okutulacaksa bir kıymeti harbiyesi olamayacaktır. Derse bilişim öğretmeni girmeli. Sınıf öğretmeni bununla ugrasacagini sanmıyorum

Ben takim terbiyenin sitesinde bulamadim bi sey. Ogretmenler haber sayfasi nerden ulasti bu bilgielre. Taslak uzerinden konusuluyorsa bunun icin henuz erken diye dusunuyorum

eskiye döndük. 2 ileri 1 geri. hepsi seçmeli hepimiz norm fazlası. oraya buraya ders için bakdur.

Hepsi seçmeli nerden çıkarıyorsunuz, 5 ve 6 larda zorunlu, 5 lerde 2, 6 larda 3 saat olacak. Biraz kendimize inanalım

İlkokulda derslere bt öğretmenlerinin (Din Kültürü ve Beden Eğitimi gibi) girmesi gerektiğine ilişkin bir yazı olmalı, aksi halde bir anlamı kalmaz.

Resmi siteye bakarak bilgilensek ve bilgilendirsek daha dogru olur diye dusunuyorum. Yer alan konulari ve kazanimlari da yeni mufredati inceleyerek ogrenebiliriz. Linkten pdfyi indirip inceleyebilirsiniz.

5. sınıflarda 72 saat ders gorunuyor. Yani 72/36=2 haftada 2 saat BT dersi.
6. sınıflarda 108 saat ders gorunuyor. Yani 108/36=3 haftada 3 saat BT dersi.

http://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=101

Geri