Yeni müfredatta 5. Sınıflar iyice muamma oldu

Kodla Büyü

hanibal07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar taslak programlar açıklandı ve hemen hemen hiçbir dersin çizelgedeki saati değişmedi. Ama geçenlerde bakan 5. Sınıfların hazırlık sınıfı olacağını ve en az 20 saat yabancı dil göreceklerini söyledi. Gel de çık işin içinden. Bu durumun en çok etkilediği branşta biziz haliyle ve ilk gözden çıkarılacak branş. 5. Sınıfların durumu nezaman netlik kazanır acaba

hanibal07' Alıntı:
Arkadaslar taslak programlar açıklandı ve hemen hemen hiçbir dersin çizelgedeki saati değişmedi. Ama geçenlerde bakan 5. Sınıfların hazırlık sınıfı olacağını ve en az 20 saat yabancı dil göreceklerini söyledi. Gel de çık işin içinden. Bu durumun en çok etkilediği branşta biziz haliyle ve ilk gözden çıkarılacak branş. 5. Sınıfların durumu nezaman netlik kazanır acaba

Hocam ben pilot uygulamanın olduğu okulda okuyan bir öğrenciye sordum.5.Sınıf ve Bilişim dersi malesef görmüyorlar.

5.sınıflarda hemen hiçbir sosyal ders kalmıyor zaten.halihazırda ingilizce hazırlık sınıfları istenilen yerlerde uygulanıyordu.oralarda da bilişim dersi yok.en azından bütün sınıflar hazırlık olmuyordu.gelecek sistemde tekrardan birçok norm fazlası olacak...

2013 yılından beri 5. sınıfların ingilizce ağırlıklı olması uygulanıyor. deneyen okulların bazıları da vazgeçti. Su yolunu bulur. 1300 saat ingilizce dersi okutup konuşturamayan bir ülke olarak göreceğiz bakalım neler olacak

Bencede beklemek en mantıklısı. Bir anda alınan bir kararla herşey değişiyor bakanlığımızda.

ben de o kadar çok 5. sınıf hazırlık olursa yabancı dil derslerine kim girecek ben de onu merak ediyorum. Bizim okulda 13 tane 5. sınıf var. en az 13 ingilziceci gerekiyo, bi de diğer şubeler eklenince işin içinden çıkılamaz. Bari biz ingilizce dersine girelim :)

Benim okulumda da denendi bu uygulama ancak faydası olmadı. Dolayısıyla vazgeçildi.
Bakanlığın projelerinden biri olarak duymuştum daha önce. Ancak uygulanmayacağını düşünüyorum(umuyorum)...

Bende uygulanabileceğini düşünmüyorum pilot olarak denenmeye devam eder çünkü bunu karşılayacak ingilizce öğretmeni sayısı da yok.

Geri