Yeni Nesil Bilgisayarlarda Lisans Sorunu ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni bilgisayar aldım. Ancak bilgisayarlarda lisanssız program kullanamama sorunu yüzünden tedirgin oldum. Yanlış anlamayın tabiki de kaçak program kullanmaya ben de karşıyım ama biz öğretmenler veya öğrenciler para amaçlı kullanmıyoruz, eğitim amaçlı olarak kullaniyoruz. Kendimizi geliştirmek amaçlı kullanıyoruz. Bu işten para kazanan ensesi kalın şirketler tabiki de çatır çatır lisansı satın almalı.. neyse uzatmayim.. Office 365 yazılımı bile beş yüz lira küsür.. derslerde kullanmak zorunda olduğumuz visual stüdyo programlarına, Adobe yazilimlarina bakmadım bile.. Bu tür yazilimlari kendimi geliştirmek amaçlı kullaniyordum ama satın alırken yeni nesil bilgisayarlarda lisanssız yazılım kullanmak biraz sıkıntılı dediler. Yeni nesil bilgisayar kullanan arkadaşlar lisans satın mı alıyor yoksa ne gibi bir çözüm yolu izliyorsunuz ?

Kullan gitsin hocam. Sen ben kullanıcaz ki program yaygınlaşsın. Para kazanmıyorsan kimse ardına düşmez

Bir de işin hak günah boyutu da var hocam. Bilmiyorum ki ne yapacağımızı şaşırdık şu kapitalist dünya yüzünden

Mesela biraz araştırdım. visual studio community versiyonu ücretsizmiş veya MySQL comunity versiyonu ücretsizmiş

Son düzenleme:
Mesela visual stüdyonun 2010 versiyonun büyük bir ihtimalle satışı artık yoktur. Acaba 2010 versiyonunu kullanmak da hem hak açısından hem de yasa açısından bir sıkıntısı olur mu ki ? Biliyorum biraz ayrıntı düşündüm ama şeytan hep böyle ayrintida gizli oluyor.

Mesela visual stüdyonun 2010 versiyonun büyük bir ihtimalle satışı artık yoktur. Acaba 2010 versiyonunu kullanmak da hem hak açısından hem de yasa açısından bir sıkıntısı olur mu ki ? Biliyorum biraz ayrıntı düşündüm ama şeytan hep böyle ayrintida gizli oluyor.
Eğer o konuya girersen çoğu haram olanın azıda haramdır :)

Hocam ücretsiz ilanları kur.Mesela libre office,blender,autodesk 3 sene ücretsiz öğrenci lisansı.Ben böyle yapiyorum

Geri