Yeni New Folder Virüsü

Kodla Büyü

milkay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Merhaba öncelike, yeni yazmamın sebebi, normal de new folder virüsü 602 Kb lık bulunduğu klasörün adını exe uzantılı olarak flashlarda oluşturuyor idi. Autorun ı ve diğer exe leri silince sıkıntı kalmıyor idi. Ancak şuan da 2 adet 16 GB belleklerim iptal durumunda içerisinde new folder virüsü mevcut ve işin garibi izinleri ve dosya sahipliği kısımlarını değiştirdiği için herhangi bir işlem yapamıyorum (kopyalama, silme veya format vb) Bir çok yöntem denedim. Bir türlü sonuç alamadım. Diskpart, fdsik vb. regedit ayarlarını da kontrol ettim usb lerle ilgili herhangi bir sorun yok. Başka USB lere istediğimi yapıyorum. Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış. Yardımlarınızı bekliyorum

virüs sisteminize de bulaşmış olabilir. mini windows yada cd den çalışan programlarla deneyebilirizsiniz hbcd gibi.

Aslında onu da düşündüm ama diğer usb lerde sıkıntı yaşamıyorum

Hocam Attribute Changer ile dosya izinlerini deneyin. Sistemi kaspersky resource disk ile taraması deneyin. Birde zararlıyı virustotal a atıp tanıyan Antilleri bakın. .. Sonucu merakla bekliyorum, bizleri haberdar edin...

hocam bir ara benim pc de öyle bir klasör oluşmuştu. silmesi basit aslında.
klasöre sağ tıkla
arşive ekle tıkla
winrar açılacak
arşivledikten sonra dosyaları sili işaretleyip
tamam'a basıyorsun.
sonra oluşan arşiv dosyasını silebiliyorsun.
kolay gelsin hocam.

Canli linux isletim sistemlerinden herhangi biri ile sistemi acin. Virusleri sanki siz oraya koymus gibi teker teker silin.

Flashin dosya yapisi bozuldu ise dosyalari masaustune alarak bicimlendirin.

Windows'ta malesef boyle. Virus bulasmasi normal.

ne yaparsam yapayım virüs dosya veya klasör sahipliğini vermiyor ve izinlerde değişimi engelliyor. İşin garibi sisteme bulaşmıyor :D cidden ağlanacak halime şuan da gülüyorum. 20 günü geçti flashımı esir alalı

Canli linux isletim sistemlerinden herhangi biri ile sistemi acin. Virusleri sanki siz oraya koymus gibi teker teker silin.

Flashin dosya yapisi bozuldu ise dosyalari masaustune alarak bicimlendirin.

Windows'ta malesef boyle. Virus bulasmasi normal.

Linux mint cd ve usb de çalışan sürümlerinden birini kullanarak deneyin hocam.

virüs enteresan bir şekilde dosyanın sahipliğini de almış izinleri de değiştirmiş. Sahipliğini de geri alamıyorum. Canlı linux da inşaAllah da çözüm sunar. Ama izinler ve sahiplik konusunda yine aynısı olacağını düşünüyorum. Bakalım deneyip görelim.

Avast antivirüs programını kur. free olan da olur. Açılışta taramaya programla. Virüsler devreye girmeden temizler.

hocam neler yaptım neler. ama antivirüs progrmaları virüsü buluyor ama izinlerden dolayı silemiyor.

Hocam eğer linux ya da mini xp-mini win8.1 gibi çalışan bir işletim sistemi ile açıyorsanız bilgisayarı ve de biçimlendirmeye izin vermiyorsa flash belleğin çipinde sıkıntı vardır. Chipgenius programı ile rom u tespit edip yenileyerek flash belleği tekrar kullanabilirsiniz. Bazı flash belleklerin rom yazılımını bulmak zor olabiliyor...

Yani sizin sorununuz virüs değil flash belleğin yazma korumalı olması.

Geri