Yeni Norm Kadro Taslağı

Kodla Büyü
bence şu anada en önemli konu bu, norm kadro yönetmeliği taslak halindeyken tüm bilişim teknolojileri öğretmenleri okullardaki ders saatlerinden bağımsız olarak rehber öğretmen kadrosu gibi okullara bt rehberi kadrosu istemeli, bütün arkadaşlar bu şekilde istekte bulunmalı, sorunlarımızın tam da çözüm yeri burası tam zamanı, bu konu sabitlensin forumdaki tüm üyeler lütfen taslakla ilgili görüş yazsın

:alkis: kıytırık kuyturuk konulara mesaj yazıp katılım gösteren, bahçe hortumuna gösterdiği özeni normuna göstermeyen meslektaşlarıma teşekkürler... :alkis:

goodielife' Alıntı:
:alkis: kıytırık kuyturuk konulara mesaj yazıp katılım gösteren, bahçe hortumuna gösterdiği özeni normuna göstermeyen meslektaşlarıma teşekkürler... :alkis:

aynen katılıyorum daha 3 sayfa olmuş şu anda burası 50 sayfa olmalıydı, biz kendimize sahip çıkmazsak kimse bize sahip çıkmaz, her sene dersimiz seçilecekmi seçilmeyecekmi derdinden kurtulalım artık.

Dün akşamdan beri deniyorum kaydolmuyor. ie de ve chrome de denedim.

Gorus bildirdim... umarim dikkate alirlar...
Bu linki twitter ve diger ortamlarda paylasalim arkadaslar...
Sadece 3 sayfa olmus... 20-30 sayfa olmaliydi...

Normun Labtaki bilgisayar sayısı 15 olunca öğrencilerle sağlıklı ders islenmiyor. Tektas gibi 20 öğrenciye 1 normun verilmesi gerekiyor. İlerde yazılım dersi olursa bu konu daha da önemli olacak. Liseler için de Btr kadrosu önemli.

Siteye şuan görüş eklemede problem var ama çalışır çalışmaz görüş ekleyeceğim... :+1:

Ben görüşümü ekledim. Değerlendirme derecesini seçince kaydetti. Firefox 25.0.1 kullanıyorum.

Bende gönderdim. Hala bize hiçe sayıyorlar anlamakta zorlanıyorum gerçekten. Ne yapılmaya çalışılıyor.

Gün bugündür arkadaşlar. Biz bu yönetmelikte BTR kadrosunun yer almasını sağlayamazsak branşımızın bir 10 yılını daha kaybederiz. Elimizden geldiğince yorum yazalım. İsteklerimizi ve beklentilerimizi belirtelim. Yazmaya vaktim yok diyenler için ben yazdığım metni ekliyorum isteyen alıp değiştirip gönderebilir. Yorum ekleme konusundaki probleme gelecek olursak uzun süre açık kaldığı için kullanıcı oturumu düşüyor.Tekrar giriş yappıldığında yorum eklenebiliyor.
Hayırlı geceler.

Konuya gereken hassasiyeti gösterelim lütfen. Bahçe hortumundan daha önemli bir mevzu sonuçta. :)

Ekli dosyalar

• taslak yorum.rar
    6.8 KB · Görüntüleme: 53
Kısa ve öz cümlelerle gerekli yerlerde vurguları belirterek görüş yazdım.

"Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin norm belirlenmesi hususunda çalışma yapılmalıdır.FATİH Projesi kapsamındaki Ortaöğretim kurumlarına BT sınıfı ve ders sayısına bakılmaksızın okulların öğrenci mevcuduna göre Bilişim Teknolojileri öğretmeni normu verilmelidir. Bu husus hem BT öğretmenlerinin verimli çalışmasını sağlayacak hem de FATİH projesinin daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır. "

yorumumu kaydettim, nazımızın geçtiği diğer branş öğretmenlerinden de yardım alabiliriz dikkat çekmek için. Ben çalışmalara başladım

Sayın MEB ;

Yıllardır Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin normuyla ilgili soru sorulunca çalışmalarımız devam etmekte cevabını internet ve televizyonda duymaktayız.Maalesef bu seferde bizimle alakalı bir şey çıkmadı.Biz artık umut etmekten yorulduk ama inşallah bizimle ilgili çalışmalarınızı yakın zamanda acıklayarak bizi sevince boğarsınız.

saygılarımla...

Bu şekilde yazdım. Bence bizim için en hayırlısı bu.

"Cumhuriyet tarihimizin en önemli eğitim projelerinden biri olan Fatih projesinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için Bilişim Teknoloji Rehber öğretmeni olarak görevlendirmelerin yerine, görev yapılan okullarda teknolojiden sorumlu müdür yardımcılığı normu verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu norma okulun teknik altyapısının iyileştirmesi ve diğer bilişim teknolojileri görevlerinin yürütülmesinde etkin rol alabilecek Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin atanmasının verimli olacağı düşüncesindeyim. İyi Çalışmalar dilerim..."

Re: Ynt: Yeni Norm Kadro Taslağı

xmet' Alıntı:
Kısa ve öz cümlelerle gerekli yerlerde vurguları belirterek görüş yazdım.

"Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin norm belirlenmesi hususunda çalışma yapılmalıdır.FATİH Projesi kapsamındaki Ortaöğretim kurumlarına BT sınıfı ve ders sayısına bakılmaksızın okulların öğrenci mevcuduna göre Bilişim Teknolojileri öğretmeni normu verilmelidir. Bu husus hem BT öğretmenlerinin verimli çalışmasını sağlayacak hem de FATİH projesinin daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır. "

Güzel

Arkadaşlar matbu yazılar göndermeyelim eylem gibi algılanıp ters etki yapabilir, herkes kendi cümleleriyle yazsın ve özünde şu olmalı.

"Okullarda seçilecek Bilişim Teknolojileri derslerini okutmak ve Fatih Projesi ve Bakanlığımızın Okullarda uygulamaya koyacağı teknolojileri, eğitim öğretim ortamına adapte etmek ve öğretmenlere teknoloji konusunda rehberlik yapmak için her okula BT Rehberi kadrosu verilmesi"

diye yazmalıyız sadece Fatih Projesine endekslemeyelim sonuçta Fatih Projesi bittiğinde ne olacak "Bakanlığımızın Okullarda uygulamaya koyacağı teknolojileri, eğitim öğretim ortamına adapte etmek ve öğretmenlere teknoloji konusunda rehberlik yapmak" diye belirtelim, gün bugündür

Geri