Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

[Yeni] Okul İmaj/İSO - Win10 - 10Mart2021

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında doganytu tarafından paylaşıldı.

1. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet hocam bazı sistemlerin böyle bir yapısı var. Kolay gelsin.
    Merhaba hocam. Microsoft yaptığı güncelleme ile yazıcılara ait mavi ekran problemini giderdiği için yeni imaj hazırlama gereği duymadım. Mevcut imajı kurup güncellemeleri açmanız yeterli olacaktır.

2. mystreous

mystreous Süper Üye Süper Üye

Hocam şubat imajınızda windows otomatik etkinleşti. Officeyi kendi imkanlarım ile etkinleştirmiştim. Mart imajınızda ise tam tersi oldu. Office kendisi etkinleşmiş bir şekildeydi ama windows otomatik etkinleşmedi. Cep telefonunun internetini bağladım yine de etkinleşmedi. Donanım değişikliği gibisinden bir uyarı vardı. Şu anda tam hatırlayamadım uyarıyı.

3. doganytu

Bilgisayar için diyorsunuz bunu değil mi hocam? Eskiden orjinal lisansa mı sahipti peki? Değilse araçlar klasörü içinde etkinleştirme aracı var..

mystreous bunu beğendi.
  4. yuspol

yuspol Üye

Değerli hocam okuldaki herhangi bir bilgisayara da atabiliyor muyuz bu imajı. Çünkü özellikleri farklı olabiliyor bilgsayarlarımızın

5. doganytu

Uyumludur hocam, istediğiniz bilgisayarlara(notebook/masaüstü) kurabilirsiniz.

yuspol bunu beğendi.
  6. mystreous

hayır hocam bilgisayar için değil. Faz2 tahtada etkinleştirme olmadı.

7. doganytu

mystreous bunu beğendi.
  8. mystreous

hocam aslında ben de bu yazdığınız linkten indirmiştim. Sadece yanlış yere yazmışım. Yani şubat ayında indirmiştim ve daha sonra güncel halini yayınladınız. Güncel hali bu verdiğiniz linkti işte. Etkinleştirme için etkinleştirme araçlarını mı kullanayım, başka bir seçenek var mı?

9. doganytu

Tahtada tüm etkinleştirmeler otomatik olarak gerçekleşir hocam. İmaj konusunda etkinleştirme ile ilgili verilmiş cevaplara da göz atabilirsiniz.

10. mesar

mesar Site Gezgini

Hocam emekleriniz ve paylasiminiz icin cok tesekkurler.. imaji kurdum fakat imajda yuklu gelen kb5000802 adli guncellemeden dolayi fs3040 yazicidan cikti alamiyorum (malum mavi ekran).bu guncellemeyi cesitli yollardan kaldirmayi denedim ( cmd dahil) kaldiramadim.forumda ilgili konuda paylasilan yeni guncellemelri yuklemeyi denedim o da maalesef olmadi.Bu sorunu nasil cozebilirim yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

11. ylmz

ylmz Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Rufus ile yükledim sorunsuz ventoy da siyah ekran yanıp sönen alt tire de takılıp kaldı emeklerinize sağlık hocam

12. tenten

tenten Süper Üye Süper Üye

Aynı sorunu 2 bilgisayarda çözdüm. HiBitUninstaller adlı programın menüleri içinde Windows Updates Manager var buradan güncellemeleri kaldırabilirsiniz. güncellemeyi kaldırdıktan sonra yazıcının kurulumunu yeniden yapın normal çıktı alabilirsiniz.

13. doganytu

Hocam yeni güncelleme alamadı mı bilgisayar? Yoksa almasına rağmen sorun mu giderilmedi?
    Ventoy'un yeni sürümünde mi denemiştin hocam? Ben de Ventoy'da karşılaşınca Rufus ile sorun olmamıştı.

14. doganytu

Teşekkürler hocam.

15. mesar

mesar Site Gezgini

16. mesar

mesar Site Gezgini

Tesekkurler hocam deneyecegim insaallah

17. ylmz

ylmz Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Ventoy'un yeni sürümünde mi denemiştin hocam? Ben de Ventoy'da karşılaşınca Rufus ile sorun olmamıştı.[/QUOTE]
    En son sürümü ile denedim hocam ventoyda takıldı kaldı yanıp sönen alt tire de rufus ile yükleme yaptım bir bilgisayara sorunsuz

18. semihfiliz

semihfiliz Üye

Bu imaj 32 bit pc'de çalışır mı hocam,......Çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

19. doganytu

En son sürümü ile denedim hocam ventoyda takıldı kaldı yanıp sönen alt tire de rufus ile yükleme yaptım bir bilgisayara sorunsuz[/QUOTE]
    Maalesef Ventoy Windows7 imajlarında hata verebiliyor.
    İmaj 64 bit sistemi ile yapılmış hocam. İşlemcinizin x64 desteği varsa kurulacaktır.

20. rainman

rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler hocam.Biz de okulumuzdaki pc ler için bir kurulum imajı oluşturmak istiyoruz.İçinde istediğimiz programlarda yüklü olacak. İmajlar nasıl oluşturuluyor ? Bi program mı gerekiyor? bilgi verir misiniz?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal