Yeni Okul Sitem Wordpress

Kodla Büyü
Elinize sağlık hoş olmuş. Temanızı paylaşabilirmisiniz acaba.

Hocam personel fotoğraflarındada haberlerde kullandığın lightbox tarzı bir foto gösterici kullanırsanız dahada güzelleşir...

kdoksan' Alıntı:
Hocam personel fotoğraflarındada haberlerde kullandığın lightbox tarzı bir foto gösterici kullanırsanız dahada güzelleşir...

Doğru söylüyorsunuz hocam. Aslında yapmak istemedim ama; sonra değmez dedim. 1 ay önce okulda fotoğraf yüzünden öğretmenler odasında herkese bağırmak zorunda kaldım. Personel fotoğraflarını çekecem siteye oymak istiyorum dedim kimisi ben istemiyorum kimisi ne gerek var, hocam yarın fön çektireyim öyle çek deyince benim şalterler attı. Bazı hocalara bu personel sayfası fazla bile deyip uğraşmak istemedim. ohh anlattım içim rahatladı. :verymad:

*cem62*' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:
1 ay önce yaptığım okulumuzun yeni sitesi http://www.nevsehir19mayis.k12.tr/. Önerilerinizi bekliyorum.

hocam siteniz çok güzel olmuş..okul sitesinde joomla ve xoops denedim .. hoşuma gitmedi..bunu paylaşabilirmisiniz...

Teşekkür ederim hocam. Ben de bi ara joomla ile uğraştım bıktım. Bence en iyisi Wordpress. Tema ücretsizdir gabfire-snapwire teması. Yalnız birkaç güvenlik açığını kapatmanız lazım.

çok güzel olmuş,emeğinize sağlık.site başlığına okulun bulunduğu il isminide yazsanız sanırım daha iyi olurdu

Temiz bir site olmuş. :)
Bannerın köşelerini de yuvarlatırsanız ya da ana menünün üst köşelerini sivri olarak kullanırsanız bütünlük tamamlanmış olur bence.

Banner'a okulunuzdan bişeyler koyarsanız daha özgün olur. Mesela öğrencilerinizi Cübbelilerle değiştirebilirsiniz.

Eline sağlık :) Wordpress'in ne kadar kolay öğrenilebilip uygulanabileceğinin canlı örneğisin... WP ile ilgili BBnet daha aktif olacaktır ilerleyen zamanlarda bu sayede...

BesSTy' Alıntı:
Eline sağlık :) Wordpress'in ne kadar kolay öğrenilebilip uygulanabileceğinin canlı örneğisin... WP ile ilgili BBnet daha aktif olacaktır ilerleyen zamanlarda bu sayede...
Eyvallah kardeşim benim senin sayende sen ön ayak olmasan wordpress ile tanışamazdım. İnşallah zaman bulabiilrsek temaları birlikte türkçeleştirip paylaşırız sitede.

bahtsız_bedevi' Alıntı:
çok güzel olmuş,emeğinize sağlık.site başlığına okulun bulunduğu il isminide yazsanız sanırım daha iyi olurdu

Gözümden kaçmış teşekkür ederim hocam. Her ne kadar uğraşsanda küçük ama önemli ayrıntıları kaçırabiliyorsun.

Greenberet83' Alıntı:
bahtsız_bedevi' Alıntı:

Gözümden kaçmış teşekkür ederim hocam. Her ne kadar uğraşsanda küçük ama önemli ayrıntıları kaçırabiliyorsun.

Hocam şimdi baktımda il ismini yazmışım. Banner daki yazıda il ismi yok. onu mu kastettiniz acaba. Site başlığında il ismi gözüküyor.

elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.
kategori kelimesi okul sitesinde biraz sırıtıyor. daha uygun bir kelime olabilir...
kategori olarak düşündüğünüz de bir haber sitesinde siyaset, spor, ekonomi, vb gibi içerikten söz ediliyordur. sizin kategorileri olarak düzenledikleriniz etiket olabilir...(öneri)
kategori kelimesini kullanmadan yönetim ara yüzünde
duyurular, rehberlik, kulüp etkinlikleri, okul aile birliği vb...kategori gibi düşünülerek yazılar hazırlanabilir.

örneğin "Bu benim eserim" başlıklı yazının kategorisi: haber etiket; Başarılarımız,Teknoloji olabilir..

tenten' Alıntı:
elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.
kategori kelimesi okul sitesinde biraz sırıtıyor. daha uygun bir kelime olabilir...
kategori olarak düşündüğünüz de bir haber sitesinde siyaset, spor, ekonomi, vb gibi içerikten söz ediliyordur. sizin kategorileri olarak düzenledikleriniz etiket olabilir...(öneri)
kategori kelimesini kullanmadan yönetim ara yüzünde
duyurular, rehberlik, kulüp etkinlikleri, okul aile birliği vb...kategori gibi düşünülerek yazılar hazırlanabilir.

örneğin "Bu benim eserim" başlıklı yazının kategorisi: haber etiket; Başarılarımız,Teknoloji olabilir..

Haklısınız katedori kelimesi yerine ilk aklıma gelen sayfalar olarak değiştirdim. haberlerin çoğunda etiket yok baştan aşağı bütün yazılara eklme yapacam. Okulun 6 yıllık bütün haberlerini eklediğim için çoğu şeyi gözden kaçırıyorum. iyi ki konuyu açmışım bir çok şeyin eksik olduğunu fark ettim.

tebrikler hocam güzel olmuş ancak anasayfadaki manşet bölümü biraz daha kısa olabilir

talp' Alıntı:
Şuan ben bir site üzerinde çalışıyorum http://www.ulfethukuk.org/ulfet/ sizce nasıl olmuş

Aslında sitenin en çok hoşuma gden tarafı manşet bölümü. Biraz büyük olduğunun farkındayım ama resimler manşet bölümünde çok daha belirgin oluyor.

talp hocam sizin siteniz aşağıya doğru yazılar kısmı gelince daha da hoş gözükecektir.

Geri