YENi Okul sitemiz için yorumlarınızı bekliyorum

Kodla Büyü
hocam ellerinize sağlık cokk kaliteli cok hos bi site olmus. ben web tasarımı konusunda biraz acemiyim, okuluma internet sitesi hazırlayacagım, joomla ile cok basit olur denildi. calısmalara basladım. siz bu siteyi nası hazırladınız acaba?

Türk Bayrağı konturları görünüyor. Bayrak gerçek renklerinde olabilirmiş.

Ekli dosyalar

• ata.png
    ata.png
    103.8 KB · Görüntüleme: 590
hocam siteniz çok güzel olmuş gerçekten benzersiz...İsminizi öğrenebilir miyim? Nedenini açıklayacağım :)

bayrak ile ilgili açıklamalar için http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... rallar.doc

1.1 WEB Sayfa Yapısı İle İlgili Kurallar
.....
1.1.5. Site başlık grafik kompozisyonu Atatürk fotoğrafı, MEB logosu, Türk Bayrağı, eğitim ile ilgili resimlerden oluşmalıdır. Türk bayrağı aslına uygun renk ve görünümde olmalıdır.
WEB Sayfa Yapısı İle İlgili Kurallar mış
1.1 WEB Sayfa Yapısı İle İlgili Kurallar
1.1.1 Site tasarımında hâkim renk olarak mavi ve tonları kullanılmalıdır.
1.1.2 Görsel tasarım haricindeki yazılı içerik alanlarının arka plan rengi olarak beyaz kullanılmalıdır. Ancak tasarıma bağlı olarak açık renk tonları da kullanılabilir.
1.1.3 WEB site grafik tasarımında site başlık grafiği sayfanın en üstünde yer almalı, yüksekliği 200 pikselden büyük 60 pikselden küçük ve yoğunluğu 72 dpi’den yüksek olmamalıdır.
1.1.4 Standart (Güncel) MEB logosu kullanılmalıdır. MEB logosunun orantısı ve rengi değiştirilmemelidir.
1.1.5 Site başlık grafik kompozisyonu Atatürk fotoğrafı, MEB logosu, Türk Bayrağı, eğitim ile ilgili resimlerden oluşmalıdır. Türk bayrağı aslına uygun renk ve görünümde olmalıdır.
1.1.6 Site başlık grafiğinde, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ibaresi ve kurum adı açık bir şekilde yer almalıdır. Merkez teşkilatı ve il millî eğitim müdürlükleri hariç diğer okul ve kurumların bağlı bulunduğu il bilgisi bulunmalıdır.
1.1.7 Sayfa tasarımı yapılırken 1024x768 çözünürlük temel alınmalıdır.
1.1.8 Ziyaretçilerin sayfalar arasında kolaylıkla geçiş yapabilmelerini sağlayacak, site içerisinde kaybolmalarını engelleyecek yönlendirmeler ve bağlantılar her sayfada mutlaka bulunmalıdır.
1.1.9 Bant genişliğinin verimli kullanımı için tasarımda kullanılan tüm görsel ve işitsel unsurlar; diskte az yer kaplayacak ve aslına yakın (optimum) şekilde düzenlenmelidir. Sayfa yüklenme hızı ölçülmeli en geç 40 sn’de yüklenmelidir.
1.1.10 En az iki kişi WEB sitesinden sorumlu olarak görevlendirilmelidir.
1.1.11 WEB barındırma hizmeti tüm kurumlar için, mevcut imkânlar doğrultusunda MEB tarafından sağlanacaktır.

şimdiye kadar gördüğüm okul siteleri içerisinden en farklı olanı..ben de çok beğendim...elinize emeğinize sağlık

Geri