Yeni oyun bilgisayarı almak istiyorum, İntel İşlemci Sorunu.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar,
yeni ve güçlü bir oyun bilgisayarı almak istiyorum,
arkadaşın oğlu endüstriyel tasarım amaçlı kullanacak(notebook),
ama bu aralar yüksek kapasiteli İntel işlemcilerin çökme sorunları kafamı karıştırdı,
İntelin sorun yaratan işlemci grubu tam olarak hangileri acaba,
sorun 13. ve 14. nesil işlemcilerde mi yoksa i7 ve i9 damı???
yada sorun gözardı edilecek kadar spesifik mi?

intel masa üstü işlemcilerin bir kısmında yaşanan bir sorun. Sorunun asıl kaynağı fazla güç çekilmesi . aslında limit konsa hiç bir sorun kalmaz . limitsiz işlemci iyi bir şey değil. bunun için bios yayınlayacaklar. mesele ortadan kalkacak. 2 yıldır dünya kadar intel işlemci satıldı. çevremde sorun yaşayan duymadım. ama internette yaşayanlar olmuş ve paylaşmışlar.

merhabalar,
ama bu aralar yüksek kapasiteli İntel işlemcilerin çökme sorunları kafamı karıştırdı,
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...er-32gb-ram-1tb-ssd-13700hx-1189528654/detay/ bana ait bir ilan. size uygun bir bilgisayar. youtube da inceleme ve test videolarını izleyiniz

merhabalar,

Ekli dosyalar

• IMG_20240809_102057.jpg
    IMG_20240809_102057.jpg
    274.4 KB · Görüntüleme: 47
Notebook reyzen 7 7840hs kullanıyorum full ayarları acıyorum islemci ısısı 90 dereceyi bile gördü saatlerce oynadım.Satip reyzen 9 düşünüyorum.
Sabit makine olursa masaustu olsun derim

AMD alın. 15 gün önce sistem topladım. Ekran kartı kovalıyorum.

1723191424705.png

Belirli bir bütçeniz var mı? Bütçenizin üzerinde önerme yapmak istemem. Bütçenize uygun bakacağım.
Ayrıca laptop mu masaüstü mü istiyorsunuz?

Of canavar. işlemci 7950 x3d olsaydı oyun performansı daha iyi olurdu. Ekran kartı ne düşünüyorsunuz en az 4070 ti super gider bu sisteme bence :D

İşlemciyi bilerek o seviyeye çıkarmak istemedim. Çünkü o bütçeyi ekran kartı için kullanacaktım ki az önce
1723276082059.png

Şu bebeği sipariş geçtim.

• Beğen
Tepkiler: omd
Notebook,
Maksimum 35.000 tl.

Bu seçenekler arasında beğendiğinizi alabilirsiniz. Almadan önce varsa YouTube'da inceleme videolarını izleyip öyle karar verin.

Hayatımda bir kere oyun oynarken ekran kartını, chipsetini yaktım tamir olmuyordu çöpe attım.Imzamdaki Victusu kullanıyorum eğer ki full ayarlarda dayanırsa satıp Asus Rog alacagim istediğim performansi vermez ise masaüstüne geçeceğim.

Geri