Yeni projem icin idarecilerden bilgi istiyorum

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Müdür ve müdür yardımcılarının cok kullandığı internet adresleri ve uygulamalar nelerdir
Bunlarin hepsini bir araya toplayan bir program yapmayı düşünüyorum
Mesela aklima gelenler
E-okul (http://e-okul.meb.gov.tr)
Mebbis ....
Kbs ....
Word
Excel
Powerpoint
Access
Hesap makinesi
Vs....

bence müdür ve müdür yardımcıları için ayrı bir forum sitesi tasarlanmalı bilgi ve belge paylaşımı için.

il milli eğitim müdürlüğü sayfaları
okul web sayfaları
banaklık sayfaları
kamudanhaber
memurlar.net

sık kullanılanlar, yer imleri, kısayollar vs ile yapılamayan neyi bununla yapacaklar peki?

Re: Ynt: Yeni projem icin idarecilerden bilgi istiyorum

Parhelion' Alıntı:
sık kullanılanlar, yer imleri, kısayollar vs ile yapılamayan neyi bununla yapacaklar peki?
Ekranda her zaman ulaşilabilir bir prg always on top yapılabilecek.
Mesela e-okula girmek icin ie yi acip sik kullanılanlardan o kisayola tiklamak yerine fare imlecini yukarı götürüp e-okul simgesine basinca direkt e okul acilacak ie acik olmasa bile

KBS için iyi bir program yap en iyisi. Abidik gubidik excel dosyaları dolaşıyor ortada...

halk' Alıntı:
KBS için iyi bir program yap en iyisi. Abidik gubidik excel dosyaları dolaşıyor ortada...
Nasıl bir prg hocam kbs zaten hazir bir sistem degil mi

E-okul sayfasını 10 dk dolmadan yenileyen bir program faydalı olabilir. Uyumluluk gorunumu dolayısıyla explorer da açmak gerekiyor. Başka bir şeyle ilgilenirken süre geçmiş oluyor. Tekrar güvenlik kodu girişi vs. Uzun olabiliyor.

Devamsızlık girişi için kolaylaştırıcı bir program da fena olmayacaktır

Çalışmalarınızda başarılar

DotCom' Alıntı:
E-okul sayfasını 10 dk dolmadan yenileyen bir program faydalı olabilir. Uyumluluk gorunumu dolayısıyla explorer da açmak gerekiyor. Başka bir şeyle ilgilenirken süre geçmiş oluyor. Tekrar güvenlik kodu girişi vs. Uzun olabiliyor.

Devamsızlık girişi için kolaylaştırıcı bir program da fena olmayacaktır

Çalışmalarınızda başarılar
Aklimda bulunsun hocam sagolun

volkankey' Alıntı:
halk' Alıntı:

Ek dersleri girerken çoğu kişi önce bilgisayarındaki bir excel dosyasına giriyor ve oradanda KBS ye yüklüyor.

halk' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
halk' Alıntı:

Ek dersleri girerken çoğu kişi önce bilgisayarındaki bir excel dosyasına giriyor ve oradanda KBS ye yüklüyor.
Hocam ornek bir uygulama var mi sizde
Excelden aktarim mi yapiliyor kbsye yoksa sırf rakamlari kontrol icin mi

gelen giden yazılara otomatik cevap veren bir program :) (e posta otomatik yanıtlama gibi)
ortaokul bebelerinin seçmeli derslerini ders programına uygun dağıtmak.
nöbetçi öğrenci, nöbetçi ögretmen dağıtımı,
meb (insan kaynakları, temel eğitim vb. tüm müdürlükler) duyuru sistemini, site güncellemelerini rss ile takip etmek,
pdf yi excel veya worde çeviren kulanışlı bir site,
zil sistemini kontrol edecek bir yazılım,
okul panosunu kontrol edecek yazılım,
okul sitesine e posta ile haber gönderme,
.
.
.

tenten' Alıntı:
gelen giden yazılara otomatik cevap veren bir program :) (e posta otomatik yanıtlama gibi)
ortaokul bebelerinin seçmeli derslerini ders programına uygun dağıtmak.
nöbetçi öğrenci, nöbetçi ögretmen dağıtımı,
meb (insan kaynakları, temel eğitim vb. tüm müdürlükler) duyuru sistemini, site güncellemelerini rss ile takip etmek,
pdf yi excel veya worde çeviren kulanışlı bir site,
zil sistemini kontrol edecek bir yazılım,
okul panosunu kontrol edecek yazılım,
okul sitesine e posta ile haber gönderme,
.
.
.
hocam sakin ol :)
karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışıyorum hocam

volkankey' Alıntı:
icerha' Alıntı:
1.tefbis de sadece internet explorer da mı çalışıyor?
2.mesela kbs diğer tarayıcılarda çalışıyor diye biliyorum doğru mu?

tarayıcılara göre sınıflandırırsak en sağlıklısı şöyle olur herhalde (benim gözlemim bu)
e-okul, mebbis :explorer
kbs: firefox
tefbis:crome

hocam bir de GSM operatörlerinin 5 bin - 10 bin smslerini kullanarak ceptelefonunu üzerinden (usb ile yada bloutooth ile telefonu bilgisayara bağlayarak) sms gönderebilecek bir program çok iyi olur. C# ile böyle bir çalışma yaptıysan/yaparsan kodlarını da paylaşabilirsen makbule geçer. (iyi çalışmalar)

icerha' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
icerha' Alıntı:
1.tefbis de sadece internet explorer da mı çalışıyor?
2.mesela kbs diğer tarayıcılarda çalışıyor diye biliyorum doğru mu?

tarayıcılara göre sınıflandırırsak en sağlıklısı şöyle olur herhalde (benim gözlemim bu)
e-okul, mebbis :explorer
kbs: firefox
tefbis:crome

hocam bir de GSM operatörlerinin 5 bin - 10 bin smslerini kullanarak ceptelefonunu üzerinden (usb ile yada bloutooth ile telefonu bilgisayara bağlayarak) sms gönderebilecek bir program çok iyi olur. C# ile böyle bir çalışma yaptıysan/yaparsan kodlarını da paylaşabilirsen makbule geçer. (iyi çalışmalar)
Yapmadım ama bakabilirim ilerde hocam

Geri