Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yeni sistemde seçmeli ders saçmalığı

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında ferdierdem55 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. 06Davut

06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır.

Sayın rock hocam haklısınız yeniyim:) 1 ay sonra stajerliğim kalkacak ama su maddeye şu yönden bakarsak nasıl olur
    okulda pc öğretmeni varken illaki pc dersi seçilir.
    6sube 8, 6şube 7, 4şube 6 ve 3şebe 5.sınıf var okulumda
    birincisi gün veya günleri diyor bir sınıfta 30 öğrenci var iki sınıfı bir lab. alamam ki mecburi birkaç gün olur birde mdr yardımcısı tek günü seçmeli ders ayıramaz diğer öğretmenlerin ders saatini ayarlayamaz çakışır.
    ikincisi aynı seviyede olan öğrenci demiş pc konusunda müdür bana sorunca aynı seviyede mi diye alt sınıf asla üst sınıfla aynı seviyede olmaz yas itibari ile düşünürsek bilgisayar kavgası vs. aynı seviyede olmaz.. şöyle düşünürsek pc dersinin seçilmesi için 10 öğrenci seçilir geriyye kalan 20 öğrencide idarenin gireceği dersi şeçtirilir. mecburi idarenin de derse girmesi gerek ama giriyorlar mı iş yoğunluğundan tabiki bazen.. ne olur onlarda derse girmiş olur bizde ek dersi almış oluruz.

birde hocam en azından 25 öğrenci olur bi sınıfta 5a ve 5b yi aynı seviye diye birleştirip müdür hadi dersini 50 öğrenciye anlat demezse sorun yok gibi. :)
    toplamda 8 saat ders demiyor ki... yada ben yanlış anladım. kusuruma bakmayın.

2. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

öyle birşey yok kafadan uydurmuşlar.

3. yesimim2000

yesimim2000 Aktif Üye

Hocam var ama kimse başına gelmeden anlamayacak. Benim okulumda da cuma seçmeli ders günü ve her yıl bu şekilde devam edecek
    Bu yıl sadece 5. sınıflardı sorun çok belli olmadı.
    Açıklamalar 4. madde 8 saat ders ile seçmeli dersi (örneğin 5. sınıflar pazartesi 6. sınıflar salı denmiyor, hepsi aynı anda seçmeli ders alacak farklı yaş grupları birlikte ders alabilecek) sınırlandırıyor.
    Seneye durum daha net ortaya çıkacak ve derslik ve sınıf sorunları iyice artacak. 1-2 şubeli okullar işin içinden çıkabilir ama büyük okullar tam bir muamma

4. ferdierdem55

ferdierdem55 Seçkin Üye Seçkin Üye

yönetmelik öyle hocam. kimsenin uydurduğu yok..

5. mrtslk

mrtslk Aktif Üye

aynen değişecek mecburen bahsettikleri şekilde program yapabilecek idareciyide, ders dağıtım programınıda alnından öperim ne öğretmen ne ders saatleri nede fiziksel ortam buna elverir...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal