Yeni Tabletler

Kodla Büyü

elif111

Üye
Mrb hocalarım MEB dağıttığı yeni Samsung A7 tabletlerde öğrenciler ebayi indirmede sıkıntı yaşıyorlar ben daha tabletleri görmedim uzaktan yardimvi olmaya çalışıyorum direk olay storeden indirilebiliyor mu bu tabletlerin ne gibi ayarları var acaba

baştan söylemek isterim ki tabletler için btr değilseniz hiç uğraşmayın. bilişim tek. öğretmenlerine yine angaryalar başladı bu süreçte. ben yaparım yeter ki öğrenci faydalansın çok güzel bir mantık ama bu işler hep "yapılıverdiği" için sırtımıza semer vuruluyor devamlı.

maksadımı tam söyleyeyim de yanlış anlaşılmasın. btr görevlendirmesi yerine lab şefliği görevlendirmesi ortaokullara da gelmesi gerektiğini düşünüyorum. gelecek olan en az 6 saatlik lab şefliği sayesinde ortaokul bilişim öğretmenlerinin norm fazlalığı problemi ortadan kalkacaktır.

vay be bakanlık Samsung seçmiş. çok akıllıca bir seçim. ben de Çin malı markasız getirir dağıtır diyordum. Benim okulum Adana merkezde sanmıyorum bizden bir öğrenciye bile vermezler. Genellikle Doğu -_Güneydoğu Anadolu kırsalına gider diye düşünüyorum bu tabletler. O bölgelerde de internet bağlantısı ve alt yapı imkanları yetersiz olduğu için çocuğu sevindirmekten öteye gitmez.

Arkadaşlar General Mobile tablet geldi bize fakat Türk Telekom hatları ile internete girmede sıkıntı yaşıyorum. Şebeke var fakat mobil ağ bağlantısı yok, Şebeke durumuna baktığımda mobil ağ bağlanmaya çalışıyor ama sonrasında kesildi deyip kalıyor.

Arkadaşlar,
General Mobile tabletler için Telpa güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile sim kart çalışmama problemi çözülecek.

Telpa, IMEI numarasına göre güncellemeleri ayarlıyor hazır olduğunda bilgilendirme yapacaklar.

Bu şekilde bir bilgilendirme mesajı geldi arkadaşlar, bilginiz olsun

Bize de general Mobile gelecekmiş bu hafta. Sim kart sorunu için 100 mb şık bir güncelleme geldi. Onu wifi ile bağlanıp yükleyince sim kart sorunu çözülüyor. Ayrıca tefbise de nasıl işleneceğine dair video attılar. Hatlar BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti kapsamında sunulan "Çocuk Profili" olarak tanımlı.

Basında duyduğuma göre Sadece Doğu ve Güneydoğu illeri kırsalına gidiyor tabletler, doğru mu arkadaşlar?

Arkadaşlar,
General Mobile tabletler için Telpa güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile sim kart çalışmama problemi çözülecek.

Telpa, IMEI numarasına göre güncellemeleri ayarlıyor hazır olduğunda bilgilendirme yapacaklar.

Bu şekilde bir bilgilendirme mesajı geldi arkadaşlar, bilginiz olsun
Mesaj nereden geldi hocam?

baştan söylemek isterim ki tabletler için btr değilseniz hiç uğraşmayın. bilişim tek. öğretmenlerine yine angaryalar başladı bu süreçte. ben yaparım yeter ki öğrenci faydalansın çok güzel bir mantık ama bu işler hep "yapılıverdiği" için sırtımıza semer vuruluyor devamlı.

maksadımı tam söyleyeyim de yanlış anlaşılmasın. btr görevlendirmesi yerine lab şefliği görevlendirmesi ortaokullara da gelmesi gerektiğini düşünüyorum. gelecek olan en az 6 saatlik lab şefliği sayesinde ortaokul bilişim öğretmenlerinin norm fazlalığı problemi ortadan kalkacaktır.
+1

Ayrıca eklemek isterim ki o lablarla uğraşmanin bedeli 6 saatten çok daha fazlasını hak ediyor.

Pandemi sürecinde yoğun talepten dolayı alınan tabletler bir markadan tedarik edilemediği için farklı seçenekler tercih etmişlerdir diye tahmin ediyorum.

Selamlar Alanya'dan.bize de general Mobile
e-tab 20 4.5g tablet geldi 16 tane.internet kotalari kaç GB olacak bilgisi olan var mı?

merhaba, 14 tane general mobile etab 20 geldi. dağıttık.
muavin arkadaş tablet kutusunun arkasını resim çekti. ona bakarak tutanakları doldurdu.
bende kutuyu açıp tableti çalıştırdım. açılırken sim kartı taktım içine.
internetsiz kurulum seçip ileri ileri yapınca 1dk da çalıştı.
eba vs kurulu.
veli ve öğrencilerime sim kart zarfından numarayı gösterip internet ile sorun olursa türk telekomu arayacaklarını;
tablette sorun olursa servise göndermeleri gerektiğini anlattım.
1 saate bitti işimiz.

Niğde merkez deyim 18 tane GM geldi.
Maddi durumu zayıf, ailesi sosyal yardımlaşmadan yardım alan, yetim ve başarılı çocuklara öncelik veriyorlar

Daha okul kapısından çıkarken inst. tiktok yükleyeceğine emin çocuklara tabletlerini teslim ettik. (maalesef)
Eğitimde fırsat eşitliği adına ders başarısı gözetilmiyor. Maddi durumlarını bilemiyorum.

aynen direk servise yönlendirin.

Arkadaşlar General Mobile tablet geldi bize fakat Türk Telekom hatları ile internete girmede sıkıntı yaşıyorum. Şebeke var fakat mobil ağ bağlantısı yok, Şebeke durumuna baktığımda mobil ağ bağlanmaya çalışıyor ama sonrasında kesildi deyip kalıyor.
baz istasyonlarıda bize kaldı desene...

vay be bakanlık Samsung seçmiş. çok akıllıca bir seçim. ben de Çin malı markasız getirir dağıtır diyordum. Benim okulum Adana merkezde sanmıyorum bizden bir öğrenciye bile vermezler. Genellikle Doğu -_Güneydoğu Anadolu kırsalına gider diye düşünüyorum bu tabletler. O bölgelerde de internet bağlantısı ve alt yapı imkanları yetersiz olduğu için çocuğu sevindirmekten öteye gitmez.
Antalyadayım bizim okula ilk parti 25 tane geldi toplamda 65 tane bekleniyor toplmada 250 kusur öğrencimiz var

Öğrencimin bir tanesi yeni gelen GM tablete ne/neler yükledi bilmiyorum ama cihazı boğmuş. Yarın okula getirecek bakacağım. Zaten çözemeyeceğim bir şey olursa uğraşmam. Ama tamiri için nereye yönlendirmemiz gerekiyor?

yeni tabletlerde mobil veri açılmama sorunu varmış, varmı arkadaşlar bir çözümü, yoksa Türkcellimi bekleyeceğiz

Sistem güncellemesi yaparak düzeltenler de var, kendi kendine direk bağlananlar da, güncelleme gelmeyenler de.
Telpa, imei sırasına göre güncelleme gönderiyor sanırım. Bu arada bize gelen hatların operatörü TürkTelekom.

Geri