Yeni Web Sitesi Kurma Hk.

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkaşdaşlar , joomla kullanarak kendime bir web sayfası açmak istiyorum. Amacım uygulamalı olarak bişeyler öğrenmek. bu konuda atılması gereken adımlarla ilgili yardımcı olur musunuz? Almak istediğin alan adını isimtescil.netten 8,5 $ karşılığında buldum( henüz almadım). Hosting konusunda ne tavsiye edersiniz? Bu konularda çok az bilgi sahibiyim.

Genellikle windows server 2003 kullanıyorlar hocam iis versiyonları da eski, mod rewrite gibi bazı eklentilerde problemler yaşayabilirsiniz. Çözülmeyecek bir problem yok tabi ki ancak yeni başladığınız için apache server kullanmanız sizin avantajınıza olur. Burada önemli olan yaygınlık.

furkanhoca' Alıntı:
Linux' un farkı nedir? Windows ya da Linux tercihi neye göre değişiyor?

php tabanlı olan siteler linux hosting kullanır.. Asp.net tabanlı sitelerse windows hosting kullanır. Joomla, wordpress, opencart gibi hazır sistemler php tabanlıdır ve linux hosting üzerinde tüm ayarları yapılmış olarak gelir.

Yani linux olması ya da windows olması benim kullanımım açısından kolaylık ya da zorluk getirecek mi ?

furkanhoca' Alıntı:
Yani linux olması ya da windows olması benim kullanımım açısından kolaylık ya da zorluk getirecek mi ?
joomla kullanacaksanız linux tercih edin.. Joomla sisteminin sunucu ayarlarını linux tamamen destekler.

Alan adi vargonen de uygun gibiydi. Bakin isterseniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Alastyr

https://www.alastyr.com/

Alan adı ve hosting fiyatları çok uygun. Eğer sitenizi ASP platformunda geliştiriyorsanız Windows Hosting

Joomla Word Press tarzı içerik yönetim sistemleri veya Php platformda geliştiriyorsanız Linux hosting almalısınız.

eğer amacınız sadece öğrenmek ise hostingerden ücretsiz host ve alan adı alıp deneyebilirsiniz sitenizi tamamen hazırladıktan sonra ücretli hosta geçersiniz

Geri