Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

YENİ WINDOWS 10 FAZ 1 VE FAZ 2 İMAJ

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında ofejder1 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Emsile

Emsile Site Gezgini

Daha iyileri var evet. Eleştiri istemişsiniz eksik yön varsa yazın demişsiniz, yazdım.
    Fazla alıngan olmayın. Evet daha iyi imaj var, kullanıyorum, adres vermeye gerek yok.
    Emeği hafife alsam Allah razı olsun yazmazdım. Libre Office son sürümde olsa Microsoft ofiste hazırlanan slaytları tam desteklemiyor, derslerde aktif olarak slayt kullandığım için çok iyi biliyorum.
    Lisans olayıda o kadar zor değil.
    Saygılar

2. mas1961

mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

En iyisi mi olacak bilmem ama sağlam ve güncel bir imaja benziyor. Henüz deneme fırsatı nasip olmadı. @ofejder1 hocam, @Emsile hocamın viewer önerisini de dikkate alırsanız gerçekten iyi olur. Ellerinize sağlık teşekkürler.

3. ofejder1

ofejder1 Site Gezgini

Lisans olayının çalıştığı bir imaj söyleyin lütfen. Kopya çekip o kadar da zor değilmiş diye hafife almayın. Madem o kadar da zor değildi bu konuda bulunup bu sorunu olan arkdaşlara desteğinizi esirgmeseydiniz.

Eleştiri değil yaptığınız küçümsemek. İmajı her gün takip edip ilk indirenlerden olmuşsunuz. Sadece eksiklere odaklanan yıkcı eleştiri yapıyorsunuz.

Son düzenleme: 12 Kasım 2017
  4. ofejder1

ofejder1 Site Gezgini

Arkadaşlar Viewer ekliyirorum . Ekran klavyesi sorunu var. Onu da düzeltip tekrar yayınlayacağım.

mas1961 bunu beğendi.
  5. mustafa5885

mustafa5885 Aktif Üye

6. fpozsoy

fpozsoy Üye

hocam emeğinize sağlık ATAK programı ile ilgili bir düzenleme var mı bu imajda... ya da kendimiz kursak bir problem çıkar mı... ben mersin v5 imajına atak kuramadım bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim...

iyi çalışmalar...

hocam atak işinide çözeydin mükemmel oalcak...

7. sinabilgisayar

sinabilgisayar Üye

Windows 10 etkilenleşme konusnda çok problem yaşıyoruz. Mesela bende kaç sürüm denedim , yüklediğim tahtada windows etkinleşme oluyor başka bir bilgisayarda sıkıntı çekiyoruz. win 10 yüklüyoruz etkinleştir deyince win 10 pro edu oluyor. Bu sorundan dolayı microsoftu aradım uzaktan bağlandılar, ve sorunu çözemeyeceklerini söylediler. Çözüm nedir dedim. Vestel toplu lisans aldığından dolayı microsoft yardımcı olamıyor. tahta başı lisans ücreti istiyorlar. Yani uyum sürümü bulmak çok zor. Herkesede güven olmuyor adam faz 2 sürüm yeni diyor sonra registerla oynayıp tahtayı parmağın ucunda oynuyor.

Ben atağa benzer ve daha güvenli çocukların kıramayacağı bir yazılım geliştirdim. Müdür ve yardımcılar anlık duyuru yayınlayabiliyorlar. makul ücret lisansa tabidir. bu konuda yardımcı olabilirim.

8. ozhan06

ozhan06 Üye

Faz 1 de deneim olmadı sonunda bir uyarı çıktı ve yükleme durdu

9. ofejder1

ofejder1 Site Gezgini

Etkinleştirme yasal olarak çözüldü.

10. emrahkaracam

emrahkaracam Üye

Kendi imajımı kullandığım için bunu yüklemedim ama açıklandığı kadarıyla başarılı görünüyor. En azından olur olmadık yerde sürekli bildirim çıkarıp sinir bozan bedava antivirüs saçmalığına girmemişsiniz. Deepfreeze tarzı programlar varken antivirüse hiç gerek yok. Hatta sorun çıkarma potansiyeli var.

Paylaşımı yapan arkadaşa daha sonra yapacağı güncellemeler için birkaç tavsiyede bulunacağım.

Mümkün olduğunca sade, ıvır zıvırdan arınmış temiz bir sistem oluşturmaya çalışın. Çer çöp ne varsa yüklemeyin. Bütün tarayıcılara falan gerek yok. Mersin imajı bence böyle.

Kullanıcı ve yönetici olarak iki hesap açın yönetici şifresini sadece siz bilin kullanıcıya şifre koymayın. Zaten öğrencinin gözü önünde giriliyor. Boş yere zaman kaybına sebep oluyor.

Yüklediğiniz uygulamaları dokunarak iyi kullanılan uygulamalardan seçin. windows 10 un video uygulaması çok başarılı olmasına ve hemen her videoyu sorunsuz açmasına rağmen şimdiye kadar varsayılan yapanı görmedim. Aynı şekilde pdf okuyucu da öyle. Mağazadaki okuyucu isimli uygulamada çok rahat zoom, sonraki sayfaya geçme, istediğin sayfaya atlama işlemleri pürüzsüz ama herkes Adobe reader denen karın ağrısı programı yüklüyor. Ben bilgisayara bile yüklemiyorum artık.

Office programı olarak Libreoffice i pek başarılı bulmuyorum. wps office in bedava sürümü oldukça iyi.

ms office viewer da kullanabilirsiniz. Tahtada düzenleme yapmaya ihtiyaç olmuyor.

Kalem olarak da fatih kalem son derece yeterli.

Tarayıcılar java desteğini sonlandırmaya başladı. Eğer spesfik bir uygulamada ihtiyaç yoksa Java frameworkü de kaldırın bence.

11. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Seçkin Üye Seçkin Üye

ne zaman yayınlayacaksın hocam

12. Unis

Unis Aktif Üye

Öncelikle büyük uğraşı ve emek veren arkadaşı tebrik ediyorum. Bu image indirip kullanan varsa (faz2 için ) genel gözlemini paylasabilir mi?

13. realahmsn

realahmsn Üye

Bi de linkleri bulabilsem denerdim.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal