YENİ WINDOWS 10 FAZ 1 VE FAZ 2 İMAJ

Kodla Büyü
Libre Office yeni versiyon hemen her şeyi açıyor. Yine de yeni versiyonda Viewer ları yüklenebilir.
Meb sertifika denendi hiç bir sorun yok. Tahataya yükleyip deneyin.
Daha önce çözülmemiş lisans sorunu bile çözüldü.
Kusur aramak için bakıyorsunuz.
Amacınız destek olmak değil yapılan iyi şeyleri karalamak. Yine eleştirilerinizi dikkate alacağız.
Bu arada daha iyi olan imajın linkini verirsen sevinirim.
Adminisitrator a şifre öğrenciler iznisiz ulaşmasın diye şifre konuldu. Öğretmenler isterse okul meb mailine yollarız. Zaten ETahta kullanıcı admin yetkili. Administrator hesabını kullanmaya pek ihtiyaç olmayacak.

Hazırlarken bilmem diye emeği değersizleştirmeye çalışmışsın.(1 aydan fazla emek var. Eksiklikler olabilir arkdaşlar denesin yeni versiyon hazırlanır.) Ne diyeyim ne düşünüyorsan öyle karşılık gör.
Daha iyileri var evet. Eleştiri istemişsiniz eksik yön varsa yazın demişsiniz, yazdım.
Fazla alıngan olmayın. Evet daha iyi imaj var, kullanıyorum, adres vermeye gerek yok.
Emeği hafife alsam Allah razı olsun yazmazdım. Libre Office son sürümde olsa Microsoft ofiste hazırlanan slaytları tam desteklemiyor, derslerde aktif olarak slayt kullandığım için çok iyi biliyorum.
Lisans olayıda o kadar zor değil.
Saygılar

En iyisi mi olacak bilmem ama sağlam ve güncel bir imaja benziyor. Henüz deneme fırsatı nasip olmadı. @ofejder1 hocam, @Emsile hocamın viewer önerisini de dikkate alırsanız gerçekten iyi olur. Ellerinize sağlık teşekkürler.

Daha iyileri var evet. Eleştiri istemişsiniz eksik yön varsa yazın demişsiniz, yazdım.
Fazla alıngan olmayın. Evet daha iyi imaj var, kullanıyorum, adres vermeye gerek yok.
Emeği hafife alsam Allah razı olsun yazmazdım. Libre Office son sürümde olsa Microsoft ofiste hazırlanan slaytları tam desteklemiyor, derslerde aktif olarak slayt kullandığım için çok iyi biliyorum.
Lisans olayıda o kadar zor değil.
Saygılar
Lisans olayının çalıştığı bir imaj söyleyin lütfen. Kopya çekip o kadar da zor değilmiş diye hafife almayın. Madem o kadar da zor değildi bu konuda bulunup bu sorunu olan arkdaşlara desteğinizi esirgmeseydiniz.

Eleştiri değil yaptığınız küçümsemek. İmajı her gün takip edip ilk indirenlerden olmuşsunuz. Sadece eksiklere odaklanan yıkcı eleştiri yapıyorsunuz.

Son düzenleme:
hocam emeğinize sağlık ATAK programı ile ilgili bir düzenleme var mı bu imajda... ya da kendimiz kursak bir problem çıkar mı... ben mersin v5 imajına atak kuramadım bilgisi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim...

iyi çalışmalar...

hocam atak işinide çözeydin mükemmel oalcak...

Windows 10 etkilenleşme konusnda çok problem yaşıyoruz. Mesela bende kaç sürüm denedim , yüklediğim tahtada windows etkinleşme oluyor başka bir bilgisayarda sıkıntı çekiyoruz. win 10 yüklüyoruz etkinleştir deyince win 10 pro edu oluyor. Bu sorundan dolayı microsoftu aradım uzaktan bağlandılar, ve sorunu çözemeyeceklerini söylediler. Çözüm nedir dedim. Vestel toplu lisans aldığından dolayı microsoft yardımcı olamıyor. tahta başı lisans ücreti istiyorlar. Yani uyum sürümü bulmak çok zor. Herkesede güven olmuyor adam faz 2 sürüm yeni diyor sonra registerla oynayıp tahtayı parmağın ucunda oynuyor.

Ben atağa benzer ve daha güvenli çocukların kıramayacağı bir yazılım geliştirdim. Müdür ve yardımcılar anlık duyuru yayınlayabiliyorlar. makul ücret lisansa tabidir. bu konuda yardımcı olabilirim.

Windows 10 etkilenleşme konusnda çok problem yaşıyoruz. Mesela bende kaç sürüm denedim , yüklediğim tahtada windows etkinleşme oluyor başka bir bilgisayarda sıkıntı çekiyoruz. win 10 yüklüyoruz etkinleştir deyince win 10 pro edu oluyor. Bu sorundan dolayı microsoftu aradım uzaktan bağlandılar, ve sorunu çözemeyeceklerini söylediler. Çözüm nedir dedim. Vestel toplu lisans aldığından dolayı microsoft yardımcı olamıyor. tahta başı lisans ücreti istiyorlar. Yani uyum sürümü bulmak çok zor. Herkesede güven olmuyor adam faz 2 sürüm yeni diyor sonra registerla oynayıp tahtayı parmağın ucunda oynuyor.

Ben atağa benzer ve daha güvenli çocukların kıramayacağı bir yazılım geliştirdim. Müdür ve yardımcılar anlık duyuru yayınlayabiliyorlar. makul ücret lisansa tabidir. bu konuda yardımcı olabilirim.

Etkinleştirme yasal olarak çözüldü.

Kendi imajımı kullandığım için bunu yüklemedim ama açıklandığı kadarıyla başarılı görünüyor. En azından olur olmadık yerde sürekli bildirim çıkarıp sinir bozan bedava antivirüs saçmalığına girmemişsiniz. Deepfreeze tarzı programlar varken antivirüse hiç gerek yok. Hatta sorun çıkarma potansiyeli var.

Paylaşımı yapan arkadaşa daha sonra yapacağı güncellemeler için birkaç tavsiyede bulunacağım.

Mümkün olduğunca sade, ıvır zıvırdan arınmış temiz bir sistem oluşturmaya çalışın. Çer çöp ne varsa yüklemeyin. Bütün tarayıcılara falan gerek yok. Mersin imajı bence böyle.

Kullanıcı ve yönetici olarak iki hesap açın yönetici şifresini sadece siz bilin kullanıcıya şifre koymayın. Zaten öğrencinin gözü önünde giriliyor. Boş yere zaman kaybına sebep oluyor.

Yüklediğiniz uygulamaları dokunarak iyi kullanılan uygulamalardan seçin. windows 10 un video uygulaması çok başarılı olmasına ve hemen her videoyu sorunsuz açmasına rağmen şimdiye kadar varsayılan yapanı görmedim. Aynı şekilde pdf okuyucu da öyle. Mağazadaki okuyucu isimli uygulamada çok rahat zoom, sonraki sayfaya geçme, istediğin sayfaya atlama işlemleri pürüzsüz ama herkes Adobe reader denen karın ağrısı programı yüklüyor. Ben bilgisayara bile yüklemiyorum artık.

Office programı olarak Libreoffice i pek başarılı bulmuyorum. wps office in bedava sürümü oldukça iyi.

ms office viewer da kullanabilirsiniz. Tahtada düzenleme yapmaya ihtiyaç olmuyor.

Kalem olarak da fatih kalem son derece yeterli.

Tarayıcılar java desteğini sonlandırmaya başladı. Eğer spesfik bir uygulamada ihtiyaç yoksa Java frameworkü de kaldırın bence.

Öncelikle büyük uğraşı ve emek veren arkadaşı tebrik ediyorum. Bu image indirip kullanan varsa (faz2 için ) genel gözlemini paylasabilir mi?

İmajı hazırlayan arkadaşın eline sağlık.. Denemedim.. Ama uğraştığı belli konuyu takip ediyorum.. Ben kendi imajıma sadık kalanlardan yanayım..

Bir kaç sorum olacak;

1. Windows 10 1709 güncellemesinde imaj atılan tahtalar için otomatik lisanslama sorununu nasıl çözdünüz? Tahtanın Biosdaki şifresini alıp etkinleştirme yaptığımda w10 pro education olup, sunuculara bağlanılamıyor deyip kalıyor.. Forumda bahsedilen çözüm önerilerini (slmgr komutu ile lisans silip tekrar w10 proya dönüştürme işlemini yapıp tekrar slmgr ile silip imaj almayı ve yüklemeyi denedim ancak aynı sonuç geçerli.)

Çözdük diyorsunuz ancak yöntemi yazarsanız bizlerde kendi işimizi görelim..

2. On screen keyboard denilen dokunmatik klavye minicik kaldı ekrana oranla güncellemeden sonra.. Bu sorunu çözebildiniz mi..

hocam birde tüm disk imajına recovery bölümü oluşturup en son yaptığımız değişiklikleri, tahtalarda recovery bölümüne yedeğini aldığımızda, tahtalarda sorun oluşmasında tekrar kulum yapmak özellikle tahta sayısı olan okullarda iş yükünü baya azaltacaktır. hocam sanırım imajda antvirüs yok birde ücretsiz bir antivirüs programı kurmama nedeniniz nedir.

Kendi imajımı kullandığım için bunu yüklemedim ama açıklandığı kadarıyla başarılı görünüyor. En azından olur olmadık yerde sürekli bildirim çıkarıp sinir bozan bedava antivirüs saçmalığına girmemişsiniz. Deepfreeze tarzı programlar varken antivirüse hiç gerek yok. Hatta sorun çıkarma potansiyeli var.

Paylaşımı yapan arkadaşa daha sonra yapacağı güncellemeler için birkaç tavsiyede bulunacağım.

Mümkün olduğunca sade, ıvır zıvırdan arınmış temiz bir sistem oluşturmaya çalışın. Çer çöp ne varsa yüklemeyin. Bütün tarayıcılara falan gerek yok. Mersin imajı bence böyle.

Kullanıcı ve yönetici olarak iki hesap açın yönetici şifresini sadece siz bilin kullanıcıya şifre koymayın. Zaten öğrencinin gözü önünde giriliyor. Boş yere zaman kaybına sebep oluyor.

Yüklediğiniz uygulamaları dokunarak iyi kullanılan uygulamalardan seçin. windows 10 un video uygulaması çok başarılı olmasına ve hemen her videoyu sorunsuz açmasına rağmen şimdiye kadar varsayılan yapanı görmedim. Aynı şekilde pdf okuyucu da öyle. Mağazadaki okuyucu isimli uygulamada çok rahat zoom, sonraki sayfaya geçme, istediğin sayfaya atlama işlemleri pürüzsüz ama herkes Adobe reader denen karın ağrısı programı yüklüyor. Ben bilgisayara bile yüklemiyorum artık.

Office programı olarak Libreoffice i pek başarılı bulmuyorum. wps office in bedava sürümü oldukça iyi.

ms office viewer da kullanabilirsiniz. Tahtada düzenleme yapmaya ihtiyaç olmuyor.

Kalem olarak da fatih kalem son derece yeterli.

Tarayıcılar java desteğini sonlandırmaya başladı. Eğer spesfik bir uygulamada ihtiyaç yoksa Java frameworkü de kaldırın bence.
benzer bir imajı ben de oluşturmayı düşünüyorum. Önerilerinizi gayet güzel.

Emsile hocam ellerine sağlık. Bütün tahtalara kurdum. Öğretmen arkadaşlarım memnun kaldı.İnternet çok hızlanmış hocam.tekrar teşekkürler.

Geri