Yeni Yönetmelik Yayınlandı. İlkokullarda Norm Açılacak

Kodla Büyü

ayss12

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni yönetmeliğiMadde 12 2. Bende değişmiş.

Ekli dosyalar

• 20161125_071040.png
    20161125_071040.png
    234.7 KB · Görüntüleme: 2,770
..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-25-07-51-12.png
    Screenshot_2016-11-25-07-51-12.png
    136 KB · Görüntüleme: 2,717
İlkokullara norm acildigini nerden cikardiniz hocam?bt alani normu acilmayan bt araclariyla donatilmis egitim kurumlari diyor.ilk orta lise hepsi icinde maddede.

Ben mi göremiyorum acaba. Nerede ilkokula bt rehber normu verilir maddesi. Sınıfında bilişim teknolojisi olan okulların normu bakanlıkça belirlenir maddesi hep vardı.?!?!

Bana ısıtılıp sunulan bir haber gibi geldi. Değişiklik var ama bizim için yok sanki. Sabah sabah sevinmiştim :x

Hocam bt normu ders saatine gore belirleniyordu.bakanlikca normu belirlenen egitim kurumlarina eklendi bu madde ve ders saatine bakilmadan yegitek insan kaynaklari gorusuyle norm verilebilecek.bu da btrye isaret ediyor.

Yok hocam yanlisiniz olmasin resmigazeteye baktm bugun yayinlanmis.hatta bayagi bi degisiklik var normlarla ilgili.

Uygulama nasil olacak acaba onemli olan o. Hemen yetisirse vali onayi ile yaptigimiz bt rehber gorevlendirmeleri 2.donem olmaz.

Bekle beni memleketim :roll:

Bu değişiklik iller arası ve il içi normlara da yansıyacaktır.

Köylerdeki BT öğretmenleri BTR normu açılan okullara kayar ama Fatih Projesi olup hala boş kalan okul olacaktır bence.

Hocam ben hatırlıyorum 3-4 yıl öncede bu maddenin benzeri bir madde vardı ama uygulamadılar, umarım bu sefer uygulanır.

Yazı açık. Vali onayı ile yapılan görevlendirmeler tarih oluyor direk bakanlıktan norm veriliyor. İyi haber norm fazlası olmayacağız. Kötü haber artık kadrolu bilgisayar teknikeri, internet kafe işletmecisi, joker öğretmen, ses sistemi kurulumcusu vs aklınıza ne gelirse, ne kadar pis iş yaptıysanız buna ekleyebilirsiniz...

pisagorean' Alıntı:
Yazı açık. Vali onayı ile yapılan görevlendirmeler tarih oluyor direk bakanlıktan norm veriliyor. İyi haber norm fazlası olmayacağız. Kötü haber artık kadrolu bilgisayar teknikeri, internet kafe işletmecisi, joker öğretmen, ses sistemi kurulumcusu vs aklınıza ne gelirse, ne kadar pis iş yaptıysanız buna ekleyebilirsiniz...
Senin mantığa bakarsak öğretmenlikte çocuk bakıcılığı oluyor.

Her gelen işe "Bir bakayım..." yerine
"Bu benim görevim değil."
"Bunu ben yapamam, bilen birini çağıralım." dediğimde sınırlar netleşti ve rahatım. :+1:

elzonur' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Benim şu yazdıklarımdan bu mantığı nerden çıkardınız sayın hocam?

Ben olayı illerin veya bakanlığın nasıl yorumlayacağını merak ediyorum ve bekleyip görelim diyorum

elzonur' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

inanın bazı okullarda dadılıktan farkı yok öğretmenliğin :verymad:

Atama için çok fazla açılım olmayabilir ama en iyi kazanımı yiselerdeki norm fazlaları artık bu sorunu yaşamayacak.

Güzel haber BTR normu zaten ders saatine bakılmaksızın verilmeliydi geç bile kaldılar.

Ortaokul ve liselerde seçmeli de olsa Bilişim Teknolojileri dersi seçiliyor amaç da okulun BTR Öğretmeni olsun diye (lisedeyim bu şekilde yapıyoruz).

Faz 3 kapsamında ilkokullara Fatih Projesi kurulumu yapılacağı için ve ilkokullarda Bilişim Teknolojileri dersi olmadığından normda yok, ilkokullar için madde yenilenmiş bence ki tahtalarla ilgilenecek BTR Öğretmeni atanabilsin.

Lakin bu BTR Normu, Bilişim Teknolojileri dersinin geleceğini ETKİLEMEMELİ, dersimiz her daim ders programlarında yer almalı...

Norm verilince inşallah Rehber Öğretmenler gibi saat 9.00-15.00 gibi bir zaman dilimi verilmeli, çünkü ikili eğitim yapan okullar var veya tam gün yapıp günlük 8-9 saat dersi olan okullar var.

bu kadar önemli ve yıllardır bağıra bağıra istenen bir şey böyle aniden ve sessiz sedasız olunca insan emin olamıyor. yok yok kesin başka bişeydir demek istiyoruz.

arkadaşlar resmi gazetede açık açık yazmayınca ben inanmam. bu millli eğitim gibi bir kurum maddeleri her türlü farklı yorumlayabilir :puhaha:

O yazının benzeri yıllardır var zaten. Önemli olan uygulamada nasıl olacağı. Bakan onayıyla deniliyorsa o iş her sene değişecek demektir. Beklemek gerek uygulamanın nasıl olacağını görerek norm diyebiliriz.

Bu yazının hiçbiryerinde BTR demiyor. BTR olarak yorum yapıp yeğitek isteyebilir o başka bir durumdur. AMa BTR norm diye birşey yok şuan için.

Arkadaşlar ders normu olmayan okullara bilişim teknolojileri alanı normu açacaklar. ders olmayan liselere bt öğretmeni atatyabilmek için gibi görünüyor. Bence BTR olayıyla pek alakalı olacak gibi gelmedi norm adına sevindim ama bence durumumuzdaki belirsizlikler ve görevlendirme olayı hala devam edecek :( umarım yanılıyorumdur

Geri