Yeni Yönetmelikte Koordinatör Öğretmen Görevlendirme

Kodla Büyü
Bununla ilgili resmi bir yerden net bir cevabı nasıl alabiliriz. iyice kafamız karıştı
Tecrübeli bir idari ekip var ve onlar ısrarla çıkarılır diyor ama diğer okullar ve buradaki arkadaşlar da eklenir diyor
Ortada bir yanlış var ve bu durumu düzeltmek gerekiyor. Diğer taraftan yanlış bir durumda bunun geri ödemesi de olabilir

zeres' Alıntı:
“c) İşletmelerde meslek eğitimi adı altında verilecek ek ders saati sayısı; Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar gereği ilgili alanın alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin ek ders görevinden sayılan planlama, bakım ve onarım ek ders saatleri toplamı ile işletmeye öğrenci gönderilen sınıftaki/sınıflardaki işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek dersleri toplam ders yükünü geçemez.”
sorun da bu c maddesinde aslında
siz buradaki maddeye göre topluyorsunuz fakat şeflikler ve uygulamalı dersler toplam ders yükünü geçemez diyor bu maddede
şeflikler toplanır demiyor
..
sayın hocam bak.
..
1. Dağıtıacak Ders Saysı = Şeflikler + Uygulamalı meslek dersleri toplamı
yukarıda yazan şey bu. Buradan DAĞITILACAK SAAT SAYISINI çıkartıyoruz. Burdan başma bir şey çıkmaz. bu maddenin hiç bir yerinde alan şefliklerini de koordinatörlükten sayın diye bir şey yazmıyor. Bu maddede uygulamalı ders saatlerini hesaplayın, bunlara şeflikleri de ekleyin. ortaya çıkan saat kadarını koordinatörlük olarak dağıtın diyor....

Sizin söylediğinize göre olsa bu madde şöyle olmalıydı
c) İşletmelerde meslek eğitimi adı altında verilecek ek ders saati sayısı; Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar gereği ilgili alanın alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin ek ders görevinden sayılan planlama, bakım ve onarım ek ders saatleri toplamı ile işletmeye öğrenci gönderilen sınıftaki/sınıflardaki işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek dersleri toplam ders TOPLAMINA EŞİTTİR

Arkadaşlar 12. sınıfta 12 öğrencimiz var. dağıtılabilecek toplam koordinatörlük sayısı hesaplanmasında ben Madde 88-c/ç/d dayanarak şefliklerin dahil edilmesi gerektiğini söylüyorum ve alanda toplam 34 saat koordinatörlük dağıtılabileceğini söylüyorum. benim dışımda kalan tüm meslek öğretmenlerimiz ve koordinatör müdür yardımcımız sadece 24 saat dağıtılabileceğini söylüyorlar.
aşağıdaki yazılarıda gösterdiğim halde ısrarla 24 saat dağıtılacağını söylüyorlar. nasıl ikna edeceğime şaşırdım kaldım. sonunda BİMER e yazıcam artık. siz olsanız ne yapardınız. ilgili yönetmeliğin son güncel halini gösteriyorum arkadaşlara. yine de ikna edemiyorum

https://e-okul.meb.gov.tr/Dokumanlar/ogmduyuru.pdf

http://www.memurlar.net/haber/507602/

megatron20' Alıntı:
Arkadaşlar 12. sınıfta 12 öğrencimiz var. dağıtılabilecek toplam koordinatörlük sayısı hesaplanmasında ben Madde 88-c/ç/d dayanarak şefliklerin dahil edilmesi gerektiğini söylüyorum ve alanda toplam 34 saat koordinatörlük dağıtılabileceğini söylüyorum. benim dışımda kalan tüm meslek öğretmenlerimiz ve koordinatör müdür yardımcımız sadece 24 saat dağıtılabileceğini söylüyorlar.
aşağıdaki yazılarıda gösterdiğim halde ısrarla 24 saat dağıtılacağını söylüyorlar. nasıl ikna edeceğime şaşırdım kaldım. sonunda BİMER e yazıcam artık. siz olsanız ne yapardınız. ilgili yönetmeliğin son güncel halini gösteriyorum arkadaşlara. yine de ikna edemiyorum

..
49 saat ücret alıyormusunuz hocam

alan şefiyim 21 saat dersim var. şu an itibari ile;

21 saat ders + 2 DDH + 10Şeflik alıyorum. Benim hesabıma göre 13 saat koordinatörlük daha alarak maksimum sınır olan 46 saate tamamlayabilirim.

Alanda 3 öğretmeniz başka şeflik yok.

megatron20' Alıntı:

21 saat ders + 2 DDH + 10Şeflik alıyorum. Benim hesabıma göre 13 saat koordinatörlük daha alarak maksimum sınır olan 46 saate tamamlayabilirim.

..
hocam yüz yüze ders yükünüz nedir? idare sizi burdan vurabilir. birde 34 saati 3 kişiye dağıtırsanız 11+11+12 düşüyor. siz nasıl 13 saat ders alacaksınız ??
.
konu ile ilgilli BİMER e BİLGİ EDİNME kapsamında soru sorabilirsiniz.

BaRBaRYaN' Alıntı:
megatron20' Alıntı:

..
hocam yüz yüze ders yükünüz nedir? idare sizi burdan vurabilir. birde 34 saati 3 kişiye dağıtırsanız 11+11+12 düşüyor. siz nasıl 13 saat ders alacaksınız ??
.

benim 21 diğer arkadaşların 24 ve 25 saat yüz yüze derse giriyoruz. dediğiniz gibi 11+11+12 paylaşıyoruz. 13'ü yanlış yazmışım. ama arkadaşları 34 saat paylaşıma ikna edemiyorum ısrarla 24 saat paylaşman gerekli şefliği ekleyemezsin diyorlar. ilgili yazıları göstermeme rağmen. Anlaşılan konu BİMER e gidecek.

Çok teşekkür ederim hocam.

megatron20' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
megatron20' Alıntı:

..
.

benim 21 diğer arkadaşların 24 ve 25 saat yüz yüze derse giriyoruz. dediğiniz gibi 11+11+12 paylaşıyoruz. 13'ü yanlış yazmışım. ama arkadaşları 34 saat paylaşıma ikna edemiyorum ısrarla 24 saat paylaşman gerekli şefliği ekleyemezsin diyorlar. ilgili yazıları göstermeme rağmen. Anlaşılan konu BİMER e gidecek.

Çok teşekkür ederim hocam.
.
doğrudan şikayet mesajı yazmayın siz ceza yersiniz. MAKAM ATLAMA :mrgreen: dan dolayı

onun yerine BİLGİ EDİNME KANUNUNA İSTİNADEN bilgi almak istediğinizi belirtin. Bu durumda kaç saat koordinatörlük ücreti verilmelidir gibisinden...

hocam arkadaşlara şu resmi sss belgesini göster hala diretirlerse dilekçeni yazarsın: https://e-okul.meb.gov.tr/dokumanlar/ogmduyuru.pdf

durum açık ve net:
Soru 41- Koordinatör öğretmenlere ödenebilecek toplam ders yükünün belirlenmesinde işletmedeki öğrenci grup sayısı dikkate alınır mı
Koordinatör öğretmenlere verilebilecek toplam ders yükü; Yönetmeliğin 88/2-ç ve d maddesine göre belirlenen ders yükü toplamıdır. Örnek: Koordinatörlük Ders Yükü=(İşletmede mesleki eğitime öğrenci gönderilen sınıftaki mevcut grup sayısı) x (işletmede mesleki eğitim ders saati sayısı) + (alan şefi+atölye şefi+laboratuar şeflerine verilen planlama, bakım ve onarım ek ders görevi)

edit: zaten dokümanı biliyormuşsunuz şimdi farkettim :)

megatron20' Alıntı:

hocam şu yazıları geç gördüm diye okadar üzüldüm ki ? Ben md. yrd ve müdürümü grup*24'e ikna edemedim. oraya 8 saat olmaz şuraya 4 saat olmaz, sen gidiyorsun 10dk da çıkıyorsun ben 2 saat vermem... Adam bana sabah kaçta kalkıyorsun diye soruyor.
allahtan bir mahkeme kararı buldum, bak dedim sizin gibi grup la çarpmamışlar adam mahkemeye vermiş kazanmış felan biraz tehdit vari, sonunda tamam dediler.

Şimdi gidip desem ki, birde şeflikler ekleniyormuş ... müdürüm kafayı yer

mrttuncer' Alıntı:
megatron20' Alıntı:

hocam şu yazıları geç gördüm diye okadar üzüldüm ki ? Ben md. yrd ve müdürümü grup*24'e ikna edemedim. oraya 8 saat olmaz şuraya 4 saat olmaz, sen gidiyorsun 10dk da çıkıyorsun ben 2 saat vermem... Adam bana sabah kaçta kalkıyorsun diye soruyor.
allahtan bir mahkeme kararı buldum, bak dedim sizin gibi grup la çarpmamışlar adam mahkemeye vermiş kazanmış felan biraz tehdit vari, sonunda tamam dediler.

Şimdi gidip desem ki, birde şeflikler ekleniyormuş ... müdürüm kafayı yer
git göster hocam aslında. Müdürüm bak siz grubu zor verdiğiniz millet şeflikleri de istiyormuş diye :D

Geri