Yerel Ağda web sitesi nasıl çalıştırılır?

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Asp veya html tabanlı web sitesini yerel ağda nasıl çalıştırabilirim. Öğrenci bilgisayarlarından kendi bilgisayarımdaki web sitesini göstermek istiyorum.

kendi bilgisayarınızda IIS çalışıyorsa öğrenciler sizin IP adresinizi internet explorer a yazınca web sitesinin açılması lazım

Hocam Biraz geç oldu ama kusura bakmayın yeni gördüm. 127.0.0.1 veya localhost elbette özel adrestir. Loopback test için kullanılan local bilgisayar adresidir. Ben yukarıdaki adres yazımını göstermek için yazmıştım. Hocam wamp veya apache triad gibi bir paket grup adres satırlarına(localhost veya 127.0.0.1) makinenize verdiğiniz sabit ip ile yapılandırırsanız sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Önemli olan asp veya php için server olarak tanınan makinede apache çalışması diğer bir deyişle PHP dosyalarınızı çalıştırmak için Apache,php veritabanı kullanacaksanız veritabanı ör:mysql makinenizde veya serverınızda bulunması gerekmektedir. Amaç dosya paylaşımı ise FTP server programı derseniz google bulacağınız herhangi bir programı indirip. Kurun tmmdır. Aynı şekilde mailsever tipi programlarda var çok güzelde çalşıyor. Umarım sorunuza yardımcı olmuşumdur. İyi çalışmalar...

Not: Program isimlerini tam yazamamın sebebi 4 yıl önce(ünivesitede) çalışmıştım bu konularda istenirse arşiv karıştırırım.

Teşekkürler hocam, bu projemi askıya aldım, ilerde sizden yardım isteyebilirim.

Merhaba
Benimde Nerdeyse Aynı Durum
Ben İş Yerinde Kendi Yaptığım Web Sitesini Ağdan Göstermek İstiyorum
Sorun :
1 Websitesi benim Pc de Çalışıyor Ama Diğer Ağlardan Ip Adresimi Yazdıgımda Sadece Metinler Çıkıyor Görsel Hiçbirşey Çıkmıyor
2 KUllandığım Programlar WAMP, wordpress

Yardımcı Olursanız Sevinirim
Kolay Gelsin...

arkadaşlar konu biraz hortlayacak ama yapacak bir şey yok bir çok forumda aradım bulamadım,iis kurdum win7 yuklu makineye uzun zamandır kullanıyordum bi ara 127.0.0.1 yazdığımda iis gelmezken localde asp dosyalarını web site ismini yazarak çalıştırdım(127.0.0.1\sitem\1.asp gibi) tabi rahat duramadım iisle ilgili araştırma yaptım bi kac komut kullandım, ve elimdeki tek imkan da böylece gitti, localde 127.0.0.1\sitem\1.asp gibi çalıştırdığım dosyalar artık çalışmıyor...tekrar kaldırdım yükledim iis'yi(7.5 olması lazım win 7 için, asp desteği seçeneklerini de check ettim ) sonuc aynı hiç bir şekilde çalışmıyor sitemdeki dosyalar... ne 127.0.0.1 ekranı sayfa görüntülüyor ne de asp dosyalarım çalışmıyor...en son host dosyasına baktım içeriği sıfırlanmıs tabii bu rahat durmadığım zaman kullandığım komutlardan olsa gerek, bir makinenin host dosyasını aldım kendi makineme attım sonuç yine aynı... Bu işin içinden çıkamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...bu arada loop back adresine ping attığımda(ping 127.0.0.1 cevap geliyor)

Hocam agdan sizin bilgisayardaki sunucuya baglanmalari icin guvenlik duvarinizi kapatmaniz gereklidir. Bir de guvenlik duvarinizi kapatip dener misiniz.

bilgisayara sabit ip vermeniz sonra da modemi bu ip ye yönlendirmeniz gerekir normalde. fatih ağında nasıl yapılır bilemiyorum

yeni bir kullanıcı tanımlayıp onun üzerinden işlemleri yaparsanız çözüm olabilir.

Geri