Yerel Disk D gözükmüyor

Kodla Büyü

ozharput

Aktif Üye
arkadaşlar bilgisayarda yerel disk d gözükmüyor. kurulum ekranına girmeden windows ortamında bunu geri getirme şansımız varmı?

ozharput' Alıntı:
arkadaşlar bilgisayarda yerel disk d gözükmüyor. kurulum ekranına girmeden windows ortamında bunu geri getirme şansımız varmı?
Bilgisayarım ( Sağ tık )----> Yönet ----->
Disk Yönetimi -----> Depolama -----> Disk Yönetiminden
Görünmeyen diski sağ tıkla biçimlendir.
Zannedersem FDiskle format attınız.
Kolay gelsin. :+1:

bilgisayarınızı windows xp cd ile tıpkı kurulum yaparmış gibi başlatıp, önceki windows sürümlerini listelediği ekranda ESC tuşuna basarak harddiskinizdeki bölümleri görebilirsiniz. bölümler listelendiğinde ise c: ye (listenin ilk sırasındaki partitiona) kesinlikle dokunmadan, d: ye gelip yeni bölüm oluşturu seçerseniz sorun düzelecektir.

caisersoze' Alıntı:
ozharput' Alıntı:
Bilgisayarım ( Sağ tık )----> Yönet ----->
Disk Yönetimi -----> Depolama -----> Disk Yönetiminden
Görünmeyen diski sağ tıkla biçimlendir.
Zannedersem FDiskle format attınız.
Kolay gelsin. :+1:

Hocam bunu denemiştim ama sadece c sürücüsü görünüyor.

nthing' Alıntı:
bilgisayarınızı windows xp cd ile tıpkı kurulum yaparmış gibi başlatıp, önceki windows sürümlerini listelediği ekranda ESC tuşuna basarak harddiskinizdeki bölümleri görebilirsiniz. bölümler listelendiğinde ise c: ye (listenin ilk sırasındaki partitiona) kesinlikle dokunmadan, d: ye gelip yeni bölüm oluşturu seçerseniz sorun düzelecektir.

Bunu da denedim ve çözüm olacağını biliyordum ama harddisk Sata olduğu için kurulum penceresinde harddisk gözükmüyor. O Yüzden eindows ortamında yapılacak bişey varmı diye sormuştum.

ozharput' Alıntı:
nthing' Alıntı:

Bunu da denedim ve çözüm olacağını biliyordum ama harddisk Sata olduğu için kurulum penceresinde harddisk gözükmüyor. O Yüzden eindows ortamında yapılacak bişey varmı diye sormuştum.

hardiskin driver diskteki vardır muhtemelen. XP kurulum başlangıcında "Sata HDD yüklemek için F6 ya basın" uyarısı geldiğinde drvier disketi ile sorunu çözebilirsin.

nthing' Alıntı:
ozharput' Alıntı:
nthing' Alıntı:

hardiskin driver diskteki vardır muhtemelen. XP kurulum başlangıcında "Sata HDD yüklemek için F6 ya basın" uyarısı geldiğinde drvier disketi ile sorunu çözebilirsin.

Malesef hocam diskette yok, disket sürücüsüde yok.O driveri internettten bulup CD ile tanıtabilirmiyim sizce? CD sürücüyü yi görürmü.

bu şekilde yapabileceğinizi sanmıyorum ama. cd den kurulum yaptığınız için cd yi gördüğü kesin. bence en mantıklı sata harddiski disket sürücüsü olan bir makinede biçimlendirip takmak.

nthing' Alıntı:
bu şekilde yapabileceğinizi sanmıyorum ama. cd den kurulum yaptığınız için cd yi gördüğü kesin. bence en mantıklı sata harddiski disket sürücüsü olan bir makinede biçimlendirip takmak.

partiton magic diye bi program vardı şimdi geldi aklıma işe yarayabilir :idea:
8.0 versiyonu var bende

nthing' Alıntı:
partiton magic diye bi program vardı şimdi geldi aklıma işe yarayabilir :idea:
8.0 versiyonu var bende

Hocam o programı kullanmadım ama Recovry MyFiles diye bir program var onu deneyeyim dedim. Malesef başarısızz..

Recovry MyFiles ve bnim dediğim program çok ayrı. partition magic direkt harddisk bölümle programı. norton firmasının ve çok başarılı...

nthing' Alıntı:
Recovry MyFiles ve bnim dediğim program çok ayrı. partition magic direkt harddisk bölümle programı. norton firmasının ve çok başarılı...

Aklımda kalsı bir çözüm yolu olarak deneyeyim hocam..

Geri