ygs bil. öğretmenliği?

Kodla Büyü
YGS ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği tercih edilebiliyor. Teknoloji fakülteleri tercih edilemiyor.

Teşekürler hocam ilgileriniz için. Ayrıca bu sistem ne zaman değişecek merak ediyorum.Aynı sınava meslek lisesinden giren bir öğrenci ile fen lisesinden giren bir öğrenci giryor. Meslek lisesindeki öğrencinin tabanı olmadığı için öğretmen veya mühendislik okuyamıyor.Diğer yandan fen veya anadolu lisesindeki yeterli puanı alıp isteği yere gidiyor. ama bilgisayardan öğretmenlik yapacak kadar bile anlamıyor bırakın mühendisliği. öte yandan meslek lisesindeki öğrenci kendini geliştirmis/geliştirmeye acık tabanı almıs halde gidemiyor.Ondan sonra piyasada kalifiyeli eleman arıyorlar.Bence bu sistemin fecii halde değişmesi gerekiyor.Mesela meslek liselerine dallarıyla ilgili sınav yapmaları lazım hemde kesin lazım

Bir nesil nasıl berbat edilir. Nasıl köreltilir. Biz şuan o sistemi kullanıyoruz. Eğitim sisteminin çok geçmeden derhal gözden geçirilip radikal değişiklikler olması lazım. bu sadece meslek lisliler için değil. Herkes için geçerli. En iyi öğrencileri en verimli zamanlarında fen lisesiymiş anadolu lisesiymiş oralarda yarışmaya hazırlamak için köreltiyorlar. 4 sene sonunda elde ne var. Matematik, Fizik, Edebiyat... Bunlar karın doyurmuyor ne kadar iyi bilirsen bil. Bütün öğrencilerimiz sistemin çarkını döndürmekten ileriye gitmiyor. En verimli zamanlarında gerekli eğitimi almıyorlar. Bu yüzden sağlıkta, teknikte, sosyal bilimlerde derhal mesleki eğitime geçilmesi gerekiyor. Büyüklerimiz bunu çok geçmeden görür veya görmek isterler inşallah.

unigs06' Alıntı:
Bir nesil nasıl berbat edilir. Nasıl köreltilir. Biz şuan o sistemi kullanıyoruz. Eğitim sisteminin çok geçmeden derhal gözden geçirilip radikal değişiklikler olması lazım. bu sadece meslek lisliler için değil. Herkes için geçerli. En iyi öğrencileri en verimli zamanlarında fen lisesiymiş anadolu lisesiymiş oralarda yarışmaya hazırlamak için köreltiyorlar. 4 sene sonunda elde ne var. Matematik, Fizik, Edebiyat... Bunlar karın doyurmuyor ne kadar iyi bilirsen bil. Bütün öğrencilerimiz sistemin çarkını döndürmekten ileriye gitmiyor. En verimli zamanlarında gerekli eğitimi almıyorlar. Bu yüzden sağlıkta, teknikte, sosyal bilimlerde derhal mesleki eğitime geçilmesi gerekiyor. Büyüklerimiz bunu çok geçmeden görür veya görmek isterler inşallah.

:+1:

Bilgisayar dersi mi kaldı da Bilgisayar Öğretmenliği'ni tercih edeceksiniz... :-1:

sınıf öğretmeni bi arkadaş hiç çalışmadan konya böteyi (iö) kazandı. durum o kadar içler acısı yani

Okuyan arkadaşlarımızın düşüncesi hep şu,nasıl olsa düzelecek.Bilgisayar dersi olmasa da onun yerine başka isimde bir ders çıkar :lol:

Geri